Zákazy kouření

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Alfik » 11 kvě. 2007, 08:50

dh píše:Tohle by možná mohlo fungovat jako docela účinná propagace - bohužel hlavně cigaret :roll:

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/clanek.phtml?id=420536


To je prostě.... Jako novinářský fórek na 1.4. by tohle IMHO nemělo chybu. O to horší je, když si člověk uvědomí, že to není vtip.
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 31 srp. 2007, 10:03

Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Graveir » 31 srp. 2007, 10:48

hlasujte, at nejsme tak v mensine....

http://zpravy.idnes.cz/novodobi-pirati- ... 30_mad_647
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod bigdragon » 31 srp. 2007, 10:53

Graveir píše:hlasujte, at nejsme tak v mensine....

tak už jsem odhlasoval a rozeslal mailem dalším, hyn sa hukáže :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Štěpán » 31 srp. 2007, 11:15

Dlouhou dobu sem byl nekuřák, velmi zapřísáhlý, zejmén proti cigaretám a vím jak sem se cejtil, když mi začal někdo smrdět pod nosem. Ten pocit jsem si uchoval dodnes, takže s některými opatřeními souhlasím - chápu zákaz kouření na zastávkách - prostě čekáte na MHD, kolem vás stepuje skupinka nikotinem se intoxikujících uzíčků nervů a nelze jinak než s odporem sosat ten samej vzduch (nehledě na to, že zastávky byly rovnoměrně pokryté vajgly). Do jisté minimální míry chápu, že chtějí zakázat kouření v hospodách nebo alespoň vytvořit oddělané kuřácké a nekuřácké hospy, ale nepodporuji to... člověk si může vybrat a pokud mu hospa smrdí, může jít do jiné, karanténí stan pro kuřáky mi přijde lehce ostrakizující. Ovšem co nepochopím jsou parte, akce proti kouření a podobné. Rozhodně bych nezakazoval kouření na veřejnosti ani tabákové výrobky v médiích, to už je jen paranoia.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Nevill » 31 srp. 2007, 11:17

bigdragon píše:
Graveir píše:hlasujte, at nejsme tak v mensine....

tak už jsem odhlasoval a rozeslal mailem dalším, hyn sa hukáže :D


Nápodobně...byť nesouhlasím s formulací té otázky, je vidět jak se hezky šíří ten protikuřácký axiom, že veřejné místo = veřejně přístupné místo... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Graveir » 31 srp. 2007, 11:46

Štěpán píše:Dlouhou dobu sem byl nekuřák, velmi zapřísáhlý, zejmén proti cigaretám a vím jak sem se cejtil, když mi začal někdo smrdět pod nosem. Ten pocit jsem si uchoval dodnes, takže s některými opatřeními souhlasím - chápu zákaz kouření na zastávkách - prostě čekáte na MHD, kolem vás stepuje skupinka nikotinem se intoxikujících uzíčků nervů a nelze jinak než s odporem sosat ten samej vzduch (nehledě na to, že zastávky byly rovnoměrně pokryté vajgly). Do jisté minimální míry chápu, že chtějí zakázat kouření v hospodách nebo alespoň vytvořit oddělané kuřácké a nekuřácké hospy, ale nepodporuji to... člověk si může vybrat a pokud mu hospa smrdí, může jít do jiné, karanténí stan pro kuřáky mi přijde lehce ostrakizující. Ovšem co nepochopím jsou parte, akce proti kouření a podobné. Rozhodně bych nezakazoval kouření na veřejnosti ani tabákové výrobky v médiích, to už je jen paranoia.


Ja jsem na tom stejně, kdyby lidi se chovali trochu vychovane a s ohledem , byl by klid. ALe takhle pak ta hysterie okolo zpusobi, ze si nebudu moct zapalit na ulici, pred barakem, nebo na prochazce v parku.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Graveir » 31 srp. 2007, 11:47

IMHO tohle je dobrej blog. Aneb jak to funguje v DE a jak to posleze dopadlo v italii a spol, kde lidi zase dostali rozum.

http://deutschmann.blog.idnes.cz/c/9641 ... moudu.html
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Štěpán » 31 srp. 2007, 12:02

Když se utlačovaní nekuřáci stanou novými utlačovateli... mám něco podobného se sukní... ženy dozajista v minulosti byly utlačovány, pak si prosadily svá práva - všimněte si, že u dámy jakéhokoli věku se akceptují kalhoty stejně jako sukně/šaty a to i jako formální oděv. U mužů je striktní módní diktát kalhot... ve volném čase je pravda jen pomyslný, svoboda funguje, ale kolik chlapů si pak může dovolit přijít do práce nebo na firemní akci v sukni a to sebedecentnější?
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Fénix » 31 srp. 2007, 12:05

Štěpán píše:Když se utlačovaní nekuřáci stanou novými utlačovateli... mám něco podobného se sukní... ženy dozajista v minulosti byly utlačovány, pak si prosadily svá práva - všimněte si, že u dámy jakéhokoli věku se akceptují kalhoty stejně jako sukně/šaty a to i jako formální oděv. U mužů je striktní módní diktát kalhot... ve volném čase je pravda jen pomyslný, svoboda funguje, ale kolik chlapů si pak může dovolit přijít do práce nebo na firemní akci v sukni a to sebedecentnější?


eee....
došly mi argumenty :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bromden » 31 srp. 2007, 12:11

Nevill píše:
bigdragon píše:
Graveir píše:hlasujte, at nejsme tak v mensine....

tak už jsem odhlasoval a rozeslal mailem dalším, hyn sa hukáže :D


Nápodobně...byť nesouhlasím s formulací té otázky, je vidět jak se hezky šíří ten protikuřácký axiom, že veřejné místo = veřejně přístupné místo... :smoke3:


Hlasoval bych paradoxně "ano". Nicméně pro takový zákaz - vymezme taxativně ona "veřejná místa" a bude. Navíc se tím značně usnadní role ÚS, až to bude z pohledu vzájemného vztahu jednotlivých práv zaručených LZPS řešit :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Nevill » 31 srp. 2007, 12:32

Štěpán píše:Když se utlačovaní nekuřáci stanou novými utlačovateli... mám něco podobného se sukní... ženy dozajista v minulosti byly utlačovány, pak si prosadily svá práva - všimněte si, že u dámy jakéhokoli věku se akceptují kalhoty stejně jako sukně/šaty a to i jako formální oděv. U mužů je striktní módní diktát kalhot... ve volném čase je pravda jen pomyslný, svoboda funguje, ale kolik chlapů si pak může dovolit přijít do práce nebo na firemní akci v sukni a to sebedecentnější?


Hm, nekuřáci jsou (nebo byli) tak strašně utlačovaní, to bych se normálně rozbrečel...jsou jen roztahovační a diktovat by chtěli! :smoke3:

Ve Skotsku by to se sukní (pardon, kiltem) zas takový problém nebyl... :lol:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Štěpán » 31 srp. 2007, 12:36

Jo ve Skotsku by nebyl, stejně tak jako na Kubě ti předpokládam nikdo neřekne ať si jdeš smrdět s těma doutníkama jinam.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Milos Cerman » 31 srp. 2007, 13:13

Štěpán píše:....na Kubě ti předpokládam nikdo neřekne ať si jdeš smrdět s těma doutníkama jinam.

Jen abyses nedivil !! :roll:
I na tý Kubě už nějakej čas fungujou zákazy kouření !!
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Štěpán » 31 srp. 2007, 13:15

Milos Cerman píše:
Štěpán píše:....na Kubě ti předpokládam nikdo neřekne ať si jdeš smrdět s těma doutníkama jinam.

Jen abyses nedivil !! :roll:
I na tý Kubě už nějakej čas fungujou zákazy kouření !!


Ok, špatný příklad... příště budu volit něco hůře vyvratitelného :wink:
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků