Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno V.

Příspěvekod Martin Pedain » 19 úno. 2021, 08:50

baron Tom :arrow: Jak píše basa333. Zjistěte si něco o tom jak poznat mokrý/suchý tabák.
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu

Věk: 35

Příspěvekod baron Tom » 19 úno. 2021, 10:19

balím si ručně cígára asi 10 let (golden V., MC baren V,) dýmku tahám rok, neříkám každý den. tabák byl sušší to přiznávám ale nešustil a nedrobil. překvapilo mě to... asi jsou to fakt jen nuance. třeba lano xxx mi nehoří pokud ho nenechám odvětrat. nová golden viržínka je taky dost vlhká a nesmí se moc utahovat. Přiznávám že jsem amatér co pořád hledá a zkouší. skladuji si tabáky ve sklenicích s filcovým kolečkem na víku a stejně mi přijde že jednou za čas je to třeba do vlhčit.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Věk: 36

Příspěvekod BATRACHOS » 21 úno. 2021, 17:15

Mezi tabáky jsou velké rozdíly.
Jedna věc je chuť - spousta starých kozáků tady bude pomlouvat cukrátka s BC, zvláště německého střihu, ale prostě komu to chutná, tak hurá do toho.
Jiná věc je ale kvalita zpracování - v některých případech spíš zprasování... :smoke3:
Kvalitní tabák hoří při správné vlhkosti chladně, nehořkne ke konci, nemočkuje a nerozpaluje dno kotlíku. Některé kvalitní tabáky pro pokročilejší se hůře nacpávají a zapalují, ale hoří pak zase ukázkově pomalu a chladně.

Spousta nekvalitních tabáků (a tady naprosto souhlasím, že jsou to většinově chemické aromatiky) bohužel po nějaké době začne rozpalovat hlavičku a hooodně snadno se spaří, tj. zhořknou a pak už se s tím nedá nic dělat.

Jinak obecně platí, že vlhkost je pro každý tabák vhodná trochu jiná, chce to zkrátka vyzkoušet. Každý kuřák preferuje trochu jinak vlhký tabák - podle svého stylu nacpávání, dusání, intensity tahání a tak.
Jestli zvládáš Black XXX lano, tak bych se na nějaké zlobení s Larsenem s odpuštěním ... :puke:
BATRACHOS

Věk: 47

Předchozí

Zpět na Poradna