~ Jan Klouček - dýmky JanPipes

Komerční prostory fora - poptávky, nabídky, výměna. Pravidla najdete zde.

Moderátoři: Dejmal, Jakub, Fénix

~ Jan Klouček - dýmky JanPipes

Příspěvekod Jean » 10 kvě. 2009, 22:27

Dle pravidel bych měl předem uvést základní údaje o sobě. Pro čtenáře a hlavně pro dýmkaře, kteří se jménem Jan Klouček nebo s dýmkami značka JanPipes setkávají poprvé, bude asi nejlepší uvést přímo odkaz na mé stránky http://www.janpipes.cz , kde najdete všechny základní informace a kde si můžete prohlédnout mnou vyrobené dýmky, které za mne mluví asi nejlépe.

V příspěvku níže ponechávám pro dýmkařskou obec původní článek k dýmkám z Morta Oak (mrtvého dubu), který je snad stále zajímavý svým obsahem

Nyní zpět ke květnové aktualizaci a k novým dýmkám z mé dílny.

První novinkou je nový druh rustiku. Dýmky s tímto povrchem označuji dovětkem „Spiral“ a abych přiznal přesně dle pravdy, byla mi inspirací obdobná úprava povrchu, kterou jsem zahlédl v tvorbě Toma Eltanga, výborného dýmkaře z Dánska. Jak to správně komentoval Nevill prostě „Jantang Rustik“. Tento druh povrchu je přesným příkladem použití jednoduché techniky s výborným výsledkem. Takže pro příznivce hrubých a hmatově zajímavých dýmek přikládám odkaz na další fotky dýmek s tímto povrchem.
image_id: 6167Cyklos Spiral, která je zajímavá i svou konstrukcí, díky zalomenému ohybu v náustku je to sice ostrý bent, ale vrtaný je jako klasická rovná dýmka - úhel osa komory a tabákový kanál svírá skoro pravý úhelV druhé a pro mne důležitější části, bych chtěl odkázat na následující minimálně tři dýmky, které budou určitě zajímat příznivce jemných dýmek. Na první pohled dýmky nevypadají nějak výjimečné, ale pokud si řádně přečtete komentář s rozměry a váhou dýmek, tak znalci ocení jejich výlučnost. Zde jsem došel na hranici svých současných možností a pokusil jsem se vytvořit exempláře dýmek dokonale vyvážených – odlehčení konstrukce oproti záruce kvalitních kuřáckých vlastností. Samozřejmostí je posazení do kresby, kterému by nemělo být co vytknout. Prostě posuďte sami:
image_id: 6162 dýmka s něžným názvem Beatrice, její váha 49 gramů

image_id: 6163 další jemný kousek,můj autorský tvar Break tentokrát s vrtáním komory o průměru 19mm a váhou 37 gramů

image_id: 6164 a poslední z jemné trojice, klasický Lovat, jemně tvarově upravený, Váha 35 gramů

Připomínkou zde je jako vždy aktuální album mých ostatních posledních dýmek ( z nichž některé jsou ještě volné) a zde je album fotografií z Dýmkařských workschopů, které pořádáme společně u mne na dílně.
Jakékoli dotazy lépe přímo na mail clientele@janpipes.cz. Děkuji.

Přeji hezký den Honza
Naposledy upravil Jean dne 13 čer. 2012, 16:37, celkově upraveno 7
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

JanPipes - dýmky z Morta Oak

Příspěvekod Jean » 10 kvě. 2009, 22:53

Podařilo se mi zrealizovat jeden můj starý záměr a ode dneška se nejen na různých místech ve světě, ale i u nás vyrábějí dýmky z mrtvého dubu-Morta Oak. Nevím jistě zda jsem první u nás, který vyrábí tohoto materiálu, a proto aby toto uvedení nebylo ledajaké, připravil jsem si pro Vás unikátní lahůdku.
Speciální serii jednoho tvaru dýmky vyrobenou ve třech materiálech: Klasický briar ve Straight Grainu; Albánský bílý královský briar a mrtvý dub Morta Oak.

Pro tvar jsem zvolil vyzkoušený model Break, tvar který jsem navrhl asi před čtyřmi letý a byl použit pro klubové dýmky Barcelonského Pipe Klubu ( speciální edice k 25 výročí založení), aby bylo možné co nejlépe provést srovnání. A to srovnání je v kombinaci materiálů opravdu vyjímečné,jen několik dýmkářů vyrábí z briaru a mrtvého dubu zároveň a z bílého briáru vyrábí vedle mne navíc jen několik italských mistrů dýmkařů.

Protože můžete zatím porovnávat pouze z přiložených fotografií, dovolte mi krátký úvod.
Briar jako klasický materiál není asi třeba dlouze představovat, proto krátce k bílému briáru z Albánie. Tato kořenice nemá si tak výraznou kresbu, ale jeho jemná struktura a slonovinové zabarvení je velmi krásné. Je sice mírně těžší než briar, ale díky tomu je dřevo tvrdší a odolnější, méně nebo skoro vůbec není náchylné k napálení a chuťově neutrální. Navíc se po delším kouření objevuje obdobný efekt jako u křehkého merschaumu, postupné prohnědnutí a probarvení hlavičky dýmky.
Morta Oak: 1500-5000 let staré semimineralizované dubové dřevo. Trochu jsem se obával zda bude platit můj prvotní předpoklad:
".... Dýmka z morty je vlastně jednolitá a kompaktní karbonová vrstva, dle tohoto by se měla i dobře kouřit ...."
A tento předpoklad se zatím u dýmek nulté serie, při testu prováděném různými dýmkaři, plně potvrdil. Materiál je poréznější, díky tomu dýmka minimálně nebo vůbec nemočkuje, v neporušené struktuře je velmi odolná napálení a již od prvního kouření je chuťové výborná. Navíc je tu ještě jedna výrazná vlastnost.
Při váhovém srovnání všech tří dýmek, které jsou vyrobeny s malými milimetrovými rozdíly (je to prostě ruční výroba a lépe to již nedovedu, tedy bez CNCéčka) vyšel poměr briar-bílý briar- Morta Oak v poměru 67-73-43 (uvedeno v gramech), což i mne samotného překvapilo. Přestože jsem tvar dýmek zvolil robustnější (polobentka, která při zhutnění délky dovolí masivnější hlavičku a je přitom zachováno vyvážení dýmky), nečekal jsem, že váhou se dýmka z Morty skoro zařadí do kategorie Colibri,( cca. 40g a méně celková váha)

Pro kompletní informaci ještě uvádím odkaz na toto vlákno v dýmkařském foru, kde se dočtete další informace o materiálu morta oak. Najdete tam i následně fotografie z přípravy a zpracování tohoto materiálu.

image_id: 5612Konec ale úvodu, zde shlédněte ALBUM TRIO Briar-White Briar-Morta Oak dýmky Break nebo jejich prezentaci

image_id: 5611Další dýmkou z Morty je Tazza z Morta Oak Po dotazu doplňuji ještě váhu a rozměry: Tato dýmka je z těch větších Délka dýmky: 145,1 mm;hlavička výška: 50,5mm; hlavička průměr: 49,2mm;komora hloubka:41,6mm; komora průměr: 20,3 mm. Rozměrově je stejná jako tato dýmka 08156_Tazza, která váží celkově 95 gramů a z toho briarová hlavička 76 g.

image_id: 5620 úchvatná struktura dřeva vynikne při jemném opískování povrchu jako u tohoto modelu Parabol Morta Sand

image_id: 5627 nebo tohoto Wankel Morta Sand, kroužky jsou u posledních dvou dýmek jsou z jeleních parohů

image_id: 5602Tahle Crazy dymka zčásti patří do Morta Oak, přestože je to "překližka" s briarovou vložkou.
Dýmka je netypická i tím že nápad není můj původní, ale Jakuba Rolčíka, já jsem byl použit jako pracovní realizátor a korektor fyzického provedení. (že to byla ale dřina...)Takže Chess_Poker v plné kráse

image_id: 5600Pokud budet mit pocit že opět vidíte tiskovou chybu, není to tak Lovat MortaOak opravdu váží 22 gramů slovy dvacet dva gramů.

Jakékoli dotazy lépe přímo na mail clientele@janpipes.cz. Děkuji.

Přeji hezký den Honza
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

Srpnové zajímavosti z mé dílny

Příspěvekod Jean » 14 srp. 2009, 08:00

Z posledních novinek – na zakázku vznikly tyto dvě dýmky, které jdou trocha netradičně proti mému poslednímu trendu středních a malých dýmek.

Jsou to opravdu dýmky velikostí XXL a patří spíše do řady Crazy. Zajímavostí je i nově pískovaný povrch.

image_id: 6686pískovaný spigot Rosé

image_id: 6687Další dýmkou je freehand Headlight v provedení také spigot

Připomínkou zde je aktuální album mých posledních dýmek ( z nichž některé jsou ještě volné) a zde je album fotografií z Dýmkařských workschopů, které pořádáme společně u mne na dílně.
Jakékoli dotazy lépe přímo na mail clientele@janpipes.cz. Děkuji.

Přeji hezký den Honza
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

Narozeninová nabídka Janpipesových dýmek

Příspěvekod Jean » 24 zář. 2009, 11:56

Nejdříve bych chtěl poděkovat všem za projevy účasti a soustrastné telegramy k tragickému dovršení magnumové věkové hranice. Jo a když mne potkáte třeba v tramvaji můžete mne už pustit sednout. Ještě jednou díky a ať nám to všem dlouho kouří.

Zpátky k dýmkám, udělal jsem si čas na pár tvarových variací dýmek, které jsem měl dlouho v hlavě a proč to nepřiznat, také několik nápadů, které mne zaujali při prohlížení konkurence a chtěl jsem si zkusit i svou variaci.

image_id: 6876 tento luxusní kousek který má jednoduchou tvarovou linii v sobě skrývá obtížnou technologickou konstrukci, protože je nutné vyvložkovat rohovinový kroužek, aby neovlivnil chuť při kouření a tato montáž zároveň zaručovala dokonalou pevnost štíhlého krčku. další detaily modelu Horneta zde

image_id: 6877 Tato dýmka je zajímavá vrtáním kanálku do otevřeného L, takže jeho ústí je kolmo ve dně komory – dokonale se dokuřuje model Andromede

image_id: 6878 Variace otevřeného Hornu a opět je zajímavá vrtáním kanálku do otevřeného L, takže jeho ústí je kolmo ve dně komory – dokonale se dokuřuje model Gothic

image_id: 6881 Zde je první z řady nízkých robustních tvaru dýmek, hodí se do nich určitě tabáky typu flake nebo spun Cut model Fat Pot

image_id: 6880 Další dýmka tohoto typu je učebnicovým příkladem jak tvar může umocnit krásu kresby , dřeva proto i je použité kontrasní moření model Enea

image_id: 6879 image_id: 6883 kresba použitého olivového dřeva je zde u těchto dvou modelů natolik zvláštní, že jsem použil klasický tvar první model a pro srovnání druhý model Buldog v detailu

image_id: 6882 Toto je exemplář z mé klasické kolekce Inspiration, velikostí střední dýmka ideální tvar hlavičky s malou variací kroužku model Winie

Připomínkou jako obvykle je zde aktuální album všech mých posledních dýmek ( z nichž některé jsou ještě volné) a zde je album fotografií z Dýmkařských workschopů, které pořádáme společně u mne na dílně.
Jakékoli dotazy lépe přímo na mail clientele@janpipes.cz. Děkuji.

Přeji hezký den Honza
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

Debrecenské klobásky

Příspěvekod Jean » 08 říj. 2009, 22:17

Pražská buňka sice většinu dýmek již v pondělí viděla, ale ještě než tyto dýmky povezu na mistrovství světa do Debrecenu, chci se trocha pochlubit

Nejdříve několik variací Klasických tvarů dýmek, s tím že dýmky mají přechodový kroužek na krčku hlavičky z jeleního rohu a náustek je na spigot:
image_id: 6956 další detaily modelu Enea olive

image_id: 6957 model Enea

image_id: 6958 model Brandy

image_id: 6959 model Enea v provedení kontrast

image_id: 6960 model Horneta


Nyní dva modely opravdu ostrých bentek
image_id: 6961 model Vesuv Hot

image_id: 6962 model Vesuv Hot v trocha excentrickém pojetíDvě variace na klasický tvar Blowfish
image_id: 6964 drobnější Blowfish

image_id: 6965 model v provedení rustik

Poslední ukázkou je opravdu dlouhý kousek, chladný kouř je zde určitě zárukou a přitom celá dýmka váží neuvěřitelných 40 gramu
image_id: 6963 model Arthur extra long

Připomínkou jako obvykle je zde aktuální album všech mých posledních dýmek ( z nichž některé jsou ještě volné) a zde je album fotografií z Dýmkařských workschopů, které pořádáme společně u mne na dílně.
Jakékoli dotazy lépe přímo na mail clientele@janpipes.cz. Děkuji.

Přeji hezký den Honza
Naposledy upravil Jean dne 28 črc. 2010, 11:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

JanPipes - předvánoční nový kousek

Příspěvekod Jean » 15 pro. 2009, 18:15

Konečně jsem dokončil jeden vyjímečný kousek - asi vzbudí rozdílné reakce - každopádně je to unikátní dýmka co se týče velikosti. "Kulička" o průměru 7 centimetrů, kresbu si prohlédněte sami, jemným rustikem s podmořením ještě více vynikla a výsledná podoba vznikla v reakci na otevřenou výzvu zákazníka -dýmkaře z Ostravy.
Technická realizace byla pro mne trocha oříškem, zpočátku k nerozlousknutí, už proto že přířez této velikosti a s touto kresbou jsem opravdu nechtěl zkazit a ruka se mi trocha třásla, neb jsem měl jen jeden pokus. Jak dopadl výsledek okomentujte sami.

image_id: 7381
Rozměry dýmky a podrobný náhled zde
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

JanPipes - nové dýmky

Příspěvekod Jean » 23 bře. 2010, 18:06

Dva nové kousky - každý z jiného soudku:

Maximálně odlehčený poker image_id: 7988 Esta Poker Sand

Ostrý bent image_id: 7989 Hot Barel
Naposledy upravil Jean dne 29 dub. 2010, 15:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

Re: JanPipes - nové dýmky ~

Příspěvekod Jean » 30 bře. 2010, 13:52

Tak jsem se těšil, že se pochlubím novými dýmkami, aby se trocha pohnul obchod a zkazili mi radost. Nové tvary sice ukazuji, ale jsou už nějakým zázrakem pryč. Chvála bohu, pokud si ho takto mohu vzít do úst.

Zpět k dýmkám:

Moje již klasická hot ostrá bentka v bílém briáru

White Souche bezfiltrová image_id: 8013

White Souche - jinak filtrový Saruman image_id: 8012

Rovné buldočky umíme i v Kostelci Tazza image_id: 8014

A tady je falešný spigot s filtrem, na krčku je akrylová imitace rohoviny Brandy image_id: 8015

Dodatek k poslední dýmkce - docela se hezky na ní koukají ptačí očka ze spodu její hlavičky.

Takže přeji hezké velikonoce Jan
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

JanPipes - nové dýmky

Příspěvekod Jean » 29 dub. 2010, 15:31

Je pravda, že toho poslední dobou díky přípravě soutěžek na Slovensko a spolupráci na soutěžkách pro České mistrovství moc nestíhám, ale pár nových kousků se urodilo. Asi stárnu čím dál více tíhnu spíše ke klasice, takže nečekejte žádné extravagance, mi samotnému se nejvíce líbí pískovaný Bulldoček a jednoduchá skoro rovná mortovka.
Posuďte sami ( podrobnější fotky s rozměry jsou pod odkazy na názvech dýmek):

image_id: 8216 - Bulldog Sand, No. 10030

image_id: 8217 - Hoop Morta, No. 10029

image_id: 8218 - Hunter's Bent No. 10028

image_id: 8219 - Oktea, No. 10018 jen zvýraznění tohoto tvaru - osmiboká panelka přechází do šestibokého krčku a náustku - asi jsem špatně počítal hrany a pak jsem to musel nechat.


Další novinky jako obvykle zde

Přeji hezký jarní den a užijte si sluníčko Jan
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

JanPipes - nové dýmky

Příspěvekod Jean » 30 dub. 2010, 13:51

Já vím, že aktualizace je povolená cca. jednou měsíčně, ale budu se vymlouvat, že jsem díky skleroze zapomněl na toto pravidlo a doplním předcházející tři kousky o ještě jednu jednoduchou klasiku.

image_id: 8223 - Billiardka, dle přání zákazníka byla úmyslně vrtaná na 22mm průměr komory. Trocha jsem se při ní zapotil, protože jsem měl přesně dané rozměry, takže nešlo nikam uhnout a vše bylo dáno předem umístěním po plateux. Ale snad to dopadlo dobře. Další pohledy na dýmku zde.

Posdravední všem dýmkařkám na fóru, a když jsou ty dnes ty čarodějky - Holky kde budete večer lítat? Jan
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

JanPipes - pískované novinky

Příspěvekod Jean » 17 kvě. 2010, 16:40

Dnes jsem se pustil do dokončení dýmek, které měly být dle přání pískované.
Takto to dopadlo:
image_id: 8362 Devil's Poker No. 10040 image_id: 8363 Colt Sand No. 10042

image_id: 8364 a zde jsem raději pískovačku již odložil Colt No. 10041

Pod odkazy najdete podrobné rozměry nových dýmek jako obvykle, hezký večer a já se jako skoro každé pondělí přesunuji na Pražskou buňku.

Hezký večer Jan
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

Bloode Bulldog 10043

Příspěvekod Jean » 21 kvě. 2010, 18:44

Tento příspěvek je spíše pro pobavení a pro poučení.
Začátek byl docela strašidelný:Obrázek
Asi jste pochopili název, ta krev je opravdu má vlastní.
Smůla na začátku, ale výsledek snad už tak smolný není. Takže takto vznikl Bloode Billdog No. 10043.
Obrázek

Rozměry a další fotky jsou zde

Přeji všem hezký večer a vlastně celý víkend a bez podobných nehod Jan
Naposledy upravil Jean dne 14 čer. 2010, 09:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

Spoon No. 10047

Příspěvekod Jean » 31 kvě. 2010, 16:25

Obrázek

Trocha experiment jak jinak použít klasický tvar Spoon No 10047 další foto a rozměry

Obrázek
Také klasický tvar, ale jen trocha změnit poměry rozměrů a dýmka se tváří jinak Bulldog No. 10048
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

Před odjezdem do Barcelony

Příspěvekod Jean » 15 čer. 2010, 23:20

Protože dýmky z předchozího příspěvku zmizeli příliž rychle, byl jsem donucen přemoci vrozenou lenost a zopakovat některé tvary, bych měl něco sebou do Barcelony na oslavy 30. výročí založení klubu Barcelona Pipa Club.
Opět se ukazuje, že briar je materiál příprodní a vše vyjde vždy o trocha jinak viz následující dýmky nebo další zde

Obrázek

prohlédněte si v detailu hlavně spodní stranu dýmky, ta mne celkem potěšila Bulldog No. 10053 další foto a rozměry

Obrázek
Tuto dýmku jsem dokončoval asi dva týdny, neb jsem si nebyl jistý mořením. Nakonec zvítězil klasický Eltangovský kontrastní starý ořech, jak jinak by ostatně vynikl čistý Cross Grain Poker No. 10052

Takže tento týden asi nashle ozveme se po návratu, držte nám palce a doufám že Pišta v soutěži o 10. pohár Barcelony překouří Španěly i Katalánce
Naposledy upravil Jean dne 31 srp. 2010, 18:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

Óda na Bulldog

Příspěvekod Jean » 10 črc. 2010, 13:33

Naposledy upravil Jean dne 03 kvě. 2011, 12:30, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 553
Věk: 53
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

Další

Zpět na Nabídka / poptávka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník