Stanislawka + tabáky a drobnosti

Komerční prostory fora - poptávky, nabídky, výměna. Pravidla najdete zde.

Moderátoři: Fénix, Jakub

Stanislawka + tabáky a drobnosti

Příspěvekod Bel » 10 srp. 2017, 17:44

Ahojte :)

Tak som fajčenie fajky vyskúšal a prišiel na to, že to nie je nič pre mňa :cry: Rád by som teda predal veci, ktoré mi ostali. Verím, že urobia radosť niekomu inému :) Z fajky bolo fajčené raz, poriadne ju vyčistím (náustok 96% alkoholom).

- Stanislawka TÁTO

- Peterson Sherlock Holmes 50g (odobraný tabak na 1 fajčenie)
- Peterson Old Dublin 10g vzorka
- Ashton Artisan's Blend 10g
- Samuel Gawith Full Virginia Flake 10g

- Čističe Big Ben 80ks (2 čističe odobrané na vyčistenie fajky)

- Dusátko BPK

Najradšej by som to predal všetko naraz,
Naposledy upravil Bel dne 12 srp. 2017, 12:11, celkově upraveno 1
Bel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 27

Re: Stanislawka + tabáky a drobnosti

Příspěvekod Tapinek » 10 srp. 2017, 19:41

Myslíš si, že jedno kouření je dostatečné na takovéto rozhodnutí? Dýmka není cigareta, kterou stačí jen zapálit... Počátky si holt musíš přetrpět. Dej tomu alespoň 20 pokusů... ;-)
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 41

Příspěvekod Bear » 10 srp. 2017, 20:28

VELMI unáhlené rozhodnutí...
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 31

Příspěvekod MBO » 10 srp. 2017, 21:09

Máš recht, kouření není zdravé. Když mi bylo dvacet třicet, taky jsem všechno řešil šmahem. Tabák nechutnal, šup s ním do koše. Dýmka páchla, jak jsem ji nenechal vyschnout (nebo jsem okousal náustek, a neuměl ho vyleštit), a letěla taky. Dneska jsem opatrnější. Když už sis to dýmkařské nádobíčko pořídil, tak se ho hned nezbavuj. Možná jsi mohl zkusit ten Old Dublin a nacpat třeba jenom třetinu nebo půlku dýmky. Velké očekávání obvykle vystřídá velké zklamání. Skutečnost je někde mezi tím.
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 47

Příspěvekod BATRACHOS » 15 srp. 2017, 01:17

Fajfka je sice ošklivá, ale na kouření bude funkční. Po cca 7-10 kouřeních by v ní mohl tabák začít chutnat rozumně. Začátečnických kouření aspoň 15. Zatím jsi ji vykouřil 2x, to jsi akorát v nejhorším momentě, kdy se vypálila pasta a teď se zakuřuje dřevo. Tak 3x to ještě bude stejné, pak pomalé zlepšení.

Tabáky ... u těch, co sis koupil, to ani jinak dopadnout nemohlo. Nevěř zdejším (byť dobře míněným) radám letitých kuřáků, co vedle fajfky kouří i cigarety a začínali fajfkařit už jako těžcí kuřáci. Ty máš zjevně k cigaretám odpor - dobře děláš!

Rozdíl v chutích tabáků je nepopsatelně široký ... a ty sis vybral zrovna to, co je cigaretám relativně blízko.
Kup si brutálně aromatické třešně, abys měl představu o tom rozdílu. McLintock Black Cherry, nebo medový Holger Danske Original Honey Dew. Nebo mýdlové tabáky typu GH Ennerdale.

Mám-li přiblížit spektrum rozdílných chutí, je to asi tak jako želatinový dort vedle uzených šprotů. Dunajská klobása versus kakao. Jsou začátečnické tabáky, kde chuť tabáku je téměř neznatelná... proto ti je žádný pravověrný zkušený fajfkař nedoporučí, neboť to ani za tabák nepokládá.

V každém případě si dej do fajfky uhlíkový filtr Vauen dr. Pearl, značně ti zredukuje pocit "obyčejného" kouře a nechá ti aroma.
Pokud ti vadí zpočátku kouř, kuř venku. Budeš víc vnímat čistě chuť, nikoli, jak to voní zvenku.
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu

Věk: 43

Příspěvekod proger » 15 srp. 2017, 09:12

Člověče, není to škoda? Fajfka chleba nežere, netřeba ji prodávat. Být Tebou, dám tomu ještě šanci. Zkus třeba Mac Baren Classik (opravdu příjemná vanilka), Amphoru (já radši červenou, ale zelená je taky moc dobrá) nebo mi šmakuje Black and Bourbon Holger Danske (teď se to jmenuje B.B.). Zkrátka zakouřit si hubu něčím příjemným a jemnějším, aby sis zvykl. Ale samozřejmě, jestli ses už rozhodl, tak každá rada marná. :think:
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 41

Příspěvekod Plachtař » 15 srp. 2017, 10:58

proger píše:Člověče, není to škoda? Fajfka chleba nežere, netřeba ji prodávat. Být Tebou, dám tomu ještě šanci. Zkus třeba Mac Baren Classik (opravdu příjemná vanilka), Amphoru (já radši červenou, ale zelená je taky moc dobrá) nebo mi šmakuje Black and Bourbon Holger Danske (teď se to jmenuje B.B.). Zkrátka zakouřit si hubu něčím příjemným a jemnějším, aby sis zvykl. Ale samozřejmě, jestli ses už rozhodl, tak každá rada marná. :think:

Je to fakt, já na B&B začínal. Dneska bych doporučil na začátek spíš Double fermented, nebo od DTM Torben Dans No.999... Jsou to těžké slaďárny...
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 24

Příspěvekod Domek » 15 srp. 2017, 16:24

BATRACHOS píše:... to jsi akorát v nejhorším momentě, kdy se vypálila pasta a teď se zakuřuje dřevo.

To je zas perla! :roll:
Ta dýmka je bez výmazu. A to, že nezakouřená dýmka nechutná tak dobře, jako zakouřená, se tady lze dočíst milionkrát. Je tedy smutné, že to stále někoho překvapuje.
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 39

Příspěvekod basa333 » 16 srp. 2017, 04:32

žabák to myslel dobře. domka to nepřekvapí, ale někoho, kdo po dvou kouřeních prodává dýmku a tabáky, možná ano. jestli je dýmka s výmazem nebo bez, je v tomto případě zcela bezvýznamný detail.
basa333
Moderátor
Moderátor

Věk: 54

Příspěvekod Domek » 16 srp. 2017, 12:35

Já to také myslel dobře. Znamená to, že na můj přispěvek nemůžeš reagovat? :wink:
Ten "bezvýznamný detail" způsobuje, že dýmka s výmazem se právě na začátku chová jinak. Ale narážel jsem hlavně na to "vypalování pasty". Nic takového se neděje! Dýmka s výmazem se dá začátečníkovi spíše doporučit právě proto, že mu zpočátku hodně odpustí.
No a že lidé ignorují informace, které mají k dispozici, je smutná pravda. Nicméně není první ani poslední, kdo to po dvou kouřeních zabalil. Dýmka prostě není pro každého.

Mám ale pocit, že tohle bylo původně prodejní vlákno, čili jsme tady trochu :offtopic1:
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 39

Příspěvekod RottenFox » 16 srp. 2017, 17:43

Jj, už tu Standowku od něj někdo kupte, ať je klid. :lol: :mryellow:
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Příspěvekod Bel » 17 srp. 2017, 12:41

Požiadal som o vymazanie inzerátu, zatiaľ bez odozvy..
Bel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Zpět na Nabídka / poptávka