Šlukujete dýmku ?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 11 dub. 2006, 13:25

Tak ja osobne take dymku neslukuji. Nikdy jsem to nedelal a tak nemohu soudit, jake to je.
Ale kour take obcas poustim nosem ven nebo jen koutky ust ci naopak plnou otevrenou pusou a pak je tabak vice citit.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod JiriK1 » 11 dub. 2006, 13:49

opalan píše:Je to jako s vínem a tvrdym chlastem. Zkuste si třeba vodku poválet po jazyku.
Vodku tam kopnete a její chuť je až na druhém místě, až po účincích - jako u cigaret.
Víno poválíte po jazyku, vychutnáte jeho chuť a účinky jsou u vína až na druhém místě (degustátoři ho po poválení vyplivují) - jako u dýmky.
Nebo ne? :wink:


Oni to víno asi vyplivují proto, že by jim trochu překáželo v sofistikovanym degustování, kdyby byli vožralí jak prasata :D :D . Jinak na víno jsem docela barbar - piju skoro všechno a na žádný čarování si nepotrpim, na rozdíl právě od vodky - tu piju jen nejkvalitnější co je k mání a na jazyku klidně poválim :) .
Sorry za OT ...
Uživatelský avatar
JiriK1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 70
Věk: 45
Registrován: 25 úno. 2006, 14:49
Bydliště: Praha

Příspěvekod opalan » 11 dub. 2006, 14:26

Asi máš(-te) pravdu, nebylo to zrovna nejlepší přirovnání :oops:
Chtěl jsem tím říct, že se sílou se musí opatrně. Když už dýmku šlukovat,
asi bych sáhl po nějakém velice jemném tabáčku, např.: Virginia no.1 a rozhodně s uhlíkovým filtrem.
Večer si rozhodně zkusím dát práska, ať vím o čem mluvím! 8)
Uživatelský avatar
opalan
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 45
Registrován: 03 dub. 2006, 13:46
Bydliště: Praha - Vinohrady

Příspěvekod Robur » 12 dub. 2006, 08:08

opalan píše:
Nicméně, občas otevřu ústa plná kouře a k unikajícímu kouři přičichnu, čímž se požitek z jeho chuti (resp. vůně) stáva ještě mocnějším. Při tom ale nezabráním tomu, aby se nějaký ten kouř nedostal do plic. Podle mě je dost těžké ne-li nemožné nasávat "vzduch" nosem aniž by se dostal do plic.


Přesně tak, já tomu říkám "přídech". Když mám nějaký moc dobrý tabák, při vypouštění kouře z huby si "naberu" špetku kouře nosem, abychsi líp vychutnal vůni, a tím jej vlastně vdechnu. Ale není to šlukování v pravém slova smyslu, při šlukování chybí ten požitek z vůně tabáku.
U cigaret jde jen o to dostat nikotin do těla, proto se šlukuje, podrží v plicích a pak vyfoukne. Cigaretový kouř na rozdíl od dýmky nijak nevoní.
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod Fénix » 12 dub. 2006, 09:49

"přídech" vyfouknutého kouře nosem se podle mě nedá se šlukováním zaměňovat. Kromě vůně je tu i "zdravotní" hledisko - tenhle kouř je víc naředěný vzduchem a taky prochází přes lepší filtrační systém, který je v nose.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod makovec » 12 dub. 2006, 14:21

tak se kostuje rum
Uživatelský avatar
makovec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 395
Věk: 51
Registrován: 13 bře. 2006, 22:37
Bydliště: praha cerny most

Příspěvekod Robur » 11 kvě. 2006, 10:34

dýmku ne, ale doutníky jo
Obrázek
Uživatelský avatar
Robur
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 927
Věk: 59
Registrován: 17 kvě. 2005, 09:23
Bydliště: ostrava

Příspěvekod beda » 24 led. 2007, 01:06

Tabakovy kour umyslne nevdechuji, zaroven nemohu nijak zabranit jeho castecnemu pronikani hloubeji do tela pokud prave kourim. Stejne tak se nebranim vdechovani jiz vydechleho koure z meho okoli a to proto, ze jsem kurak a mam kour rad. Cigaretovy kour vdechuji do plic protoze k ochutnavani nesvadi a chut papirku v plicich necitim. Nutno dodat, ze existuji cigarety jejichz kour je natolik vydatny, ze je kourim temer jako dymku, je jich malo ale existuji.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod zverdodo » 24 led. 2007, 22:24

ja si naberem plnu hubu a potom obcas kusok nosom pustim von. to je labuzo :D :D :D
Uživatelský avatar
zverdodo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 153
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2007, 00:51
Bydliště: Banska Bystrica

Příspěvekod lubos tursky » 25 led. 2007, 09:19

zverdodo píše:ja si naberem plnu hubu a potom obcas kusok nosom pustim von. to je labuzo :D :D :D




Tak tak nejak to delam i já dokud to správne dýma a nemusim se s tim prát. :lol:
Uživatelský avatar
lubos tursky
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 304
Věk: 66
Registrován: 17 lis. 2006, 21:02
Bydliště: česka 4758 Zlin 76005

Příspěvekod Milos Cerman » 25 led. 2007, 09:39

Cigarety nekouřím od roku 1965, a tak jsem se šlukovat za tu dobu dočista odnaučil.
Dneska si nešluknu ani omylem, a to ani dýmku, ani doutník. :smoke1:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod SpikeHARDcore » 25 led. 2007, 13:55

Také v žádném případě nešlukuju :smoke5:
Uživatelský avatar
SpikeHARDcore
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1212
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2006, 23:28
Bydliště: Liberec

Příspěvekod madriguera » 25 led. 2007, 14:17

Já jsem nešlukoval ani ty cigarety :D , když jsem je ještě díky společenskému tlaku kouříval. Ovšem kamarád, jehož jsem přiváděl na správnou cestu :D si oblíbil tabák od MB Original Choice (ale já mu jen daroval takovou tu sadu malých pixliček, já za to opravdu nemohu :oops: ). Na můj udivený výraz zachraptěl "ty v...e, to jediný, co se dá z dýmky šlukovat". A tady skončil můj pokus o nápravu jednoho cigareťáka.
madriguera
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 441
Věk: 46
Registrován: 09 říj. 2006, 11:39
Bydliště: Kozlovice, Ústecký to kraj

Příspěvekod Mack » 25 led. 2007, 14:19

tak já léta tvrdě kouřil, nejdříve Partyzánky a když je přestali vyrábět tak Startky, cigarety s filtrem nikdy... dalo by se říci že jsem prohulenej.... ale, že by mne někdy napadlo šlukovat dýmku nebo to jen zkusit?... nikdy... tomuto vláknu moc nerozumím... :roll:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Šlukujete dýmku ?

Příspěvekod Darth Morss » 03 úno. 2007, 23:56

atman píše:Jasne ze vím, ze klasická teorie ríká, ze dymka se neslukuje. Nicméne by me zajímalo jak jste na tom vy ? Priznám se, ze jako bývalý kurák cigaret jsem slukoval i doutníky a ted jsem si to prenesl i do dymky ... neni to porad, je to spís nekolik "prázdných" bafnutí a pak malý sluk :) ale uprímne, kourit bez sluknutí je pro me jak lízat zmrzlinu pres sklo :smoke6: tak je to s vama ?

ja jsem na tom skoro stejne,az na to ze fajku slukuju furt,taky je ale pravda,ze dost casto tam mam cigaretovy tabak.Ale kdyz uz si dopreju dymkovy tabak,tak slukuju zase... :puffy:
Uživatelský avatar
Darth Morss
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 34
Registrován: 27 led. 2007, 18:41
Bydliště: Bylnica

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


cron