Šlukujete dýmku ?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Šlukujete dýmku ?

Příspěvekod atman » 10 dub. 2006, 20:10

Jasne ze vím, ze klasická teorie ríká, ze dymka se neslukuje. Nicméne by me zajímalo jak jste na tom vy ? Priznám se, ze jako bývalý kurák cigaret jsem slukoval i doutníky a ted jsem si to prenesl i do dymky ... neni to porad, je to spís nekolik "prázdných" bafnutí a pak malý sluk :) ale uprímne, kourit bez sluknutí je pro me jak lízat zmrzlinu pres sklo :smoke6: tak je to s vama ?

nazvy threadu zacinat velkym pismenem ! - piter
Uživatelský avatar
atman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 61
Registrován: 02 dub. 2006, 16:42
Bydliště: Brno

Příspěvekod Krhút » 10 dub. 2006, 20:16

Zatím jsem se nezbláznil a tak se držím klasické rady a lížu zmrzlinu přes výlohu , nebo jak jsi to psal :lol: Mám pocit že po pořádným šluknutí by to bylo jako by ti do plic narazil kamion.
Naposledy upravil Krhút dne 10 dub. 2006, 20:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 55
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Nick » 10 dub. 2006, 20:22

..i to se nekdy stava.Ne ze by to bylo zamerne, ale nekdy kour jde niz nez na konec jazyka.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Zababa » 10 dub. 2006, 20:24

Nešlukuju. Jak Nick říkal, někdy to vleze za konec jazyka, ale nešlukuju.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Re: slukujete dýmku ?

Příspěvekod Simon » 10 dub. 2006, 20:28

atman píše:Jasne ze vím, ze klasická teorie ríká, ze dymka se neslukuje. Nicméne by me zajímalo jak jste na tom vy ? Priznám se, ze jako bývalý kurák cigaret jsem slukoval i doutníky a ted jsem si to prenesl i do dymky ... neni to porad, je to spís nekolik "prázdných" bafnutí a pak malý sluk :) ale uprímne, kourit bez sluknutí je pro me jak lízat zmrzlinu pres sklo :smoke6: tak je to s vama ?


neslukuju a nevidïm jedinej duvod proc to delat ... v plicich zadny chutovy bunky nejsou(hadam) a jestli ti to prijde slaby tak si porid silnejsi tabak
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Re: slukujete dýmku ?

Příspěvekod Zababa » 10 dub. 2006, 20:46

Simon píše:neslukuju a nevidïm jedinej duvod proc to delat ... v plicich zadny chutovy bunky nejsou(hadam) a jestli ti to prijde slaby tak si porid silnejsi tabak


Důvod proč se (cigareta) šlukuje vidím v tom že, vstřebáváš do těla omamný látky i nosní sliznící. Nebo se mejlým?
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod makovec » 10 dub. 2006, 20:47

ja teda coby silnej kurak cigaret mel strach ze budu slukovat ale ani me to nijak nelaka, nenuti slukovat .. naopak mam opacnej efekt u cigaret kdy sem se parkrat pristih ze natahnu, povalim v hube a vyfouknu
Uživatelský avatar
makovec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 395
Věk: 51
Registrován: 13 bře. 2006, 22:37
Bydliště: praha cerny most

Re: slukujete dýmku ?

Příspěvekod juice » 10 dub. 2006, 20:51

atman píše:Jasne ze vím, ze klasická teorie ríká, ze dymka se neslukuje. Nicméne by me zajímalo jak jste na tom vy ? Priznám se, ze jako bývalý kurák cigaret jsem slukoval i doutníky a ted jsem si to prenesl i do dymky ... neni to porad, je to spís nekolik "prázdných" bafnutí a pak malý sluk :) ale uprímne, kourit bez sluknutí je pro me jak lízat zmrzlinu pres sklo :smoke6: tak je to s vama ?


No, já kouřil před dýmkou denně 20-40 červených Marlborek, ale nedokážu si představit šlukovat dýmku :shock: . Když si někdy nechtěně šluknu, ihned to poznám a je to hnus, ze kterého mám pocit, že se pose** . Ale proti gustu...
Uživatelský avatar
juice
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 237
Věk: 58
Registrován: 26 zář. 2005, 13:05

Příspěvekod POGO » 10 dub. 2006, 21:42

Dýmku nikdy nešlukuju. :wink: Když jsem ještě kouřil cigarety a začínal s dýmkou tak se mi to ani nepletlo,prostě se to nějak samo oddělilo. :lol:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Re: slukujete dýmku ?

Příspěvekod Milos Cerman » 10 dub. 2006, 22:09

Zababa píše:Důvod proč se (cigareta) šlukuje vidím v tom že, vstřebáváš do těla omamný látky i nosní sliznící. Nebo se mejlým?


Malinko se mejlíš.
Nikotin se v kyselým prostředí nevstřebává, aby se mohl vstřebat, potřebuje alkalickou reakci. Alkalickou reakci má právě kouř dýmky anebo doutníku. Zato kouř cigarety je dík papírku kyselej. Proto musí kuřák šluknout, kouř se v plicích zbaví dehtu, tím se zneutralizuje, a teprve při výdechu je možný z něho vytěžit nikotin.
:smoke1:
Z toho vyplívá, že kuřák cugarety, kterej nešlukuje, nezíská skoro žádnej nikotin, ale kuřák dýmky anebo doutníku je na tom téměř stejně, ať šlukuje, anebo ne.
Ovšem protože ohniště doutníku anebo dýmky je podstatně větší, je kouře víc, a šluknutí dýmky je trochu větší kopanec. :roll:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod bigdragon » 11 dub. 2006, 05:10

když jsem kouřil cigarety šlukoval jsem i takový ty :oops: :oops: cigareto doutníky což bylo po zásluze potrestáno :puke: . U dýmky mě to nenapadlo a dokonce mě k tomu nic nenutí ani nepobízí.
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fénix » 11 dub. 2006, 07:25

Krom toho je to taky otázka určitého dýmkařského bontonu.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Nevill » 11 dub. 2006, 07:39

Dymku neslukuju, ani zezacatku mi to nedelalo moc velke problemy - ono to v podstate ani nejde... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: slukujete dýmku ?

Příspěvekod Zababa » 11 dub. 2006, 07:42

Milos Cerman píše:Zato kouř cigarety je dík papírku kyselej.


Dík za poučení. Teoreticky je mi to jasný, ale nechce se mi věřit, že by tak malinkej kousíček papírku, kterej s cigaretou vykouříš, nějak zásadně změnil pH kouře.

Možná bude důvod prostší: že u dýmky a doutníku je toho kouře moc, že se z toho člověku neudělá dobře: :)
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod Šimi » 11 dub. 2006, 08:19

Nešlukuju, ani sem cigarety nigdá nešlukoval.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Další

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků