"Lubova otočka"

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod carolco » 09 črc. 2005, 16:23

LUBO píše:Pozor, pozor!
kto by chcel vyskusat negativnu otocku, t.j. ze okolo nehybnej fajky v horizontalnej polohe urobi sutaziaci otocku telom, cize svihne sebou okolo osi fajky o 360 stupnov (nieco na sposob mlynskeho kola, ale v saltovom prevedeni), tak to urcite nefunguje a fajka zhasne. dovolim si to tvrdit napriek tomu, ze som zatial nedokazal urobit testovaci pokus.
:wink:
pokial je niekto medzi vami, kto by to ako dokaz tohto vyhlasenia bol ochotny nafilmovat, nech to posle Fenixovi. ale podmienkou je , ze fajka zostane v ustach a pocas otocky sa musi tahat. :!:


no jasne! a o chvilu budeme navyse otocku robit este aj v piatej dimenzii... :-)
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 09 črc. 2005, 20:35

Tak právě jsem zkoušel tuto otočku, když mi dýmka dohořívala ( bylo tam ale ještě dost tabáčka ). točil jsem dýmkou tak 10x a popotáhl a krásně se to rozhořelo. Krásně to opravdu funguje.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Nuvolari » 15 črc. 2005, 09:09

tak se mi "Lubo rotation" velice osvědčila. Už ji mam celkem natrénovanou a to mám samé bentky. Provádím to tak že tu dýmku chytnu zespoda (dlaň pod dýmkou, palec vlevo, ostatní 4 prsty vpravo) a točím proti směru ručiček. Díky tomu že startuju s trochu "zkroucenou" rukou a tou otočkou ji "srovnávám" to jde hladce a elegantně, bez škobrtání, jedinou rukou. Akorát je třeba si tu dýmku mezi prstama poddattak že dýmka se otočí o 360 zatímco ruka jen o 180 - ve finále mám prsty vlevo a palc vpravo a skončím víceméně u normálního držení.
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Rubenstein » 15 črc. 2005, 09:36

zkoušel jsem to "nasucho" a dopracoval jsem se ke stejnému postupu.
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 15 črc. 2005, 09:40

Hlavne si u toho nezlamejte prsty.
Dulezite je to, ze to opravdu funguje.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod LUBO » 05 zář. 2005, 12:28

aj ked ma kamarati volaju Lubos, na fore som pod menom Lubo, lebo lubos uz bolo obsadene, tak v tejto knihe
http://www.svetknihy.sk/Custom_Images/O ... 1003-4.jpg
sa nehovori o LO, cize o Lubovej Otocke. je to predsa len o inom, tak Vam nadalej zostava len to video, ktore je v tejto miestnosti zverejnene :wink:
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Nevill » 26 říj. 2005, 15:54

Mno Lubova otočka fakt skvěle funguje, jen se stále nemůžu zbavit pocitu, že je to obcházení pravidel... :roll:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod LUBO » 27 říj. 2005, 07:20

nie je, potvrdili to v rakuskej komisii a aj nasi porotcovia na klani v olomouci a na mistrovstvi ceske republiky. proti pravidlam je napriklad brnkanie prstami po fajke a podobne umyselne narazy.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Nevill » 27 říj. 2005, 08:52

mno pokud mi to hned nevyhasne, tak ji asi na soutěži i vyzkouším... :P
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod krakonoš » 27 říj. 2005, 09:06

Nejsem tak zkušenej abych věčně honil uhlík nahoru a dolu, ale když už se nějaký to ''žhavý'' objeví, tak to člověku udělá radost. Zkoušel jsem LO. Něvěřil jsem, že to může fungovat, ale fakt zírám... je to naprosto spolehlivé. Na soutěž ještě nějakej ten pátek asi nepojedu, ale v budoucnu se mi to určitě bude hodit - díky LUBO.
Uživatelský avatar
krakonoš
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 27 črc. 2005, 08:40
Bydliště: Říčany u Prahy

Re: "Lubova otočka"

Příspěvekod Amantius » 22 lis. 2008, 20:09

Ležím chorý v posteli a nedýmam. Tak sa venujem aspoň teoretickému vzdelávaniu a čítaniu starých vláken.
Chcel by som sa opýtať skúsenejších kolegov, či používajú pri fajčení občas túto otočku, alebo si to vyhradzujete len pre súťaže?
Alebo už toto zapadlo prachom?
Uživatelský avatar
Amantius
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 280
Věk: 45
Registrován: 13 srp. 2008, 11:52
Bydliště: Bratislava, Humenné

Re: "Lubova otočka"

Příspěvekod Mike Hill » 22 lis. 2008, 21:48

Občas sa k tomu podujmem, najmä pri kónických alebo hlbokých a úzkych kotlíkoch to je veľmi užitočná stratégia. Ale pozor pri bentkách. :smoke3:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: "Lubova otočka"

Příspěvekod Sobpeta » 24 lis. 2008, 05:43

Jakožto začátečník a tím pádem a častý vyhasínač musím říct,že jsem metodu vyzkoušel a s úspěchem začal používat.Funguje to vyborně. :ok: :smoke5:
S pomocí LO se mi podařilo poprvé vykouřit dýmku na 4 zapálení(dvě na začátku+ dvě během kouření).Běžně jsem potřeboval i 15 škrtů zapalovačem,abych dýmku dokouřil do konce.Největší obavy jsem měl ze zapalování v poslední třetině dýmky,protože se mi už podařilo si u jedné dýmky mírně napálit kouřový kanálek.A navíc,čím míň se dýmka musí zapalovat,tím je fakt chutnější.Takže pomalu,chladně a bez častého škrtání.Kouřím dýmku teprv krátkou dobu,tak mám velkou radost i z tohodle malého úspěchu,i když zkušení mazáci to samozřejmě zvládájí mnohem mnohem líp.Takže protože se nechci chlubit cizím peřím....
Díky LUBO za ten nápad :clamp:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: "Lubova otočka"

Příspěvekod Cifro » 29 lis. 2008, 00:03

Väčšinou stačí fajku len chvíľu fajčiť nahnutú do strany, aby sa lepšie rozprestrel uhlík. Skoro každý tabak sa dá vyfajčiť na jedno zapálenie, ak je dobrá fajka.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: "Lubova otočka"

Příspěvekod Sobpeta » 29 lis. 2008, 17:43

:arrow: Cifro... :lol: a fajfkař,což já ještě rozhodně nejsem...i to natáčení dýmky ke konci jsem zkoušel,dá se říci,že s úspěchem-díky za tip :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Předchozí

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků