Šlukujete dýmku ?

To ostatní - kouření, zážitky, prodejci, události, zajímavosti atd. Jen k tématu!

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, Sobpeta

Příspěvekod Renno » 11 dub. 2006, 08:22

Šimi píše:Nešlukuju, ani sem cigarety nigdá nešlukoval.


sem na tom stejně...ani těch pár cigaret v postpubertálním věku jsem nikdá nešlukoval ...páč sem to neuměl a bylo mi z toho blbě :)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod makovec » 11 dub. 2006, 08:29

zrovna pred chvili se me nase prudce inteligentni blondie sekretarka pri vejletu za cigarem na dvorek ptala proc to cigaro neslukuju .o) ono je to asi i prirozenejsi neslukovat
Uživatelský avatar
makovec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 395
Věk: 51
Registrován: 13 bře. 2006, 22:37
Bydliště: praha cerny most

Příspěvekod Zababa » 11 dub. 2006, 09:14

makovec píše:ono je to asi i prirozenejsi neslukovat


Taky si myslím, že je přirozenější nešlukovat. Ikdyž by se vyplatiolo vědět, jak vlastně kouřili (a zda šlukovali) Indiáni v Americe.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod atman » 11 dub. 2006, 09:27

Taky si myslím, že je přirozenější nešlukovat. Ikdyž by se vyplatiolo vědět, jak vlastně kouřili (a zda šlukovali) Indiáni v Americe.


no domnivam se, ze indiani neslukovali ... pro ne byl podstatny kour a hlavne jeho vydechnuti, protoze pres vydechnuty kour se clovek nejprimneji a nejrychleji spojil s Velkym Duchem. Neslo tedy o koureni pro pozitek ale z ciste spiritualnich duvodu. Navic indosi nemeli tabak jak ho zname my, ale smes zvanou kinick-kinick. Ted vam nepovim co v tom je, ale nejaky bejli ... pokud tohle nekoho zajima vic, pak vam doporucim web www.indiani.cz tam o dymkach a dymkovych obradech bylo nekolik clanku.

V souvislosti s timhle by me zajimalo, jak by se nasi zakonodarci tvarili na namitku ze zakazuji-li mi koureni, v podstate omezuji me nabozenske vyznani. Pokud se citim byt dusevne Lakota (Lakota neni lakomec, ale presne oznaceni pro to, co my zname jako Sioux :-) ) znamena pro me zakaz koureni totez jak kdyby nejakymu krestanovi chodit do kostela ... :D
Uživatelský avatar
atman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 61
Registrován: 02 dub. 2006, 16:42
Bydliště: Brno

Příspěvekod atman » 11 dub. 2006, 09:30

teda jeste k tomu slukovani .... vazne me zarazi ze NIKDO to tu nedela .. hm ... naprosto chapu ty, kteri zacali s dymkou nebo doutnikem, ale u silnych a dlouhodobych kuraku cigaret jsem netusil ze se toho zlozvyku tak dokazi zbavit ... nerikam ze kecate, jen me to proste udivuje

jak jsem uz napsal .. vetsinou si tak bafam, ale cas od casu proste musim ten kour pustit dal ... priznam se, ze bez tohoto obcasneho prohresku by mi to snad ani tolik nechutnalo ...
Uživatelský avatar
atman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 61
Registrován: 02 dub. 2006, 16:42
Bydliště: Brno

Příspěvekod Zababa » 11 dub. 2006, 09:35

atman píše:Pokud se citim byt dusevne Lakota (Lakota neni lakomec, ale presne oznaceni pro to, co my zname jako Sioux :-) ) znamena pro me zakaz koureni totez jak kdyby nejakymu krestanovi chodit do kostela ... :D


To je hezký, s tím kouřem a náboženstvím. :)
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod tonda » 11 dub. 2006, 09:38

Třikláním se k názoru :P
tonda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 44
Registrován: 21 bře. 2006, 11:01
Bydliště: Český Těšín

Příspěvekod bromden » 11 dub. 2006, 09:40

Dýmku nešlukuju, párkrát jsem to zkusil a je to dost nepříjemná, dráždivá až bolestivá činnost... takže proč to dělat... navíc šlukování dle mého velmi výrazně (alespoň mně) potlačí vnímání chuti tabáku...
(popravdě, pokud občas na nějaké pařbě kouřím cigáro, tak i šlukuju... pak mě ale obvykle dost škrabe v krku).

Jinak jsem si zvykl (to jsem od kohosi odkoukal na sraze) sem tam vypouštět kouř přímo z pusy nosem... nesmí se to přehnat, ale člověk si tak kouř líp vychutná...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod tonda » 11 dub. 2006, 09:45

Jinak jsem si zvykl (to jsem od kohosi odkoukal na sraze) sem tam vypouštět kouř přímo z pusy nosem... nesmí se to přehnat, ale člověk si tak kouř líp vychutná...


Tohle dělám taky, mám potom pocit, že více vnímám a více cítím tabák
tonda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 44
Registrován: 21 bře. 2006, 11:01
Bydliště: Český Těšín

Příspěvekod Rubenstein » 11 dub. 2006, 10:28

Taky dymku neslukuju. Stejne ale na sobe pozoruju ze neco clovek prece jen vdechne. Hlavne kdyz kouri v mistnosti. A k tomu indianskemu dymani. Docela se mi libi ta predstave ze dech se misi s dymem a ten ho pak vynasi do oblak cimz se clovek spojuje s dechem vesmiru. Proto to asi tak dobre funguje. Prijimani je holt prijimani. :)
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alfik » 11 dub. 2006, 10:52

atman píše:teda jeste k tomu slukovani .... vazne me zarazi ze NIKDO to tu nedela .. hm ... naprosto chapu ty, kteri zacali s dymkou nebo doutnikem, ale u silnych a dlouhodobych kuraku cigaret jsem netusil ze se toho zlozvyku tak dokazi zbavit ... nerikam ze kecate, jen me to proste udivuje


No já jsem kouřil cigára dost dlouho (normálně jsem je šlukoval), ale dýmku nešlukuju, a nikdy (ani ze začátku) jsem neměl takový nutkání... tady možná dost pomohl ten měsíc prodlevy mezi koncem kouření cigaret a začátkem dýmkaření ...

Nedávno jsem zkoušel vykouřit cigaretu (jen jsem byl sám na sebe zvědavej), a prostě to nešlo - připadal jsem si jak za svých pubertálních dob při prvních cigaretových pokusech - kuckal jsem, škrábalo to - šlukovat už zkrátka ani neumím, a nutno dodat, že to za žádnou ztrátu nepovažuju.
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod opalan » 11 dub. 2006, 12:16

Můj názor je takový, že když chcete dýmku šlukovat, měli by ste z ní kouřit cigaretový tabák, protože je ke šlukování stvořen.

Nicméně, občas otevřu ústa plná kouře a k unikajícímu kouři přičichnu, čímž se požitek z jeho chuti (resp. vůně) stáva ještě mocnějším. Při tom ale nezabráním tomu, aby se nějaký ten kouř nedostal do plic. Podle mě je dost těžké ne-li nemožné nasávat "vzduch" nosem aniž by se dostal do plic.
Uživatelský avatar
opalan
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 45
Registrován: 03 dub. 2006, 13:46
Bydliště: Praha - Vinohrady

Příspěvekod Pepřek » 11 dub. 2006, 12:58

Já si občas cigáro zapálím a normálně šlukuju. Cigareta má taky svoje kouzlo.

Kouř z dýmky jsem taky jednou ze zvědavosti vdechl a bylo to na prd.

Ale mám kamaráda který kouří dýmku a začínal tak že celou vyšlukoval. Prý měl potom šílenýho motáka :lol: a trvalo mu docela dlouho než ji přestal šlukovat úplně.
Uživatelský avatar
Pepřek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 04 črc. 2005, 12:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod ttygr » 11 dub. 2006, 13:06

sem si na začátku párkrát šluknul, abych zjistil pro i proti.... no nějak nechápu proč to šlůukovat...
navíc sem teď nedávno v hospodě dostal eukalypt a celej sem ho vykouřil... a nějak sem si všim, že ho vlastně vůbec nešlukuju...
jinak mě to vůbec nepřekvapuje, že kuřáci dýmky ji nešlukujou...
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod opalan » 11 dub. 2006, 13:21

Je to jako s vínem a tvrdym chlastem. Zkuste si třeba vodku poválet po jazyku.
Vodku tam kopnete a její chuť je až na druhém místě, až po účincích - jako u cigaret.
Víno poválíte po jazyku, vychutnáte jeho chuť a účinky jsou u vína až na druhém místě (degustátoři ho po poválení vyplivují) - jako u dýmky.
Nebo ne? :wink:
Uživatelský avatar
opalan
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 45
Registrován: 03 dub. 2006, 13:46
Bydliště: Praha - Vinohrady

PředchozíDalší

Zpět na Kouřové signály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


cron