Zhasínanie dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod Ferd » 24 kvě. 2023, 13:56

Ta bude určitě hřát víc. To, že žhne jen střed je v pořádku. Okraje postupně ohoří sami, tu a tam můžeš ten kraj trochu utemovat dusátkem. Ještě jsi neodpověděl-máš v té dýmce filtr? ...a měníš ho?? :P :P
Jak píše Hardslimer-pokud táhne ztuha, můžeš zkusit propíchnout trnem tabák až na dno (vnímám to osobně jako známku přílišného nacpání/utemování/příliš tabáku).
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod Danzo98 » 24 kvě. 2023, 14:51

Ano používam 9mm uhlíkový filter, no najprv nacpem dýmku, vyskúšam ťah a až potom tesne pred zapálením tam dám filter. Filter mením po každom fajčení. Inak horí mi to ale stále len v strede, ono to nejako na kraje neprejde. Stred prehorí, prepadne sa, boky ostanú a vyhasne. A ťah má po nacpání s jemným odporom, nie je to také, že by to trebalo nejako extra ťahať, na to si dávam pozor.
Danzo98
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 11 kvě. 2022, 16:46

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod Ferd » 24 kvě. 2023, 17:34

Skvělé, perfektní. To je přesně ono. Jemně tahat-a za dvacet let uvidíš jak se to razantně zlepší :ok: Btw. Pokud kouříš venku tak se hýbeš a kolem vane větřík a dýmka zhasíná výrazně méně. Když pracuju doma tak se často nesoustředím a dýmka mi vyhasne. Doby kdy jsem si počítal počet sirek jsou dávno minulostí -co jsem si pořídil zapalovač.
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod Hardslimer » 24 kvě. 2023, 18:09

Já taky kouřím dýmku s 9mm filtrem, ale tah si zkouším už s nasazeným filtrem.
1. Zkompletuju dýmku s filtrem.
2. Nacpu.
3. Zapálím. 3-4 silnější potáhnutí. Tabák mi v dýmce "nabobtná" a dýmka zhasne. Trochu tabák zatlačím zpět ke dnu.
4. Opět zapálím po celém povrchu. Potahuju s plamenem asi taky 3-4 krát, ale už s menší razancí.
5. Trochu tabák přiťápnu CPTčkem. Ale vždy při stlačení tabáku mírně potahuji z dýmky. Jinak se sem tam stane, že dýmka zhasne.
6. Bafám. ;-)
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod Danzo98 » 25 kvě. 2023, 19:58

No menší update. Dnes som skúsil len tak z prdele nacpať metódou vzduchovej kapsy. Vzal som Mac Baren Mixture, spravil som z neho guličku, tú som natlačil do kukuričky tak, aby sa to nedotýkalo dna kotlíku. Zapálil som to na 3x a za celú dobu mi to vyhaslo asi len 2x. Popri tom to malo celkom super chuť a dýmka sa ani neprehrievala aj keď je to kukurička. Celkom zaujímavé. Asi budem s touto metódou trošku experimentovať :D
Danzo98
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 11 kvě. 2022, 16:46

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod Hardslimer » 25 kvě. 2023, 22:59

Tak to je super! Našel jsi cestu. A od teď to bude jen lepší a lepší. :-)
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod MBO » 26 kvě. 2023, 07:30

:ok:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod Danzo98 » 28 kvě. 2023, 16:18

No menší update. Skúšal som nacpať dýmku tak voľnejšie, je to klasická briarka od BPKčka, odvážil som tabak tak šlo tam 2.8g, pekne som ho premnul v rukách, nebol nejako vlhký, noa skúšal som ho necpať príliš na tesno. Noa na fotke je výsledok. Prehorievalo to v strede a boky ostali takmer nedotkuné a zasa to zhasínalo. Foto som robil po jemnom oklepaní popola. Proste v strede diera. Tak sa ani nečudujem ze to zhasína, keďže sa uhlík celý prepadne dolu. A to som sa to snažil kočírovať dusátkom. Ja už fakt neviem. Nacpaval som na tesno, na voľno, 3 krokovou metódou, 2 krokovou metódou, skúšal som nacpávať aj po veľmi malých dávkach, asi na 6x, stále rovnaký výsledok - dýmka zhasína a nehorí pekne celý povrch tabaku ale len v strede, chvíľu to podymí a potom zhasne.
Link na foto: https://ibb.co/hLFSGmL
Danzo98
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 11 kvě. 2022, 16:46

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod Ferd » 28 kvě. 2023, 21:44

Když chvíli bafám z dýmky a na povrchu vznikne koláč popela, tak srazím dusátkem hrany. Chce to dusátko držet šikmo (nebo ho mít šikmo seříznuté). Přimáčknu vyšší tabák ze stran k nižšímu středu. Z jednoho nacpání bych nevyvozoval hluboké závěry. Děláš to dobře, zkoušej si jak ti to půjde líp.
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod Danzo98 » 29 kvě. 2023, 07:31

Áno, presne toto ma napadlo včera večer, takže som skúšal s dusátkom najprv udusávať okraje, až tak stredok a musím povedať, že naozaj sa to zlepšilo. Už len to chce chytiť cit do rúk, že ako pracovať s dusátkom správne - nie príliš silno, nie príliš slabo.
Danzo98
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 11 kvě. 2022, 16:46

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod MBO » 29 kvě. 2023, 09:47

Možná taky zklidnit při tahání, ale probůh neber to špatně. Každý si tím prošel nebo prochází.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod Johannes » 29 kvě. 2023, 10:49

Myslím, že na to jdeš dobře. Chce to ten cit, který přijde s praxí. Ze začátku jsem měl taky problémy s dobrým zapálením a s citlivým dusáním. Hlavně moc netlačit na pilu, jak se říká, a ono se to časem poddá.
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 141
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod BATRACHOS » 30 kvě. 2023, 22:54

:think:
1. Nechal bych na zkoušku tabák více vyschnout ... fakt třeba půl hodiny na talířku. Tohle může totiž dělat moc vlhký tabák.
2. Jak to vypadá, když zapálíš? Žhne celý povrch tabáku v hlavičce až ke stěnám? Nebo jen uprostřed?
... mnoho začátečníků v obavě, aby nepropálili hlavičku, tak zapaluje tak jemně, že vlastně zapálí jen malinký uhlík a ten samozřejmě brzy chcípne. Musí hořet CELÝ povrch tabáku v hlavičce ... při zapálení na začátku. Aby se udělala první vrstvička popela.
3. po nějaké době se oddělí hořící, horní načechraná tenká vrstva od více upěchované vrstvy spodní, zabírajcí většinu hlavičky. jeden z hlavních triků dusání je udržovat kontakt mezi těmito vrstvami, tedy aby se z té spodní postupně rozvolňovaly další části, spojovaly se s tou horní vrstvou a postupně začínaly hořet. K tomu je to dusátko.
Jakmile ztratí vrstvy kontakt, hoří to málo a jen ve středu, protože ta horní je sama o sobě moc volná a vzduch skrz ní jde moc snadno, ačkoliv dole je to pak třeba utemované.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod Danzo98 » 01 čer. 2023, 07:49

No chlapi myslím že ten tabak bol kľúč. Pretože predvčerom sa mi stalo, že keď som chcel nechať tabak kus preschnúť na vzduchu na pár minút, tak som naňho na pár hodín zabudol. A keď som si spomenul, že sa mi suší tabak, a isiel som ho nacpať do dýmky tak som sa bál že bude až príliš suchý, a že bude štípať, lebo medzi prstami už ako keby "chrumkal", proste bolo cítiť, že je suchý. O to väčšie však bolo moje prekvapenie, keď som po zapálení zistil, že chuť je presne taká ako v popise tabaku - krásne ovocná, neštípal, a mal som konečne ten povestný "dlouhý chladný dým". Dýmka mi za celú dobu zhasla asi len 1 alebo 2x. Čiže paráda. Len teraz som z toho trošku zmätený. Lebo napr. z cigár som bol zvyknutý, že cigara musí byť aj na dotyk vlhká, nesmie byť suchá. No ale tu zjavne to až tak neplatí. Neviem. Bude to ešte zaujímavé prísť na ten grif že kedy je tabak perfektný a kedy je veľmi vlhký na to, aby sa dal fajčiť.
Danzo98
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 11 kvě. 2022, 16:46

Re: Zhasínanie dýmky

Příspěvekod MBO » 01 čer. 2023, 08:37

Můžu se zeptat, o jaký tabák jde?
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků