Vodní dýmka

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod bromden » 17 říj. 2006, 16:58

Baker píše:
bromden píše:
nargila píše:a jaka to je firma ta mata ?

s tou visni/tresni je to tak, ze v originale je to cherry a to znamena v prekladu i tresen i visen, takze je to vlastne jedno ...
ale podle te trpke chuti vetsiny takovych tabaku bych spise rekl, ze to je visen ...


myslel jsem že višeň je sour-cherry, ale možná se pletu.


cherry i sour cherry, dokonce i morello :) , zajímavé


Kolik třešní tolik višní.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 17 říj. 2006, 17:24

bromden píše:Kolik třešní tolik višní.


Ano, je to takový překladatelský oříšek... :D
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod ttygr » 17 říj. 2006, 17:38

by mě zajímalo jak majitelé čistí některé dýmky (ala spirály a jiný křivý tvary)
Nargila: pokud chceš mit rozšířenej sortiment, chce to přijít s něčim novym, tak byla moje ponuka myšlená, nevim jaký s tim máš zkušenosti, ale test dnes sou skutečně uhlíky který se dají kouřit narozdíl od ostatních briket. co se týče dřevěnýho uhlí tak sem ochoten za něj platit, pokud stojí za to...
jinak moje zkušenost je taková, že do hospy si šíšu brát nebudu, mimo jiné i proto, že alkohol ve větším množství a šíša není moc vhodná kombinace...
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Baker » 17 říj. 2006, 18:05

ttygr píše:by mě zajímalo jak majitelé čistí některé dýmky (ala spirály a jiný křivý tvary)
Nargila: pokud chceš mit rozšířenej sortiment, chce to přijít s něčim novym, tak byla moje ponuka myšlená, nevim jaký s tim máš zkušenosti, ale test dnes sou skutečně uhlíky který se dají kouřit narozdíl od ostatních briket. co se týče dřevěnýho uhlí tak sem ochoten za něj platit, pokud stojí za to...
jinak moje zkušenost je taková, že do hospy si šíšu brát nebudu, mimo jiné i proto, že alkohol ve větším množství a šíša není moc vhodná kombinace...


alkáče bych se moc nebál, ale vždycky když sme byli fajčit tak to někdo shodil, tak dlouho se to tahalo za šlauch až se pokaždé shodil uhlík a dvakrát dokonce rozbil kotel :)
Uživatelský avatar
Baker
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 415
Věk: 36
Registrován: 11 kvě. 2006, 19:35

Příspěvekod Vart » 17 říj. 2006, 20:44

Baker píše:..tak dlouho se to tahalo za šlauch až se pokaždé shodil uhlík a dvakrát dokonce rozbil kotel :)


jojo, statiku ti turci (nebo odkud vodni dymky sou) jeste nedovyvinuli :)
Uživatelský avatar
Vart
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 357
Věk: 38
Registrován: 26 srp. 2005, 22:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rtie » 17 říj. 2006, 20:53

omlouvam se za off-topic. ale mistni stvanice na nargilu mne k tomu prinutila. cely vecer mi tu hraje hodne stara zalezitost roxy & elsewhere (ukrutnost dummy up) od fanose zappy. v prubehu skladby prinuti muzikanti saxofonistu jmenem napoleon murphy brock vykourit propocene ponozky, ktere patrily frankovu bratrovi, stocene do vysokoskolskeho diplomu. je to tu sama intelektualstina panove, inu, jak rikal neboztik fanos zappu: "normalita je vylecitelna" a ja dodavam, trochu nadhledu, misssterzzzz.....
rtie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 24 črc. 2006, 14:58

Příspěvekod nargila » 18 říj. 2006, 12:32

ttygr: zrejme mas namysli briketky od firmy Servis les, ktere se staly vitezem Testu MF Dnes ?

ty pouzivam ... ale ty se daji sehnat bezne na benzince, tak proc je prodavat u nas .. : )
nargila
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář. 2006, 23:57

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 18 říj. 2006, 15:56

Vart píše:jojo, statiku ti turci (nebo odkud vodni dymky sou) jeste nedovyvinuli :)


Když máš dobrou vázu, tak se o statiku nemusíš bát...
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod nargila » 18 říj. 2006, 17:32

neni to jen o vaze .. ale take o vysce ...

jinak treba otocne dymky maji stabilitu lepsi
nargila
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář. 2006, 23:57

Příspěvekod ttygr » 19 říj. 2006, 12:23

nargila: jo myslim ty, taky sem tady psal, že sem kouřil jedny mnohem lepší a že byste mohli prodávat ty, že bych je kupoval
jinak k proplachování šlauchu- jestli máš gumovej tak to třeba de, ale většina nás smrtelníků používá obvyklý papírový, nebo velbloudí střeva a ty na vyplachování vodou moc nejsou... rsp. sou potom na vyhazov...
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Baker » 19 říj. 2006, 12:33

ttygr píše:nargila: jo myslim ty, taky sem tady psal, že sem kouřil jedny mnohem lepší a že byste mohli prodávat ty, že bych je kupoval
jinak k proplachování šlauchu- jestli máš gumovej tak to třeba de, ale většina nás smrtelníků používá obvyklý papírový, nebo velbloudí střeva a ty na vyplachování vodou moc nejsou... rsp. sou potom na vyhazov...


ou střeva či papír? ty jsou dražší nebo levnější než guma a je z nich lepší kouření ?
Uživatelský avatar
Baker
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 415
Věk: 36
Registrován: 11 kvě. 2006, 19:35

Příspěvekod nargila » 19 říj. 2006, 12:38

ano, tak ale takove briketky se daji sehnat na benzinkach ... a vzhledem k tomu, kolik stoji a jaky a jak tezky je to pytel, tak jejich prodej pres eshop pomerne ztraci vyznam ..


co se tyce slauchu, tak gumovy je samozrejme nejlepsi ..
klasicky je tvoren kovovou (NE nerez) konstrukci omotanou papirem a pak latkou, coz je asi nejhorsi kombinace, co nekdo mohl vymyslet vzhledem k tomu, ze se to nemuze proplachovat, ale presto se vam tam nekdy dostane voda (pravdepodobne pri rychlejsim natahnuti) a tim padem pak po urcite chvili budete krom koure tahat do svych plich navic jeste kousky schnileho papirku a rez ...

To ta gumova hadicce resi krasne, tahate pouze kour ;) .. Navic jeji dalsi vyhoda spociva v tom, ze si ji udelate, jak dlouhou chcete (cim delsi, tim spis se filtruje dehet a dalsi skodliviny) a v neposledni rade je vyhodou, ze takovy slauch tolika nechyta pachut tabaku ... I kdyz si zakourim pomerne dost aromaticky tabak, tak pri dalsim koureni po par natahnutich neni citit ...
nargila
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář. 2006, 23:57

Příspěvekod bromden » 19 říj. 2006, 13:58

Ale ještě Ti na tom e-shopu chyběj takový ty vodní dýmky z kokosáku. Nedávno sem je někde viděl, kde to jen bylo... monstrózní kousky.
:twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod nargila » 19 říj. 2006, 14:19

:o tak to jsem zatim nevidel .. ale rad se necham poucit, takze linky sem ;)
nargila
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář. 2006, 23:57

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 19 říj. 2006, 16:43

Nu Nargilo mám obavu, že délka gumového šlauchu bude mít na zachytávání škodlivin pramalou zásluhu. Nějak si nedokážu představit, kterak se ty škodliviny na vodo i vzduchotěsné gumě zachytávají.

Natáhnout vodu z vázy do šlauchu? Proboha bych chtěl vidět tu konstrukci té šíši ve které to jde. Případně plíce toho člověka, který to dokáže. Pokud se jedná o klasickou konstrukci a nikdo Ti neucpe přívod vzduchu přes kotlík, tak nemáš šanci natáhnout vodu z vázy.
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků