Prvotní zapalování dýmky

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Prvotní zapalování dýmky

Příspěvekod Fénix » 13 srp. 2006, 12:24

Zajímalo by mě, jakým způsobem (a kolikrát) zapalujete dýmku na začátku Tím myslím fázi prvního podpalu, než si začnete na dýmce pochutnávat.

Já používám klasický způsob sežehnutí horní vrstvy (plynovým dýmkovým zapalovačem) a následné rozlámání a zarovnání uhlíků (dřevěným dusátkem). Musím ale říct, že než se mi podaří zapálit celou plochu tabáku, navíc aby zapalovaný tabák znovu nevylézal, opakuji tujle proceduru obvykle třikrát, někdy víckrát.
Výjimkou jsou soutěže, kdy samozřejmě používám dvě sirky. Ovšem v tomto případě musím tahat a bafat o dost víc, takže obvykle tabák zapařím.
Pořád si nedokážu představit, jak někdo může zapálit úspěšně jednou sirkou.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod natan » 13 srp. 2006, 13:48

Párkrát se mi to podařilo na jednu sirku. Taky napaluju horní vrstvu a potom udusávám. Když to stihnu rychle, tak se to dá i na tu jednu stihnout. Ale samozřejmě záleží na tabáku. Občas mám sirek slušnou hromádku :lol: Průměr je tak asi na tři. :puffy:
Uživatelský avatar
natan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 285
Věk: 47
Registrován: 02 srp. 2006, 17:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 13 srp. 2006, 14:44

Taky se s tím peru podobně. Na jednu sirku je to reálné tak u loose cutu, ale tabák, který byl lisován, to počáteční napálení potřebuje. Ale i tak zhasíná. :smoke3:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod tomsoyer » 13 srp. 2006, 15:06

Zapaluji jen zippem a to tak že přiložím zapalovač a lehce popotahuji to dělám tak dlouho dokud se tabák rovnoměrně nezapálí po té ho lehce přidusam (spíše jen porovnám) a pokud je potřeba tak jěšte jednou lehce připálim a je to :wink:
Doba jak dlouho zapaluji je ruzně dlouhá dle typu tabáku a způsobu jakým byl nacpán. :idea:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Příspěvekod bigdragon » 13 srp. 2006, 16:35

no zapaluji zhruba jako pan president a většinou se mi nepodaří zapálit tabák na okrajích, zrovna tak je pro mě dost těžké odhadnout jak "párkrát mohutně zabafat" jak radí Život s dýmkou :oops: . No prostě musím se víc učit, víc učit :?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Šimi » 13 srp. 2006, 16:49

Plyňákem obvykle 3-4x
Sirkama většinou na 2x
Zippem více než na3x
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 13 srp. 2006, 19:22

Jde dýmku zapalit na 1 sirku, ale je pravda, ze se u tohoto zapalovani musi vice a rychleji tahat, cimz se tabak trochu spari a tak hrozi tvorba mocky.
Neni-li dymkar ale na soutezi a nebaziruje tak na poctu sirek, pak je to jednodussi a stejne jako pri zapalovani zapalovacem.
V posledni dobe zapaluji zapalovacem asi takto:
Prilozim konec plamenu k dymce a 3x potahnu ( spis vice ) a pri tom krouzim plamenem po celem obvodu hlavicky dymky.
Pockam asi 10 vterin a opakuji totez.
Opet pockam par vterin a i tentokrat 3x-5x popotahnu a opet krouzim plamenem a dymka se pravidelne rozhori po celem obvodu.
Ja osobne ihned neudusavam prvni popilek. To delam az po par minutach.
Cili 3x zapalim a pri kazdem zapaleni tak cca 3x potahnu a dymka hori.
Samozrejme ale zalezi na vlhkosti tabaku.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Renno » 13 srp. 2006, 20:31

Jsem na tom podobně.....zapalovač nemám a tak používám jen sirky....většinou se mi podaří zapálit na dvě ...první sirkou sežehnu a pak dusátkem zarovnám a druhá sirka to zajistí a už se jede.....ale někdy to takhle nedopadne.....nevadí mi ale používat sirek víc :)
Uživatelský avatar
Renno
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 797
Věk: 56
Registrován: 31 srp. 2004, 09:45
Bydliště: Krkonose -Trutnov

Příspěvekod piter » 21 srp. 2006, 17:43

tomsoyer píše:Zapaluji jen zippem a to tak že přiložím zapalovač a lehce popotahuji to dělám tak dlouho dokud se tabák rovnoměrně nezapálí po té ho lehce přidusam (spíše jen porovnám) a pokud je potřeba tak jěšte jednou lehce připálim a je to :wink:
Doba jak dlouho zapaluji je ruzně dlouhá dle typu tabáku a způsobu jakým byl nacpán. :idea:


vetsinou to delam takhle, ale kdyz nemam cas / chci mit rychle zapaleno tak proste zapalim az mi to zacne dymat, pak udusam a zapalim poradne uz na delsi dobu
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ttygr » 23 srp. 2006, 15:23

podle tabáku, ale obvykle 2-3 normální sirky 1-2 dlouhé zápalky... jejda doufám že neurazim ješitnost páně prezidentů:-))
v druhé třetině pak obvykle potřebuju ještě 1-2 sirky
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod jcp » 28 srp. 2006, 11:28

jedině normální krátké sirky a většinou (tj. přes 50% u dýmek normální velikosti, s flakem nebo gianty je to horší) napoprvé, ačkoli o to nijak neusiluju. Většinou tak 4-5 potažení plamene, odložím sirku a vezmu dusátko (hliněné!), 3-4 potažení a ne přidusat ale spíš jen srovnat. Když to nehoří rovnoměrně, tak druhá sirka nebo na velice malý plamínek stažený zapalovač. Do hlaviček normální velikosti ale i třeba Squadron Leadera, Balkan Mixture, Hala a Gowrie před nacpáním trhám na drobnější.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Zababa » 28 srp. 2006, 13:14

Zapaluju tak na 2-3 sirky, (dýmkové, 6 cm). Tabák mi ale nikdy nehoří na okrajích. vykouřím tabák uprostřed, odsypu popel, zašťourám, zaťapťám, zapálím znova. Takhle to ještě párkrát zopakuju, a mý pokouření končí, když uv se mi tabák rozdrtí na tak malý kousky, který mi pak i s kouřem jdou troubelí do pusy, nebo když tam už je tabáku tak málo, že vydrží zapálenej jen pár minut.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod SpikeHARDcore » 28 srp. 2006, 13:20

Dle tabáku se mi podaří zapalovačem zapálit na jeden až dva "zápaly" jinak sirky moc nepoužívám jelikož nemůžu doma skoro kouřit,takže zřídím na půdě kuřárnu asi protože OUTdoor kouření v zimně nebude to pravé ořechové :smoke5:
Uživatelský avatar
SpikeHARDcore
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1212
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2006, 23:28
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Baker » 28 srp. 2006, 13:27

používám sirky, většinou první sirka zapříčiní, že tabák vyleze, udusám a znovu zapaluji, většinou mi to na první pokus nevyjde, pak dýmám tak do poloviny, tam mi to zhasne a pak už mám potíže slušným a chutným způsobem tabák dojet, ale stejně mi vždycky zůstane hafec tabáku upěchovaného jako blázen u dna :oops:
Uživatelský avatar
Baker
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 415
Věk: 36
Registrován: 11 kvě. 2006, 19:35

Příspěvekod Mack » 28 srp. 2006, 13:44

SpikeHARDcore píše:Dle tabáku se mi podaří zapalovačem zapálit na jeden až dva "zápaly" jinak sirky moc nepoužívám jelikož nemůžu doma skoro kouřit,takže zřídím na půdě kuřárnu asi protože OUTdoor kouření v zimně nebude to pravé ořechové :smoke5:

dobrý nápad, akorát bych to ještě prošel s naším moderátorem Bigdragonem, který ze své profese by ti mohl být radou, jak má být půdní kuřárna správně vybavena z hlediska bezpečnostního (třeba pozor na žebříky) nebo požárního (nekouřit v seně apod). :D
Jinak přeji chladný kouř.
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků