Kroužky z dýmu

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Umíte dělat při vyfukování kroužky z dýmu

Ano - nedělá mi to problém
55
32%
Ano - ale musím se hodně snažit
62
36%
ne - nepodařilo se mi to naučit
35
20%
ne - nikdy jsem to nezkoušel
22
13%
 
Celkem hlasů : 174

Příspěvekod Bohemund » 05 pro. 2005, 15:32

I já toto umění ovládám, jen při tom vypadám natolik dementně, že ho provozuji pouze v naprosté osamělosti a nikým nepozorován. Aspoň doufám :D
to Šimi: Inu, Gandalfova mistrovství v užívání dýmkového koření tu asi nikdo ještě nedosáhl :wink:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Alferi » 05 pro. 2005, 15:37

Šimi píše:Hoši nemachrujte z kroužkama, plachetnici vyfoukněte :lol:

Mysliš jako plachetnicu - tuzemák? :lol:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Kroužky z dýmu

Příspěvekod Graveir » 05 pro. 2005, 21:33

tomsoyer píše:Umíte dělat kroužky z dýmu :?:
Já sem to dnes celé odpoledne trénoval a získal jsem v tom docela jistotu.
Daří se mi jich vyfouknout několik ukázkových za sebou :wink:
Ps: jen u toho špulim pusu a vypadám tak jak blázen :roll: :lol:
A co Vy jak jste na tom :?:


vzdyt to vis, jak mi to jde. Blbe... Sem tam se mi povede ale jeden ze 100 pokusu. rad bych se to naucil!!!
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Mathias Sandorf » 05 pro. 2005, 22:11

Jojo, kroužky sou celkem v klidu, ale máte pravdu, že při tom čék vypadá blbě. Podařil se mi sice vymyslet způsob, jak vypadat v mezích normálně, ale úspěšnost se pak zmenšuje
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Šimi » 05 pro. 2005, 22:13

Alferi píše:
Šimi píše:Hoši nemachrujte z kroužkama, plachetnici vyfoukněte :lol:

Mysliš jako plachetnicu - tuzemák? :lol:


Tak ten nech radši pěkně v sobě a zásadně ho nevyfukuj, je to hnusný, fakt :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod ttygr » 23 pro. 2005, 17:42

kroužky jsem se naučil už v deváté třídě, když jsme před schúzkama skautů chodili kouřit dýmečku :oops: , potom jsem to natrénoval obstojně po čajovnách se šíšou, která dělá trochu hutnější, ale míň kompaktní dým... momentálně bez problémů, ale bezvětří je samozřejmě nezbytné (občas i ve slabém vánku). profouknutí kroužku kroužkem mi celkem také jde... občas
btw: kde je smajl co fouká kruh kruhem :?: 8)
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Mathias Sandorf » 24 pro. 2005, 13:31

Hmm, musim trénovat. Kruh kruhem se mi ještě příliš nedaří
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod malinkej.dablik » 24 pro. 2005, 13:54

no jelikoz jsem to zkousel uz dlouho na vodnich dymkach kdyz jsme chodili do cajovny tak mi to nedela problemy
Uživatelský avatar
malinkej.dablik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 321
Věk: 44
Registrován: 05 srp. 2005, 20:52
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod bigdragon » 24 pro. 2005, 17:17

Mathias Sandorf píše:Hmm, musim trénovat. Kruh kruhem se mi ještě příliš nedaří


mě se to povedlo tuhle ani jsem nechtěl a od té doby nic :?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod ttygr » 25 led. 2006, 13:45

jaj a co 2X jedním kroužkem? to by byla soutěž,kdo vyfoukne/profoukne kruhem víc krouzžků dejme tomu za 10 minut:-))
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Qido » 26 led. 2006, 09:07

Tož poslyšte, vy co to umíte, nemůžete dát nějakej algoritmus, jak na to?
Pokud možno lepší, než co mi dával jeden bejvalej spolužák - doutníkář (mezitím zbabělě prchnuvší k cigaretám): "prostě si nabereš plnou hubu kouře - a pak buď uděláš kolečko, nebo se pobliješ".
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 26 led. 2006, 09:46

Qido píše:Tož poslyšte, vy co to umíte, nemůžete dát nějakej algoritmus, jak na to?
Pokud možno lepší, než co mi dával jeden bejvalej spolužák - doutníkář (mezitím zbabělě prchnuvší k cigaretám): "prostě si nabereš plnou hubu kouře - a pak buď uděláš kolečko, nebo se pobliješ".

Kolečko bych uměl, ovšem způsob jak toho dosahuji není nijak noblesní :) . Zjednodušeně řečeno musí člověk dělat takové pohyby hubou jako kapr na suchu - přitom je možné lehce pohánět vytlačovaný vzduch jazykem - takhle se kroužek udělá skoro vždycky. Jenom u toho člověk vypadá trochu jako cvok. Určitě to jde i jinak, občas se mi podaří jenom tak mimoděk, ale nevím konkrétně jakým fyzickým úkonem. :)
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod bigdragon » 26 led. 2006, 09:49

Alferi píše: Zjednodušeně řečeno musí člověk dělat takové pohyby hubou jako kapr na suchu - přitom je možné lehce pohánět vytlačovaný vzduch jazykem - takhle se kroužek udělá skoro vždycky.


dělám to stejně :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Alfik » 26 led. 2006, 11:56

Mně se to právě poslední dobou daří docela často přímo s dýmkou v puse, aniž bych se u toho nějak šklebil, nebo pitvořil. Bohužel, vždycky je to totálně mimoděk a samo od sebe, a já za nic na světě nemůžu přijít na to, jaká sekvence kroků k tomu kýženému výsledku vede :(
Strašně rád bych to rozlousknul, pozorovat ty kroužky jak se vznášejí kolem dýmky má něco do sebe....
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 27 led. 2007, 18:29

JohnBlbec píše:Zdravim. Naprosto me fascinuje divat se na nekoho, kdou si puka dymku at uz klasickou ci vodni a vyfukuje nadherne dokonale krouzky. Jak na to? Zkousim to, ale ne a ne na to prijit :(

Renno píše:na dělání pěkných kroužků musí být totálně bezvětří...nejlepší je místnost...já naberu kouř do huby :lol: vyšpulím pusu do tvaru kroužku a jazykem pak postupně vytlačuji jeden kroužek za druhým. To že u toho člověk vypadá jako zkříženej debil s bukvicí nemusím popisovat. Jazyk v puse stočím špičkou dolů aby pak celou plochou jako malý píst najednou vytlačil kroužek....takový rychlejší pohyb v tý hubě s tím jazykem...je to dobré na takové to domácí žvýkání :lol:

Zababa píše:No, kouřky dělám vždycky, vlatsně teď už i mimoděk. Pokud vyloženě nechci rozprášit dým nebo rozdmýchat výheň, vyfukuju automaticky kroužky.

Viděl jsem před lety svýho tátu (nekuřáka) vyfukovat kroužky, když mi coby školákovi předváděl, jak se kouří dýmka. Měl na to ale takovou divnou techniku. Když dýmku rozbafal do hustého kouře, nasál, zaklonil hlavu, otevřel pusu, kouř v ní byl jako takový rozvlněný jezero. Pak široce našpulil rty, jazyk povyzdvihl doprostřed a po mírných rázech vyfukoval, kroužky dokud bylo z čeho. Vyfukoval je přímo vzhůru se zakloněnou hlavou.

Sotva jsem byl pánem ohně v dýmce, zkoušel jsem to taky. Přišel jsem na to, že aby se daly dělat kroužky, měl by vzduch v místnosti stát! Nesmí nikde nic táhnout. Venku se ti povedou teprve je-li skutečně bezvětří. Za sebemenšího vánku je veškerá snaha marná. Na kroužky není potřeba zaklánět hlavu, to možná trochu pomáhá v začátcích, když ještě nevíš přesně jak na to. Špulení rtů je důležitý. Zezačátku určitě. Nestyď se přehnaně špulit a víc otvírej pusu, připadáš si sice jak omráčenej kapr, ale pomůže ti to. Až se ti to povede zkus to zopakovat. Nezkoušej předčasně další jiný techniky. Až tu jednu dostatečně jistě ovládněš, zkus na ni pilovat, trochu ji obměňovat, třeba míň špulit, jazyk jinam, zkoušej vyfukovat ráznějc, mírnějc, víc vzduchu, míň vzduchu atp.

Myslel jsem si, že ta díra v kroužku vzniká právě tím jazykem veprostřed, ale není tomu tak. Jde to i bez něj. A špulit se taky nemusí tak moc, a pusa taky nemusí být tolik otevřená. Hodně záleží na technice vyfukování. Zkoušel jsem vyfukovat přímo z plic, zkoušel jsem kouř vyšťouchávat ven hřbetem jazyka, ale nejvíc se mi osvědčilo utěsnit hrtan a kouř vytlačit ven pouhým svižným přivřením dolní čelišti - asi jako když vyslovuješ hodně otevřené "ó" a z něj předeš do "ú".

Kroužky se mi nejlíp daří když je dým hodně hustej, jako mlíko, když se z tabáku v dýmce odpaří převážná část vlhkosti. Bývá to tak zhruba v půlce, po prvním připálení. To pak vyrdží nejdýl a mě baví se koukat jak krásně rotují a křiví se.

Krhút píše:Z těchto dvou popisů je to jasné , je to tak , včetně toho , že člověk vypadá jak debil . Machroval jsem s kroužkama a bratranec mi s ledovým klidem povídá : ,,Dobrý , a teď tu plachetnici !" Jestli se ale v reálném životě nejmenuješ Gandalf , tak ji ani nezkoušej . Jestli ji budeš zkoušet a povede se ti , tak ji nafoť :D :pipe1:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron