Průměrný věk kuřáka dýmky

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

kolik je vám let

méně než 21
57
13%
21 - 30
134
30%
31 - 40
132
30%
41 - 50
80
18%
51 - 60
30
7%
61 - 70
6
1%
71 a více
2
0%
 
Celkem hlasů : 441

Příspěvekod mirek » 20 dub. 2007, 08:16

JardaS píše:
basa333 píše:zvláštní - nějak jsem čekal, že to bude spíš ve prospěch nás čtyřicátníků a výše, ale není tomu tak. asi je to poznamenané přístupem k internetu, který pro některé dříve narozené není bez problémů...


To máš pravdu ,někdo má k tomu odpor nebo velký nezájem se něco ještě naučit .

Ono to nebude ani tak věkem, jako spíš jakousi zvídavostí a aktivním přístupem. Zažil jsem dvacetiletou referentku, které naskakovala kopřivka při pohledu na klávesnici, i paní, která se v pětapadesáti pustila do tvorby webu.
Docela logicky zní i Tutonovo vysvětlení :wink:
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Alfik » 20 dub. 2007, 08:32

tuton píše:Mozna Ti zkusenejsi vice dymaj, mene internetujou a jeste mene zbytecne tlachaj :wink: :oops:


A nebo tak :D

Každopádně bych ale řekl, že spoustě těch "zkušenějších" (rozuměj dříve narozených) dýmkařů, se kterými se ve svém okolí setkávám, by rozhodně nezaškodilo proniknout do tajů internetu, a trochu se na něm přivzdělat.

Přijde mi, že právě v této internetem nepoznamenané skupině je docela rozšířené praktikování nejrůznějších dýmkařských zhůvěřilostí, a je to možná i o tom, že ve svých počátcích byli tito lidé povětšinou odkázáni jen sami na sebe, své improvizační a samoucké schopnosti.

Třeba jeden známý důchodce od nás z okolí - je to moc fajn člověk, dýmá očividně už léta letoucí, ale mně vždycky jímá hrůza, když ho vidím, jak tu svou chuděru dýmku každý den desetkrát naplní takovou strašlivou směsí nakrájených laciných doutníků a ještě něčeho (snad rozemletých ponožek, podle vůně). Čištěním se moc nezatěžuje, a při těch X náložích denně už je to té dýmce asi stejně jedno. Na druhou stranu - z úcty k jeho věku bych si nikdy nedovolil mu tlačit nějaké rozumy, navíc mu to takhle očividně vyhovuje, a "starýho psa" člověk už stejně nezmění. Ale věřím, že kdyby v době jeho mládí fungoval internet, mohl tento člověk, stejně jako fůra jiných, získat k dýmání úplně jiný přístup a s tím pravděpodobně i úplně jiný požitek...
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod harel » 20 dub. 2007, 08:54

... myslim, ze ziskanie vedomosti nie je o zdroji ale o potrebe ich ziskat. Poznam x skvelych fajkarov, kt. nepouzivaju internet a vedomosti cerpali z roznych inych zdrojov. Mam proste pocit z Vasich predchadzajucich prispevkov, ze pokial clovek nejazdi po internete nemoze sa vzdelavat ... U nas v klube su fajkari, kt. fajcia fajku ako pride, vobec sa nezaoberaju cistenim, fajky nosia medzi klucami, aj mne sa to sem tam stane, a popri tom kazdy mesiac na zraze vidia ako sa to ma a nema robit, napriek tomu si to robia po svojom. Mne to konvenuje, je mi to sympaticke, nech si to robi kazdy ako sa mu paci a ak sa mam priznat tak ma prehnane sterilna nemecka skola fajosov, plna kapesnikov, cistitok a vsetkeho mozneho tiez uz niekedy serie. Proste vsetkeho vela skodi.
K statistike to je jednoduche . je tu vela mladych a starym psom sa nechce pisat alebo nemaju proste cas lebo musia zivit mladych :lol: 8)
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod JardaS » 20 dub. 2007, 08:58

Alfik :arrow:
Ale věřím, že kdyby v době jeho mládí fungoval internet, mohl tento člověk, stejně jako fůra jiných, získat k dýmání úplně jiný přístup a s tím pravděpodobně i úplně jiný požitek...

Máš plnou pravdu .Já když jsem začínal poprvé kouřit dýmku v roce cca 82 , tak jsem skoro žádné informace nesehnal a v okolí žádný dýmkař nebyl ( oba mí dědové byli již mrtví ) . To stejné je i o PC a to jsem začínal v roce 87 a net mám od 95 roku . A tak tyto cesty byli spíše otázkou omylů a ponaučení .
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod basa333 » 20 dub. 2007, 09:23

harel píše: ...ak sa mam priznat tak ma prehnane sterilna nemecka skola fajosov, plna kapesnikov, cistitok a vsetkeho mozneho tiez uz niekedy serie. Proste vsetkeho vela skodi.
... :lol: 8)


všeho moc škodí, to je pravda, ale k jakému prospěchu má být úmysl čistit dýmku co nejméně, tomu opravdu nerozumím. to mám raději tu přehnanou "německou školu". kouření dýmky je požitek a tak se k dýmkám i stavím, jinak si mohu už rovnou zapálit cígo :puke:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod bromden » 20 dub. 2007, 09:31

basa333 píše:
harel píše: ...ak sa mam priznat tak ma prehnane sterilna nemecka skola fajosov, plna kapesnikov, cistitok a vsetkeho mozneho tiez uz niekedy serie. Proste vsetkeho vela skodi.
... :lol: 8)


všeho moc škodí, to je pravda, ale k jakému prospěchu má být úmysl čistit dýmku co nejméně, tomu opravdu nerozumím. to mám raději tu přehnanou "německou školu". kouření dýmky je požitek a tak se k dýmkám i stavím, jinak si mohu už rovnou zapálit cígo :puke:


Je opravda, že jsem si jednou vzal na čundr jednu fajfku, kouřil jsem ji tak dvakrát-třikrát denně, po dokouření profouk a cca jednou za den protáhl čističem. :oops:
A nestalo se jí vůbec nic, jen jsem jí po návratu musel dát delší oraz :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Alfik » 20 dub. 2007, 09:49

harel píše:... myslim, ze ziskanie vedomosti nie je o zdroji ale o potrebe ich ziskat. Poznam x skvelych fajkarov, kt. nepouzivaju internet a vedomosti cerpali z roznych inych zdrojov. Mam proste pocit z Vasich predchadzajucich prispevkov, ze pokial clovek nejazdi po internete nemoze sa vzdelavat ... U nas v klube su fajkari, kt. fajcia fajku ako pride, vobec sa nezaoberaju cistenim, fajky nosia medzi klucami, aj mne sa to sem tam stane, a popri tom kazdy mesiac na zraze vidia ako sa to ma a nema robit, napriek tomu si to robia po svojom.


Získávání vědomostí je právě IMHO o obojím. Jak o potřebě je získat, tak i o zdrojích. Jedno bez druhého znamená, že je nezískáš. Každý nemá ve svém okolí využitelný "zdroj". A leckdy si člověk ani nemusí být vědom, že dělá něco špatně, to pak ani nemá tu potřebu, ale přitom to ještě nutně nemusí znamenat, že se nechce vzdělávat. Nedá se to samozřejmě generalizovat, ale přesto věřím, že spousta lidí by byla o dost jinde, kdyby v době svých začátků měli kam nahlédnout.

