Zhorsena chut

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod DragonSoul » 18 úno. 2013, 18:13

To by mi to susteni musel nekdo predvest :twisted:
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod littlebull » 18 úno. 2013, 18:22

No chová se to a šustí asi jako dřevěné uhlí, na rozdíl od nenapáleného tvrdého dřeva, které je prostě jako třeba u okraje kotle... kde okem vidíš, že to fakt napálený nemáš.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Juri » 18 úno. 2013, 19:06

DragonSoul píše:S napalenim prosim novacky nestrasit.
Uz tak vidim, jak prijedu do hospody a zkuseni zjisti, ze fajfky muzu vyhodit.
Nicmene zda se, ze problem je vyresen, mame tady klimatizaci, ktera udrzuje teplotu 37C. 2 dny nechavam na fajfku foukat a i hned vecer prvni den uz hezky voni.
Spatna zprava je, ze jsem nasel dulek na dne fajfky. Prestanu pripalovat zapalovacem, kdyz uz je malo tabaku a zkusim zacit zase se ctvrkama (to je opruz).
Jeste jeden dotaz k vytirani hlavicky papirovym ubrouskem. Asi moc tlacim na pilu, jakou silou vytirate? Jenom lehkou, stredni nebo to opravdu drhnete?


Vytírání hlavičky ubrouskem, toalpapem, atd. po dokouření je dle mého názoru naprosto zbytečné (snesu ještě "vymetení" kotle čističem přeloženým napůl).... Já po dokouření pouze vysypu popel, po stěnách přejedu párkrát lžičkou CPT a nakonec čističem protáhnu náústek a krček... trvá to pár sekund...dýmka nic jiného nepotřebuje. Přehnaná péče je spíše na škodu.

K tomu napálení - přesně jak Ti radí kolegové. Jen doplním ještě jednu charakteristiku identifikace napáleného místa: na místech napálení nedrží popel (v porovnání s ostatními nenapálenými místy) a toto místo je oproti ostatním částem stěn kotle, pokrytých šedobílým popelem, tmavší (černošedá, u silných hlubokých napálenin černá a dokonce s viditelnými puklinami, ale tím Tě nebudu děsit :-)). Jakmile do tohoto místa "hrábneš" lžičkou CPT, uslyšíš ten "krásný šustivý zvuk", který mají dýmkaři tak rádi :lol: :lol: Jakmile na takovéto místo narazíš, doporučuji odstranit napáleninu lžičkou CPT na dřevo a pak jen kouřit a kouřit, nevytírat a nevymetat (!!!) kotel, ideálně na napáleninu zapomenout a za poměrně krátký čas dle intenzity kouření to místo tzv. "zaroste".
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod vlkoun » 18 úno. 2013, 20:07

Napálení není žádná tragedie, nemusí tě to děsit. I když se to někdy povede hodně, jde to jednoduše opravit. A pokud je to jen trošku, tak to provedeš, jak píše Juri, a dýmáš vesele dál (samozřejmě oparně :mryellow: ).
Uživatelský avatar
vlkoun
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 464
Věk: 60
Registrován: 03 črc. 2010, 16:35
Bydliště: Brno

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod mazafka » 24 srp. 2013, 05:52

Je možné Holger Danske Black & Bourbon mi vůbec nechutná? :D nevím jestli to je nezakouřenou dýmkou, tabák suchý není ale prostě nechutná mi, chutná jak popel... čím to může být, nezakouřenou dýmkou?
Uživatelský avatar
mazafka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 34
Registrován: 19 srp. 2013, 23:28
Bydliště: Frýdek - Místek

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod PoKlaT » 27 srp. 2013, 15:00

Jestli to nebude tím, že je to aromatizované seno, to by nechutnalo ani přežvýkavcům. Nebo nemáš dostatečně účinný filtr. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Copatej » 27 srp. 2013, 15:49

Ano, budeš postupovat systémem pokus/omyl a pak se dostaneš i k tabákům, které budou na :puke: a nebo budeš hodně číst a prokousávat se recenzema, v nejlepším případě navštívíš Ostravskou frakci a pak se ti otevřou tabáky, které si zamiluješ :yum:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod vitsoft » 27 srp. 2013, 23:34

Nedávno jsem se rozhodl revitalizovat několik starších dýmek, které jsem si koupil ještě jako student, normálně je zakouřil, ale pak jsem je nějak přestal mít rád, no prostě třicet let jsem z nich nekouřil.
Letos jsem je řádně vyčistil etylalkoholem, nechal proschnout a pak normálně nacpal svou oblíbenou skotskou směsí. Navzdory očekávání fungovaly docela dobře, ale co mě překvapilo byla výrazně slaná chuť. Pořád jsem se musel ujišťovat, že nemám na jazyku močku, ale že ta slanost jde přímo z kouře. Nicméně po třetím kouření se to vytratilo a dnes již jsou vzkříšené dýmky v normálním oběhu.
Tak to jen tak abyste nebyli po delší odstávce překvapeni.
Uživatelský avatar
vitsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10 led. 2005, 19:17
Bydliště: Vitkov

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod beda » 07 zář. 2013, 10:55

mazafka píše:Je možné Holger Danske Black & Bourbon mi vůbec nechutná? :D nevím jestli to je nezakouřenou dýmkou, tabák suchý není ale prostě nechutná mi, chutná jak popel... čím to může být, nezakouřenou dýmkou?

Popravdě neznám nikoho, komu by chutnal :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Plachtař » 20 led. 2016, 00:28

beda píše:Popravdě neznám nikoho, komu by chutnal :mryellow:


Tak upřímně, měl jsem i lepší tabáky, a taky i horší, ale HD B&B mi celkem šmakuje a i kolegové, nekuřaci, jenž se mnou chodí do putyky ho mají rádi, takže asi tak...
Ale je to můj osobní názor...
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod littlebull » 20 led. 2016, 07:23

Kouřit kvůli kolegům se odnauč, není zvykem si vybírat v restauraci jídlo podle toho co chutná kolegovi. Proti gustu žádný dišputát, ale BB nepatří mezi kuřáky dýmky k oblíbeným.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod vintage » 20 led. 2016, 10:26

Což si však odporuje s tím faktem, že patří mezi nejprodávanější :wink: Samozřejmě, že tady ho moc lidí kouřit nebude, je to shit, ale myslím, že většina kuřáků dýmky na toto fórum neleze :-) Ze svýho okolí znám tři typy co kouří výhradně HD a ne ne se poučit :-)
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod littlebull » 20 led. 2016, 10:47

V sousedním vesnici je řeznictví, nebudu jmenovat. Kdykoli jedu okolo, jsou tam fronty až ven. Ale NIKOMU bych nákup tam nedoporučoval. Hnus fialovej, smrad, nuceňák, vynešený kachny a podobný fujtajxl a přesto je v okolí (podle front) nejoblíbenější.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod tifik » 20 led. 2016, 11:46

Hrdlička?
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod littlebull » 20 led. 2016, 12:20

:ok:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků