Tzv. "močka" v dýmce

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Trápí Vás "močka" v dýmce ?

Ano
40
36%
Ne
36
32%
Jen u některých dýmek
35
32%
 
Celkem hlasů : 111

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 11 srp. 2005, 19:17

forgi píše:Na močkovanie má vplyv z 99% tabak ( vlhkosť), spôsob napchatia a rýchlosť fajčenia. Pokiaž je tabak vlhčí tak ju treba napchať zžahka a suchší tabak viac napechovať. Potom samozrejme treba pomaly fajčiť a pridusávať.
Ak vám močkuje niektorá fajka viac ako ostatné, tak ju treba skúsiť menej napchávať než ste zvyknutý a malo by to pomôcť. (treba ju však častejšie pridusávať)


Tak tak, mas naprostou pravdu. Neco podobneho jsem tu uvadel take.
Kdyz si to clovek precte, tak si rekne, ze na tom vlastne nic nevi.
Opak je vsak pravdou :lol:
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod bigdragon » 22 srp. 2005, 05:31

jen malý poznatek MBVCF nacpaný do dvou různých dýmek stejným způsobem znamenal u první 1:30 bezvadného pokouření a u druhé ani né hodinové trápení se spoustou močky a sajrajtu při čištění (podotýkám byla to churchwardenka zakouřená captain Black royal) je možné, že by se ty tabáky takhle dohádaly?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

močkování

Příspěvekod alpenstock » 26 kvě. 2006, 21:13

Jsem sice dýmkový začátečník, ale nemám s močkováním žádné problémy. Mám sice zatím jen dvě dýmky a jedna z nich je už postarší a nadvrtaná asi 2mm. Kouřím Sans Souci a Black vanilla a zcela bez problémů. Asi jsem uhodl vlhkost. Dýmky dokouřím až do dna, většinou na jednu sirku (v klidu). Problém močkování je podle mně v tahání - musím tahat zvolna a nesmí být dýmka horká. Moc se zatím v dýmkách nevyznám, ale už jsem jednou tahal 1h 50min. Běžně tu větší dýmku hulím 1hod 10min, ale nevím množství tabáku (nemám to na čem zvážit).
Uživatelský avatar
alpenstock
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 69
Registrován: 24 bře. 2006, 21:01
Bydliště: Prostějov

Re: močkování

Příspěvekod Zababa » 26 kvě. 2006, 21:30

alpenstock píše:Problém močkování je podle mně v tahání - musím tahat zvolna a nesmí být dýmka horká. Moc se zatím v dýmkách nevyznám, ale už jsem jednou tahal 1h 50min.


Ano, i mé zkušenosti se shodují s tvými. Já jsem taky začátečník, kouřím teprve dva měsíce, a vím, že na každou s těch mých stanwellek, pokud je nacpu až po okraj potřebuju 3 hodiny, někdy i víc. Až mi to někdy vadí, protože je musím kouřit když jsem doma a čtu nebo něco ťukám na počítači. Ten čas na kouření je tak dlouhej, že je mi ho líto nevyužít. Močka není problém. Za den za dva dýmka vyčpí a je zralá na další náplň jenže většinou čeká mnohem dýl než na ni zas přijde řada. :wink:
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod Karol » 28 kvě. 2006, 22:10

Podla ludi na fore zaoberajucim sa vyrobou fajok mockovanie sposobuje tvar dymoveho kanalu, jeho priemer a hladkost povrchu. Zalezi vraj celkom na tom ci je v prechode medzi drevom a naustkom nahle sa zmensujuci priemer alebo hrana ktora sposobuje podobny efekt ako pistala a kondenzuje vlkost z dymu. Vela vyrobcov vrta do naustkov konicke diery ktore nasledne lestia. Vela ludi spomenulo ze ich mockujucu fajku vyliecilo prevrtanie dymoveho kanalu vrtakom vacsieho priemeru. Osobne som nic podobne zatial neriesil, vlkost mi kondenzuje vacsina fajok, vacsinou velmi mierne, jedina ktora ma doslovne serie je miniskulna Stanwellka. Obycajne (tak ako tu bolo spomenute) pocas fajcenia do naustku strcim cistic a fajcim dalej. Ale ako vravim ziadna tragedia. Z casti humorne niekto na tom istom fore spominal ze mu mockuju fajky ked fajci pocas zvysenej vlhkosti vzduchu (pocas dazda napriklad) ale to ci je to naozaj tak netusim.
Uživatelský avatar
Karol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 372
Věk: 49
Registrován: 05 srp. 2005, 01:26
Bydliště: Wellington, Novy Zeland

Příspěvekod natan » 28 srp. 2006, 15:54

Močka je humus, ale jednou se mi stalo, že mi bublání dýmky připomínalo potok. Šel jsem lesem, kouřil...docela to byl romantický zážitek. v ostatních 99 procentech případů mě to ovšem pouze velmi se.. :oops:
Uživatelský avatar
natan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 285
Věk: 47
Registrován: 02 srp. 2006, 17:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod trosca » 02 zář. 2006, 19:31

mocka... to je metla :)
mne hned v prvnich minutach horeni vyskoci kapicky tekutiny na stene pred filtrem (okolo vyusteni kouroveho kanalku do filtrove komory), dela vam to taky?
trosca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 554
Registrován: 14 bře. 2006, 19:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 02 zář. 2006, 21:05

trosca píše:mocka... to je metla :)
mne hned v prvnich minutach horeni vyskoci kapicky tekutiny na stene pred filtrem (okolo vyusteni kouroveho kanalku do filtrove komory), dela vam to taky?


U některých dýmek taky :wink: . A nepomohlo mi zatím nic.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Andreas » 02 led. 2007, 12:14

Ze čtyř dýmek mám trápení s močkou u jedné, s chladičem. Ostatní (filtrové) jsou OK. Víc problémů mám s močkou v troubeli (případně na dně hlavičky). Chladič vyfouknu a osuším do kapecníčku, ale s troubelí si nevím rady - poradíte ? Děkuji
Uživatelský avatar
Andreas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 34
Věk: 62
Registrován: 29 pro. 2006, 12:57
Bydliště: Dobřichovice

Příspěvekod Milos Cerman » 02 led. 2007, 15:58

Andreas píše:... Chladič vyfouknu a osuším do kapecníčku, ale s troubelí .....


Já na kapesníku užmoulám špičku, a tou do krčku sáhnu :smoke3:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod mrož » 09 led. 2007, 17:13

Podle mě hlavně záleží na tom jaký tabák v jaké dýmce kouříš. Každá dýmka se chová jinak.Ve své Savinelli Roma ( balsový filtr) jsem kouříl Peterson SH a měl jsem problémy s močkou. Dýmku jsem vyčistil, zbavil karbonu a skusil Holger Danske Black Bourbon. a rázem bylo po problémech. Dle mého je třeba hledat do jaké dýmky jaký tabák. Samozřejmě, pokud kouřím vyrovnaně a stejně............ :smoke3:
Uživatelský avatar
mrož
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Věk: 70
Registrován: 26 pro. 2006, 00:00
Bydliště: Lovosice

Příspěvekod Milan Zabloudil » 09 led. 2007, 17:44

mrož píše:Podle mě ....Peterson SH a měl jsem problémy ..skusil Holger Danske Black Bourbon. a rázem bylo po problémech.:smoke3:

Řekl bych, že v tomto případě to 100% nebylo tabákem :idea:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod zdenek » 13 led. 2007, 01:11

dle toho co nám v pradávné době v tloukal klíčema do hlavy náš postrach z chemie :kondenzát vzniká při nedokonalém hořeni srážením vlhkosti na chladných stěnách ohniště při zapálení je hlavička studená=víc pří teplotě 55 až 60C ustává tvorba.60C je teplota kdy ještě udržíš ruku na zahřátém předmětu. Proto mají porcelánky jímku na močku porcelán= rychlé ochlazování =více močky
zdenek
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 31 pro. 2006, 00:45

Příspěvekod baronstrasil » 12 říj. 2007, 13:56

no ja odkedy som zacal "napchavat" fajku jemnejsie ci Frankovou metodou alebo mojou vlastnou len jemnejsie a fajcim z jednej fajky raz za den - mockovanie je minimalizovane priam az skoro ziadne. skoro ziadne preto lebo obcas som napriklad netrpezlivejsi alebo nervoznejsi a regulacia potahovania s fajky je ina ako ked som uplne v pohode cize u mna je toto faktor ktory ovplivnuje mockovanie.

riesim to tak ze dlanou zakryjem hlavicku fajky necham len na opacnej strane ako mam tvar malicku medzeru trasku zaklonim hlavu do zadu a jemne ale dorazne fuknem do naustku - preto medzera od tvare aby som si nefukol popol do tvare uz sa mi to parkrat stalo a nic pozitivne hlavne ked je popol v oku. au.

vo vetsine pripadov sa mocky zbavim az do konca fajcenia alebo to raz zacas zopakujem ked treba. iba vazne par krat som musel naustok prefuknut tak ze som ho dal dolu s fajky a uplne min. som pouzil cistic
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod Dandy » 12 říj. 2007, 21:06

baronstrasil píše:

obcas som napriklad netrpezlivejsi alebo nervoznejsi a regulacia potahovania s fajky je ina ako ked som uplne v pohode cize u mna je toto faktor ktory ovplivnuje mockovanie.


Přesně tak - dýmka mi "zamočkuje" jedině tehdy, když ji nekouřím v naprosté pohodě. Jako by se na ni přímo přenášela moje nálada. :roll:
Uživatelský avatar
Dandy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 69
Registrován: 25 led. 2007, 14:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 6 návštevníků