Jinak s tou sterilitou s Tebou obecně souhlasím, ale zrovna u dýmky to takhle úplně brát nedokážu. Čistá a voňavá dýmka pro mně tvoří nezanedbatelnou součást toho požitku. Ale samozřejmě pokud to někdo cítí potřebu dělat jinak, tak já jsem ten poslední, kdo by mu do toho kecal :)
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod basa333 » 20 dub. 2007, 09:51

Alfik píše: ...Čistá a voňavá dýmka pro mně tvoří nezanedbatelnou součást toho požitku. ... :)


přesně tak... velmi dobře řečeno
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod harel » 20 dub. 2007, 09:58

Presne tak ... nic sa jej nestane, dokonca niektori fajkari si beru na jeden den jednu fajku, ked nemozu vlacit celu kabelu a fajcia z nej trebars aj 3-4 krat za den a potom ju nechaju vetrat 2-3 tyzdne, tiez to robievam z menej hodnotnymi fajkami, napr. ked idem na potapacku k moru na lod atd.
Sorry za OT
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod harel » 20 dub. 2007, 10:00

basa333 píše:
Alfik píše: ...Čistá a voňavá dýmka pro mně tvoří nezanedbatelnou součást toho požitku. ... :)


přesně tak... velmi dobře řečeno

...myslim, ze si ma pochopil, len zbytocne prehanas. Ja som nehovoril o "zanedbanej dymke" ale o prehnanej, uzkoprsej, vycipkanej, zzenstelej starostlivosti, priatelu :wink: 8)
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod basa333 » 20 dub. 2007, 10:05

Promiň, mou reakci jsem vztáhl hlavně na tohle

"U nas v klube su fajkari, kt. fajcia fajku ako pride, vobec sa nezaoberaju cistenim"

jinak si myslím, že to téma je natolik provařené, že v něm nemusíme pokračovat
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Karel Sponner » 20 dub. 2007, 10:24

Téma se změnilo na údržbu dýmek, ale vrátím se k průměrnému věku kuřáka dýmky. Před časem jsem se pokusil přesvědčit syna (30), aby od cigaret konvertoval k dýmce. Nedal se s tím, že kouřit dýmku je spíše pro nás "dědky" a oni mladí, stále čas nemající si mohou dovolit tak nanejvýš doutníček. Jsem rád, že v tomto fóru je většina mladých a mladších lidí.
Uživatelský avatar
Karel Sponner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 387
Věk: 77
Registrován: 01 bře. 2007, 17:54
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod harel » 20 dub. 2007, 10:27

basa333 píše:Promiň, mou reakci jsem vztáhl hlavně na tohle

"U nas v klube su fajkari, kt. fajcia fajku ako pride, vobec sa nezaoberaju cistenim"

jinak si myslím, že to téma je natolik provařené, že v něm nemusíme pokračovat


... pohodicka, aj tak sme vaaazne OT. :offtopic2: Pre vysvetlenie, klubovy fajkari, su tam mozno dvaja, kt. fajcia tak ako fajcia a cistia, lepsie povedane necistia aj ked maju dostatok informacii. Tak som to myslel ale som to asi blbo napisal. Sorry
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Fénix » 20 dub. 2007, 11:27

mirek píše: Zažil jsem dvacetiletou referentku, které naskakovala kopřivka při pohledu na klávesnici, i paní, která se v pětapadesáti pustila do tvorby webu.
Docela logicky zní i Tutonovo vysvětlení :wink:


Jenže to jsou ty slavné výjimky potvrzující pravidlo. Mozek nelépe vstřebává inforamce v mládí. Je celkem evidentní, že když člověk vyrůstá v době masového rozšiřování informační techniky, tak k ní bude mít jiný vztah, než člověk, kterého toto potká ve středním věku. Co se v mládí naučíš, starého psa novým kouskům, atd. :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Breer » 20 dub. 2007, 12:18

chlapi a nie je jedno kto kolko ma rokov, ako cisti fajku ci necisti alebo ako casto je na nete ak vobec :wink: hlavne je ze na chuti a najdeme si tu svoju chvilku na vychutnanie svojho oblubeneho tabaku a je to ten cas, nas cas, ktory nam nik nevezme :smoke1:

:arrow: harel

paradny avatarObrázek
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků