Praskliny v caku

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Praskliny v caku

Příspěvekod Rejtař » 04 čer. 2023, 15:31

Ahoj kolegové,
už nějakou dobu zápasím s prasklinama v caku u jedné dýmky. Tak mě napadlo že se poptám jak to řešíte vy. Zajímá mě hlavně několik věcí. V čem si myslíte že je příčina, jestli je to dýmkou, tabákem, nacpáváním, kouřením, údržbou?
Podotýkám že je o dýmku design.berlin v laku, spaluje solani festival, kde je dost cavendishe. Ale dřív s ní problémy nebyly. U jiných dýmek a tabáků se mi praskliny nedělají. Ještě doplním že jde fakt o jizvy šířky 1mm do hloubky 2 možná 3mm. VždyckY to obrousím ale je to opruz brousit po kazdém kouření. Máte někdo podobný problém?
Rejtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 lis. 2021, 12:00

Re: Praskliny v caku

Příspěvekod BATRACHOS » 05 čer. 2023, 16:29

1. Byla fajfka vymazána pastou?
2. Vybrušuješ to na čisté dřevo?

... ptám se proto, že DB dělá dost měkkou a v silné tloušťce nanesenou zakuřovací pastu, která je násilná k odchlípnutí nebo bublinám etc. Nedělá to napoprvé, ale třeba a ž po 10 kouřeních to začne pomalu lepit a odpadávat. Takže to zdánlivé prasknutí cake může být vlastně způsobeno změknutím té pasty a lokálním odpadáváním.

JInak jsem neslyšel, že by DBčko mělo někdy problém se dřevem. S pastou ale pravidelně.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Praskliny v caku

Příspěvekod Yetenek » 05 čer. 2023, 18:44

Rejtař píše:... Ještě doplním že jde fakt o jizvy šířky 1mm do hloubky 2 možná 3mm. VždyckY to obrousím ale je to opruz brousit po kazdém kouření. Máte někdo podobný problém?


Předpokládám, že Ti z caku odpadávají kousky 1 krát 2až 3 mm. :think: Pak bych kotel vybrousil na dřevo a znovu zakuřoval, zřejmě pasta nedrží na dřevě (jak píše nade mnou Batrachos).
Po prvním přečtení jsem to pochopil tak, že máš cake vysoký 3 mm (to je hodně nepravděpodobné) - to by bylo fakt moc a zase by to chtělo z kotle vyndat.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Praskliny v caku

Příspěvekod Rejtař » 09 čer. 2023, 16:39

Ahoj,

ano klasický bd výmaz. opravdu pasta je u těchhle dýmek slabší kvality, u 2 ze 3 bd se mi u hrany kotle začala téměř ihned olupovat, teda spíš svlíkat. Tak šly dolu. Tato dýmka byla kouřena tak 15x tak s tlouštkou caku 3mm jsem to asi přehnal, ale přes tu prasklinu fakt koukám dovnitř, jak pod povrch zemský.
Zbrousil jsem to, ne úplně špígl nýgl na čisté dřevo, protože je to úzký kotel a těm při broušení vždycky orubu hranu. Někdo říká že tyhle brykule hodně dělá cavendish. Fakt je že i čistých viržinek problém nikdy nebyl, praskal mi jen mac baren navy flake a teď po festivalu. Tak nevim :)
Rejtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 lis. 2021, 12:00


Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


cron