Zhorsena chut

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Zhorsena chut

Příspěvekod selmer » 02 říj. 2006, 09:55

Zdravim vsechny!!!v prve rade bych vam vsem chtel podekovat,jsem zacatecnik v koureni dymky a nebyt techto prispevku uz bych si asi vsechny vlasy vytrhal.k veci,samozrejme, ze mi dymka vyhasina a rozpaluje se, ale o tom uz zde bylo napsano mnoho a mnoho...co me,ale trapi nejvic je to,ze po nacpani dymky chutna bajecne a cim dyl dymam,tim je chut horsi,dymka se rozpaluje a vezpod se mi tvori mocka.ale pokud nebudu tahat dymka zhasne. vim,ze je lepsi min a spise vyckat zapalit a nechat odpocinout,ale to bych vyskrtal krabicku sirek.

mejte se hezky a prijemne chvile s dymkou! :smoke5:
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod Šimi » 02 říj. 2006, 10:25

Většina tabáků je po každém znovu zápalu chvilku horší, co se týká chuti. Když hodně močkuješ, což asi je,tak spodní vrstvy jsou nasáklé močkou a chutná to humusně. Jewdiné co pomůže je vydržet a naučit se nevyhasínat a zároveň co nejmíň močkovat. Hlavní je potahovat co nejslaběji.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod kutil » 02 říj. 2006, 10:39

Tabák nechat trochu vyschnout, hlavně aromatiky rády močkují.
Kup si Trenčín ten močkuje minimálně a hoří dobře.
A hlavně vydržet. :puffy:
Uživatelský avatar
kutil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Registrován: 03 kvě. 2006, 11:23
Bydliště: okolí Brna

Příspěvekod bigdragon » 02 říj. 2006, 10:43

zkus taky zaexperimentovat s nacpáváním pokud budeš nacpávat moc silně musíš silněji tahat víc to močkuje a už jsi v začarovaném kruhu já to znám :oops: :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod selmer » 02 říj. 2006, 12:07

diky za typ,urcite zaexperimentuju! asi jsem taky delal blbost v tom ze tahy z dymky byly silne a dlouhe a tim se dymka pekelne rozpalovala(to jsou ty zlozvyky z cigaret a vodni dymky).zkusim kratsi taky a regulovat to spise timto zpusobem.
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod Šimi » 02 říj. 2006, 13:21

selmer píše:diky za typ,urcite zaexperimentuju! asi jsem taky delal blbost v tom ze tahy z dymky byly silne a dlouhe a tim se dymka pekelne rozpalovala(to jsou ty zlozvyky z cigaret a vodni dymky).zkusim kratsi taky a regulovat to spise timto zpusobem.


Ideální je nacpat jemně, spíš nasypat a trošku dorovnat. Potahovat lehounce. Když to bude blbě hořet, tak trošku udusnout. Hlavní je právě to lehké nacpání a lehké tahy.
A zbytek....... dlouhá praxe :twisted:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod selmer » 03 říj. 2006, 16:25

musim se pochlubit,ted jsem prisel z prace a mel jsem chvilku casu,tak si rikam ze bych si mohl udelat pohodicku.nacpal jsem jen polovinu dymky a asi byla zrovna dobra konstalace.pokoureni bylo paradni, na jednu sirku,na konci se zacala sice dymcicka trochu rozpalovat,ale bylo to v uplnem zaveru. taky mi neni jasny kdy se povazuje dymka za dokourenou,protoze i kdyz kourim stejnym tempem v zaveru kdy uhlik je na dne se dymka ropali pekelne :evil:
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod selmer » 03 říj. 2006, 16:28

jeste jsem si vzpomel na jednu vec,polovinu dymky jsem kouril vice jak 45 minut je tato doba optimalni?
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod bigdragon » 03 říj. 2006, 17:12

selmer píše:jeste jsem si vzpomel na jednu vec,polovinu dymky jsem kouril vice jak 45 minut je tato doba optimalni?

myslím, že ano, ale záleží na velikosti dýmky.
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod tuton » 17 led. 2007, 13:25

karellll píše:Dobrý den, trochu z jiného soudku, jsem už 5 let věčný začátečník, lecos už jsem vychytal, ale poslední čtvrtina dýmky mi většinou nešmakuje..... jednak zhasíná a jednak chutná jen jako popel... nějaký fígl od zkušenějších by byl? Dík Karel


Presunuto - tuton (Akorat ted uz to s tim soudkem neni az tak uplne pravda)
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Zababa » 18 led. 2007, 00:52

tuton píše:
karellll píše:Dobrý den, trochu z jiného soudku, jsem už 5 let věčný začátečník, lecos už jsem vychytal, ale poslední čtvrtina dýmky mi většinou nešmakuje..... jednak zhasíná a jednak chutná jen jako popel... nějaký fígl od zkušenějších by byl? Dík Karel


Presunuto - tuton (Akorat ted uz to s tim soudkem neni az tak uplne pravda)


Možná kouříš moč mokře. Močka se pak spojí s poslední čtvrtinou tabáku a to pak nestojí za nic. Já mám s poslední čtvrtinou problémy spíš toho rázu, že už mi to nechce hořet. Zapálim, bafám, ale ono to stejně za chvilku vyhasne. Prostě ne a ne to dokouřit.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod Alfik » 18 led. 2007, 09:13

Zababa píše:Možná kouříš moč mokře....


Ale fuj :roll:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod mrcos » 22 dub. 2009, 13:34

Včera jsem nacpal Marlin Flake a nedokouřil. To vážně nešlo. Příšerně to štípalo, chuť byla hrozná. Přitom v oné fajfce jsem ho kouřil už několikrát a zatím vždycky v pohodě, nebo jenom s drobnýma trablema.
Přitom fajfka se zdá být snad ok, tabák má vlhkost sice malinko nižší, ale pořád v normě.
A ty strašlivý problémy byly už chvíli po zapálení.
Je to v tabáku, fajfce, nebo mezi fajfkou a podlahou?
Momentálně jsem hlavičku důkladně vyčistil, protáhnul čističem navlhčeným slivovicí a nechám to řádně uschnout.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Sobpeta » 22 dub. 2009, 14:01

No jestli ten tabák byl suchý moc, to štípání mohlo být způsobeno tím-přeci jen je to Virginie. Ale předpokládám, že jsi dýmku nevysypal jen kvůli tomu štípání. Možná by pomohlo, kdybys napsal, co se ještě dělo krom toho. Jestli ti nešel do úst horký kouř, tabák nechutnal jakoby spařeně-mohl jsi to hned po začátku moc roztahat, nebo předusat a s tím už se těžko něco dělá.
Ale určitě to bude někde mezi fajfkou a podlahou-ostatně jako 99% případů :wink: . Někdy se holt nedaří. :smoke3:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod basa333 » 22 dub. 2009, 14:09

Sobpeta píše: tabák nechutnal jakoby spařeně-mohl jsi to hned po začátku moc roztahat, nebo předusat a s tím už se těžko něco dělá.


přesně tak to vidím. v případě pochybností o sobě samém nacpat jen půl kotle, lehce dusnout a sledovat, jak se to chová. pokud to jde dobře, dokouřit, na další den nacpat o něco více a snažit se dodržovat zjištěný kladný postup. většinou je to právě předusání, začátek močkování a špatný tah. pak někdy pomůže vysypat a nacpat jen menší část s menším dusáním - někdy to jdea tabák se chytí a umravní. někdy už je ale spařenej tak, že je to jen na vyhození
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 12 návštevníků


cron