Zapalovani dymky...

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zapalovani dymky...

Příspěvekod basa333 » 23 čer. 2015, 08:54

Pistacik píše:...- honením sa uhlík nezväčšuje, ale mení jeho umiestnenie v hlavičke.

to mohu potvrdit, pištovi se opravdu uhlík nezvětšuje a putuje mu po povrchu tabáku. a taky mu tabák hoří pomaleji než většině lidí v čechách a na slovensku. pišta ti také rád poskytne podrobné soukromé školení, jehož obsah ti mohu prozradit už teď. řekne ti: "musíš si hlídat dýmku". já mohu hlídat co chci a stejně mně to nefunguje jako jemu. už jsem to dávno vzdal a kouřím, jak mně to chutná a připálím si klidně 10x za dýmku i s velkým uhlíkem :wink: . hlavně se nestresuj.
basa333
Moderátor
Moderátor

Věk: 56

Příspěvekod Alter Egon » 23 čer. 2015, 09:34

:arrow: Lukas.
Mám pocit, že Martin Pecina na svém blogu http://www.dymkar.cz/jednou psal nějaké své postřehy po sezení s Martinem Pedainem (další takový, kterému dýmka téměř nezhasíná). Přesný odkaz nevím, protože mi tady v práci jeho stránka nefunguje, ale má tam sekci technika a tam to najdeš.
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 34

Příspěvekod Lukas 89 » 23 čer. 2015, 09:35

Na jeho blogu jsem to právě četl :) :smoke1:
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 29

Příspěvekod vintage » 23 čer. 2015, 10:48

Soutěžní kouření je disciplína před kterou hluboce smekám, ale jelikož si kouřím jen sám pro sebe, tak to nijak extra neřeším. Prostě kouřím, občas 'přidusnu' a když to zhasne zapálím znovu. Většinou to beru jako 'signál' dýmku na nějaký čas odložit (dát si pauzu, skočit na wc atd). Pokud mám např. koncert, tak po zvukovce strčím dýmku do kapse a přes hodinu ji nechám vyhaslou a zapálím až po vystoupení... Někdo možná řekne že jsem čuně, ale je mi to úlně putna :smoke1:
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 40

Příspěvekod basa333 » 23 čer. 2015, 10:53

vintage píše:... Někdo možná řekne že jsem čuně, ale je mi to úlně putna :smoke1:

mně taky. v dílně si kolikrát ani nevšimnu, že už mi dýmka nehoří, pak ji odložím, zapomenu na ni a jak je to pak milé, když je už nacpaná a já ji mohu zapálit. některým tabákům to ani nevadí.
basa333
Moderátor
Moderátor

Věk: 56

Příspěvekod Domek » 23 čer. 2015, 11:21

A což teprve zapálit si po ránu dobře rozkouřenou dýmku z minulého večera ! :twisted:
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu

Věk: 41

Příspěvekod Pistacik » 23 čer. 2015, 12:30

Hej, to som ja. Oboje z času na čas spravím. V princípe o nič nejde. Ak to po znovupripálení chutí (a človek k tomu nemá nejaký vnútorný odpor) tak nevidím najmenší problém.

Basa :arrow: samozrejme, že sa uhlík zväčšuje aj mne, ale od toho mám predsa hubu a dusátko, aby som s tým niečo robil. :puffy:
Lukas 89 :arrow: pozri, každému hovorím, že počet pripálení / spálených zápaliek nieje podstatné, kým ti tabak chutí a odpočinieš si. Pripálenia nerieš, sústreď sa na chuť a pohodu pri celom tom obrade.
Pistacik
Administrátor
Administrátor

Věk: 41

Příspěvekod Vrku » 02 čer. 2019, 23:27

Scalex píše:
Zajeď si někdy na workshop do Prahy do Blanické ulice, až ho eTrafika bude pořádat. Kouření z dýmky tam vyučuje Pišta, což je tuším šestinásobný mistr Slovenska v pomalém kouření, takže jestli se chceš dozvědět něco o soutěžních technikách od jednoho z nejpovolanějších, budeš mít šanci. Navíc si to vyzkoušíš naživo a Pišta ti rovnou řekne, co děláš dobře a co špatně.

Akorát pozor, soutěžní kouření se od normálního dost liší, je to v podstatě práce, dřina a pramalé kuřácké potěšení. Vše se podřizuje výkonu, vše se podřizuje snaze udržet uhlík a tabák co nejdéle v kondici.

Ahoj klucí, najdu to někde. Hoďte mi, prosím, Link, rád bych se podíval. Není tu někdo z Písku? Chladný kouř....
Vrku
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 33

Příspěvekod klasik51 » 08 říj. 2019, 15:51

Tohle už dlouho nefunguje, tedy ty WS. Klub ano. Jestli chceš, můžeme se někdy sejít, ale až po 16.10. :puffy:
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu

Věk: 68

Předchozí

Zpět na Poradna