Zhorsena chut

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Jakub » 14 úno. 2013, 10:26

njn z mojí zkušenosti z tropů.... nebude nebude a nebude to lepší je to peklo, jediná věc která pomohla byla uzavřená plastová škatule a silikagel .... ale kdo se stím má tahat... do tropů jsem jezdil vždycky na období dešťů a bohužel to bylo vždy na prd....(teda s fajkou) jsou to hodně extrémní podmínky... tam by snad dobře fungovala hliněnka... (před kouřením vypálit turbem)

výrazně lepší kouření bylo z jednoho mýho cestovního BPK buldočka s hoooodně silnou vrstvou cake... sice se do něj vejde tak polovina tabáku....:-( tak ten to přežil bez úhony ale stejně to nebylo nic moc, i na tejden do blbýho řecka k moři beru 10-12 fajek.....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod DragonSoul » 14 úno. 2013, 10:32

Tak silikagel a plastová krabička by se tady možná dali zařídit. v pivovaru se to dá vypalovat, ale co teď s těmi hořkými dýmkami? Vložit je tam na 2 týdny s obměňováním silikagelu ob den?
Teď jenom doufám, že půjdou ještě zachránit.... :pray:
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Pistacik » 14 úno. 2013, 10:40

Vidím to ako Jakub - jak so silicgelom, tak s pekne zarastenou fajkou.
Jediné čo ma napadá naviac - jedine mať prístup k výmenníku klimatizácie, to je celkom slušný odvlhčovač/sušič.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Rog » 14 úno. 2013, 10:45

Nie je to riešenie, ale možno by sa v trópoch osvedčila meršánka..? :think:

Dragonsoul neboj, fajky sa Ti dajú do kopy, keď sa vrátiš a necháš ich odpočinúť.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod DragonSoul » 14 úno. 2013, 11:04

Rogu dík, docela mi odlehlo o obě bych nerad přišel... :roll:
A pokud by se ten problém vyřešil meršánkou (meršánkami) bylo by to super... :ok:
Možná by fungovaly i dýmky briárove z vložkou... To by se mi líbilo ještě více... :clamp:
Momentálně jezdím výhradně po Africe na docela dlouho, takže bych musel mit kufry 2-3, jeden na oblečení a zbytek na briárové dýmky. :naughty:
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Juri » 14 úno. 2013, 11:28

:arrow: DragonSoul

Zase bych to tak neřešil, dýmky vydrží fakt hodně, to nemusíš mít strach. V oblastech s vysokou vzdušnou vlhkostí je potřeba se jaksi adaptovat na dané prostředí a naučit se kouřit trochu jiným způsobem - uvidíš že to půjde :-) Máš zase výhodu, že ti nevyschne tabák :wink: Kdo chce kouřit, kouří za jakýchkoliv podmínek, to mi věř. Dýmkám se v žádném případě se nic tragického nestane, to neměj obavu.... maximálně ti budou více oxidovat ebonitové náústky, pokud budeš kouřit v dešti, to ale nemá žádný výraznější vliv na funkci. No a jakmile se vrátíš necháš dýmky trochu déle odpočinout a na příští výlet vemeš zase jiné, a i kdyby ne, tak se nestane také nic. Nepřeháněl bych to s péčí... i když vlastně ono se mi to lehce říká, projít si tím musí asi každý začátečník, já na tom byl v dýmkařských počátcích naprosto obdobně....Ono ne nadarmo se říká, že méně znamená více :ok:

Takže tak. Přeji hodně zdaru :ok:

Jo a pěnovka to nevyřeší, to je v bledě modrém, navíc ji (je) akorát tak na cestách rozflákáš.... :lol: a to je zcela jistě škoda.
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod javatar » 14 úno. 2013, 14:33

Juri píše:Jo a pěnovka to nevyřeší, to je v bledě modrém, navíc ji (je) akorát tak na cestách rozflákáš.... :lol: a to je zcela jistě škoda.
A kukuricky? Ked znesu 40 fajceni a vysychaju vazne pomaly, tak by mohli sluzit aj takychto podmienok :think:
Uživatelský avatar
javatar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 227
Věk: 36
Registrován: 30 kvě. 2011, 09:38
Bydliště: London

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod pitrson » 14 úno. 2013, 16:29

..pod tmavej hadr na slunko a sou sa 2 hodky vysuseny ;-)
jen davat bacha, aby se nerozpalily moc, to by se taky mohly narovnat naustky :plaster:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod DragonSoul » 14 úno. 2013, 17:06

Zajimavy napad, ale pracuji tady, takze maximalne v sobotu nebo v nedeli toto jde provest... Ovsem je nutno najit misto, kam je vystavit tak, aby si jich nevsimli africti spoluobcane...
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod pitrson » 14 úno. 2013, 18:18

Mozna by to slo i za oknem kterym prave sviti dovnitr slunko. Jen je potreba je ochranit pred primym svetlem (proto ten hadr).
V kazdym pripade to bude chtit pravidelne kontrolovat. Nemam predstavu, jak teplo tam mate, ale ten kauck imo. opravdu moc nepotrebuje, aby zmekl.. Takhle sem to uspesne zkousel, jenze po prelozeni do stinu zase rychle zvlhnou. Tzn. susit pred pouzitim, nebo nekam hermeticky uzavrit (s tim silikagelem) :smoke5:
Btw. neni trosku posetile, trapit se se susenim dymek, kdyz mas vsude kolem sebe takovej peknej humidor? :twisted:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Fanys » 14 úno. 2013, 18:44

Na Kubě je určitě hloupost kouřit dýmku, když všude kolem jsou hromady doutníků, ale jak je to v Africe. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Breer » 14 úno. 2013, 21:31

s tou Kubou máš pravdu :ok: , jediná potápačska akcia kde som nemal fajky, no cigary a mulatu okrem ponorov sme mali v hube stále :palm: :mryellow:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod vlkoun » 15 úno. 2013, 08:43

S nevysychajícíma dýmkama jsem v tropech taky dost bojoval, ale pokud začal tabák chutnat hořce, tak jsem ji většinou napálil :roll: Ono to, v místech se silnou vlhkostí, tak nějak podvědomě, nutí víc tahat. Jinak, nějaký zvláštní sušení jsem nikdy neřešil, dokuřoval jsem poctivě do konce a nikdy neměly dýmky tendenci kysnout. Největší problém, třeba v amazonii, je byl vůbec zapálit :mryellow:
Uživatelský avatar
vlkoun
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 464
Věk: 60
Registrován: 03 črc. 2010, 16:35
Bydliště: Brno

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod DragonSoul » 18 úno. 2013, 16:20

S napalenim prosim novacky nestrasit.
Uz tak vidim, jak prijedu do hospody a zkuseni zjisti, ze fajfky muzu vyhodit.
Nicmene zda se, ze problem je vyresen, mame tady klimatizaci, ktera udrzuje teplotu 37C. 2 dny nechavam na fajfku foukat a i hned vecer prvni den uz hezky voni.
Spatna zprava je, ze jsem nasel dulek na dne fajfky. Prestanu pripalovat zapalovacem, kdyz uz je malo tabaku a zkusim zacit zase se ctvrkama (to je opruz).
Jeste jeden dotaz k vytirani hlavicky papirovym ubrouskem. Asi moc tlacim na pilu, jakou silou vytirate? Jenom lehkou, stredni nebo to opravdu drhnete?
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Krhút » 18 úno. 2013, 16:45

Když přes důlek přejedeš jehlou z dusátka tak "zašustí" ? viewtopic.php?f=2&t=321&start=45
K papírovému ubrousku : většinou na něj nedojde a když tak lehce. Případné připečené vlákno tabáku beru lžičkou , kotel po bafání ohnutým čističem a profouknutím . No a znáš mě , když mám pocit , že je vrstva zbytečně silná , tahám na ni nůž . :wink:
K tomu připalování u dna , já vím , s tvým cestováním je to složitější , ale mě se fakt osvědčil benzinový zippák.
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 55
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků