Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Snoopy » 05 srp. 2018, 06:22

Problém môže byť aj v náustku - skúsil by som fajku rozobrať, strčiť do huby len samotný náustok a zľahka potiahnuť, či zaregistruješ chemický zápach. Ja som to mal s BPK dedkovskou visačkou - náustok smrdel ako lakýrnická dielňa alebo chemoprén. Pravdepodobne to bolo lepidlo, ktorým je prilepený náustok k drevenej trúbeli.
Čap u filtroviek lepšie ako čističom vyčistím natesno stočeným papierovým obrúskom alebo toaletným papierom, najskôr s trochou chľastu, potom vytriem nasucho.
Inak by som fajku, ktorá nechutí ani po 15 fajčeniach, odložil na pol roka. Potom skúsil znova a ak bude stále hnusna, vyhodil oblúkom.
Snoopy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 57

Příspěvekod beda » 05 srp. 2018, 09:40

Na dědkovce BPK mám náústek na troubel šroubovanej, přišel jsem na to náhodou. Jinak bych ty fajfky normálně kouřil, ono se to ztratí, vývoj chuti je u briaru přirozenost. Nebo přesedlat na pěnu, hlínu a materiály, který se tak nechovaj.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 40

Příspěvekod Brano » 05 srp. 2018, 10:05

Nedalo mi to a ešte v noci som to čistil. Na Paronelli som použil whisky, najprv som v nej máčal čistič a vypucoval dymovod. Išla z toho taká čierna kašovitá hmota, podľa všetkého to bola výmazová pasta z vnútra kotlíka. Potom som stočil papierový kapesník, máčal ho vo whisky a vytieral vnútro troubele, bol celý červeno - hnedý z toho moridla. Opakoval som to niekoľkokrát až kým to nebolo čisté. Aj náustok som vyčistil alkoholom. Nechám to teraz poriadne preschnúť a uvidíme pri fajčení.

To isté som robil aj s BPK, ale to bude asi marné. Tiež bolo na kapesníku moridlo, ale nečistilo to poriadne. Keďže už nemám čo stratiť, vyskúšal som aj 60% lieh, čistilo to, ale stále je to podľa mňa namorené. Tak to tiež nechám preschnúť a uvidíme. Za nejaký dlhší čas, ako píše Snoopy.

beda: tiež som myslel, že to tak bude len zo začiatku, nejako sa premôžem a postupne sa to fajčením stratí. Ale keď som fajčil už asi 15-ty krát z tej BPK a skoro som sa dogrcal, tak som to nechal. Štípe z toho jazyk, huba aj hrdlo, cítiť nejaký bordel, taká kombinácia riedidla a lacnej voňavky, po prvej tretine kotlíka už necítiš ani tabák a po dofajčení som nemal na tabak dlhší čas chuť. Pre mňa je fajka relax, pôžitok, nie boj :wink:

image_id: 26566

Je to zle vidieť, ale na pohľad je to už čisté, uvidíme pri fajčení.
Brano
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel

Věk: 38

Příspěvekod beda » 06 srp. 2018, 07:40

Z kanálků bych to odvrtal. Beztak ho BPK mívá moc úzkej.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 40

Předchozí

Zpět na Poradna