Šlukujete dýmku ?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Honzýk » 28 črc. 2007, 23:10

Párkrát jsem zkusil dýmku nebo doutník šluknout, ale nepřišlo mi, že bych si z toho měl pustil do gatí, ale spíš, že narozdíl od šluknutýho cigaretovýho kouře sem měl pocit, že mě ten kouř dusí, že do plic nemůže patřit. Takže sem nikdy neměl problém s tím, jestli šlukovat nebo ne. Ale na druhou stranu, ten fígl, kdy člověk vypustí část dýmu pusou a část jakoby polkne a vyfoukne nosem (nevím, jak jinak to popsat, nejsem anatom :wink: ) mi příde nadmíru příjemnej a používam ho vel'a rád. :pipe1:
Uživatelský avatar
Honzýk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 36
Věk: 37
Registrován: 23 led. 2005, 17:53
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvekod Martin Pedain » 28 črc. 2007, 23:17

Honzýk píše:Párkrát jsem zkusil dýmku nebo doutník šluknout, ale nepřišlo mi, že bych si z toho měl pustil do gatí, ale spíš, že narozdíl od šluknutýho cigaretovýho kouře sem měl pocit, že mě ten kouř dusí, že do plic nemůže patřit. Takže sem nikdy neměl problém s tím, jestli šlukovat nebo ne. Ale na druhou stranu, ten fígl, kdy člověk vypustí část dýmu pusou a část jakoby polkne a vyfoukne nosem (nevím, jak jinak to popsat, nejsem anatom :wink: ) mi příde nadmíru příjemnej a používam ho vel'a rád. :pipe1:


Kouř z dýmky mi přijde takový planý, bez chuti a hrubý. Jinak zkusil jsem šlukovat cigaretu polykáním (brrr, to zní hrozně), páč jsem se někde zde dočetl, že nikotin se dobře vstřebává v kyselém prostředí, a je to "dobré mazec", parádní moták. Ale opojení tabákem mi nabídne pouze dýmka.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod baronstrasil » 15 říj. 2007, 13:41

neslukujem aj ked som "byvaly" fajciar cigariet :) fajku ani cigaru neslukujem staci mi prijemna chut v ustach a vyfukujem dym nosom a spetne ho vdychujem nosom ale to sa neda brat ako slukovanie :) je to proste vychutnavanie si aromy nosom .

ale obcas sa stane ze si trosku doprajem aj do pluc :)))) ale iba pri pripalovani si fajky inak nie :))
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod kovářskej » 15 říj. 2007, 14:19

Vzhledem k tomu že kouřím i cigára (nemaje mnohdy na fajfku v práci čas) tak si i fajfky sem tam šluknu někdy omylem a někdy schválně abych si trochu mohl odkašlat od sazí z výhně :wink: a vcelku mi to problém nedělá.Asi su od výhně a uhlí zvyklej na smrad z kouře a na sílu dehtu nebo co, nevím, fajka mně nepoložila.Zato jednou jsem si hokus-pokusně šluknul z pořádného doutníku a bylo to jak kopanec od tažné kobyly.Ale jestli si šluknu tak dvakrát, třikrát z jednoho kotle...víc asi ne.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod Pandemonium » 21 čer. 2008, 21:15

Zdravím, zrovna dnes jsem přemýšlel o tom zda se dýmka vlastně šlukuje či ne a tak jsem se chtěl optat, no a jak to tady čtu tak koukám že jsem ten nejpovařenější amatér ze všech, poprvé když jsem dýmku zkoušel, nedovolil jsem si popotáhnout ,jelikož ta troška kouře která se mi do plic dostala mi nic neříkala, dýmku jsem zavrhl. Po nějakém čase jakoby mne volala jsem ji opět zkusil, zprvu jsem jen poblafával a byl zpokojený, pak přišel večer kdy jsem zkusil šluknout a bylo to fajn. Co se součastnosti týče, není seance kdy bych řádně nešlukoval a ještě teď kdy se mi tak trochu s prominutím podělal život se dýnka stala jedinou, která mě přináší radost, kouřím ji už šestkrát denně a ne z deprese, pokaždé si ji náležitě vychutnávam, bohužel pro mě, však šlukuji. Očekávám drné odpovědi typu: " S takovým debilem nebudem ztrácet čas ." přesto se ptám, jak moc je to zlý? :(
Uživatelský avatar
Pandemonium
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 37
Registrován: 05 kvě. 2008, 19:32

Příspěvekod Cifro » 21 čer. 2008, 21:34

Ak si závislý na nikotíne tak fajči cigarety. Budeš to mať o polovicu lacnejšie. Fajčenie fajky je o chuti, aróme, pohode, kľude, je to ušlachtilá záľuba, koníček, životný štýl. Nerozumiem tomu čo píšeš - fajka ti prináša radosť a náležite si ju vychutnávaš. Ako si môžeš vychutnávať dym z fajky, keď ho púšťaš do plúc. Aj ja, bohužial, fajčím aj cigarety (šúlané), keď mi chýba v krvi nikotín. Šlukovať fajku ma ale akosi doteraz nenapadlo. Chuť tabaku a jeho arómu v plúcach nevychutnáš.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod Martin Pedain » 21 čer. 2008, 21:44

Taktéž si párkrát , ze zvědavosti, šluknu tabáku. Jenže takto mi chuť tabáku zaniká v posloupnosti od dark fired-VA-orient-latakie----aromatik .

Kouřil jsi již někdy takové ty B4, BXX apod. ? To se celé vyšlukovat ani nedá. :shock:

Ikdyž, proti gustu, žádný dišputát.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod Pandemonium » 21 čer. 2008, 22:06

ja vlastně šlukuju vždy při rozpalování a poté už normálně dým převaluju v ústech, co se tabáku týče, kouřím wild cherry, vanilla cream a klasickou vanillku

co se závislosti týče, neřekl bych ,že jsem , když se k dýmce nedostanu , tak to vydržím
Uživatelský avatar
Pandemonium
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 37
Registrován: 05 kvě. 2008, 19:32

Příspěvekod Scalex » 21 čer. 2008, 22:11

Já tvrdím jednu věc: pokud mi něco chutná, tak je to v pořádku. Pokud ti šlukování dýmky vyhovuje, tak je zbytečné se trápit, jestli je to správné nebo ne. O tom totiž nerozhoduje ani dýmkařská příručka, ani president pipe clubu, ale jen a jen ty sám.

Jiná věc je, že mi to nepřijde vhodné z hlediska chuti ani z hlediska zdravotního (přeci jen vyšlukovat šest fajfek, to s plícemi nedělá nic pěkného). Ale zdůrazňuju - tohle je jen můj pohled. Ty kuř přesně tak, jak ti to vyhovuje a jak ti to dělá dobře.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Pandemonium » 21 čer. 2008, 22:20

čekal jsem, že dostanu řádně na volátko, po dnešku jsem opět o něco chytřejší, s tim zdravím to je právě věc nad kterou jsem přemýšlel, dyž jsem s dýmkou začal, nepřečetl jsem si o tom ty správné články a žil jsem v domění, že je to tak dobře, sám nechápu jaktože mi to vdechování nevadí, když jsem se tu dočetl ,že je to takovej hnus, je teda pravda, že kamarád si po pár šlucích málem "posral" kalhoty. nejspíš jsem nebyl obdařen gurmánským citem
Uživatelský avatar
Pandemonium
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 37
Registrován: 05 kvě. 2008, 19:32

Příspěvekod Rujir » 21 čer. 2008, 22:37

Pandemonium píše:ja vlastně šlukuju vždy při rozpalování a poté už normálně dým převaluju v ústech, co se tabáku týče, kouřím wild cherry, vanilla cream a klasickou vanillku


No ak by si sa chcel tohto zlozvyku zbavit, tak proste prejdi na silnejsie tabaky. To co fajcis su stale len lahucke aromatiky. Skus uz spominany B4 alebo BXX a uvidis, ako ta to slukovanie rychlo prejde. :lol:
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod Pandemonium » 21 čer. 2008, 22:40

to zní slibně :D :D

a když už jsme u toho, co to vlastně znamená B4 a BXX :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
Pandemonium
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 37
Registrován: 05 kvě. 2008, 19:32

Příspěvekod Fanys » 21 čer. 2008, 22:50

http://www.tabaky.cz/tabak/samuel-gawith-black-xx
http://www.tabaky.cz/tabak/samuel-gawith-brown-no-4

Dýmku nešlukuji neboť jsem nekuřák a šlukovat již neumím. :P
Naposledy upravil Fanys dne 22 čer. 2008, 14:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Příspěvekod Pandemonium » 21 čer. 2008, 22:57

Děkuji :oops:
Uživatelský avatar
Pandemonium
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 37
Registrován: 05 kvě. 2008, 19:32

Příspěvekod dh » 21 čer. 2008, 23:07

:arrow: Pandemonium:

Možná, než se pustíš do těch doporučených BXX a B4, zkus jako mezistanici něco silnějšího, typově ale bližšího tvým aromatikům - třeba takového Sherlocka Holmese od Petersona snad taky není potřeba tahat až do plic.

Nebo Gawith&Hoggart Louisiana flake je docela výživný....

Zdá se mi, že zkrotit ty špagáty chce trochu cviku (u B4: hodně cviku), a silných tabáků, co nepotřebují zvláštní kvalifikaci, je docela dost.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků