Zhorsena chut

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Sobpeta » 22 dub. 2009, 14:15

Já se tomuhle poslední dobou snažím předejít spíše lehčím nacpáním a přidusnu jemně až potom,co se tabák opravdu prohřeje a rozhoří, po prvních přípalech jenom rovnat a to zlehka. Donutily mě k tomu fláky od SG, ty jsou přímo vzorovým příkladem, jak se chuť může pokazit, když se moc přidusne. Určitě se to tu už probíralo, opakuju to jen proto, že mi to taky TRVALO, než mi to DOŠLO :smoke3: :lol:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Drnda » 22 dub. 2009, 14:27

On ten název "dusátko" svádí k tomu s ním opravdu dusat a tlačit- mě vyhovuje s ním nijak silou nemanipulovat, spíš jen tak rovnoměrně zarovnávat popel a maximálně s ním tabák lehounce poklepávat.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod mrcos » 22 dub. 2009, 14:38

Většinou mi dojde, co bylo špatně, ale tentokrát prostě něco bylo tak kardinálně špatně, že jsem to nepobral.
Každopádně zkusím nechat fajfku řádně odpočnout, tabák testnu ve vložkovce a uvidím.
Nejspíš jsem toho Marlina opravdu umlátil :smoke4:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod beda » 22 dub. 2009, 15:27

To já včera zase kardinálně přecpal fajfku Squadronem. První třetina chuť nicmoc, druhá jakžtakž a třetí zase bída :smoke3: Když něco podělám, tak je to většinou přecpáním.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Nevill » 22 dub. 2009, 15:40

Na špatné nacpání (to asi hlavně), případně moc rychlé kouření, špatné zapálení a kdoví co ještě je hrozně náchylný SG FVF...když se to povede, tak chutná skvěle a sladce no a když se to nepovede, tak je nechutně hořký. Ovšem zvláštní je, že takový SG FV-Plug je takový takřka "blbuvzdorný", s tím se dá dělat cokoliv a pokaždé je dobrý...měl by být víceméně stejný, ale je to prostě úplně "jiný" tabák než FVF... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod bromden » 22 dub. 2009, 17:12

Nevill píše:Na špatné nacpání (to asi hlavně), případně moc rychlé kouření, špatné zapálení a kdoví co ještě je hrozně náchylný SG FVF...když se to povede, tak chutná skvěle a sladce no a když se to nepovede, tak je nechutně hořký. Ovšem zvláštní je, že takový SG FV-Plug je takový takřka "blbuvzdorný", s tím se dá dělat cokoliv a pokaždé je dobrý...měl by být víceméně stejný, ale je to prostě úplně "jiný" tabák než FVF... :think:


To je takzvaný dýmkařův cyklus. Obdobně jako u jiných cyklů, jednou za určité období přijde pár dní, kdy to stojí za hovno. Pak nepomůže zcela nic a nejde to, a daří se pokazit i Hal a jiné blbuvzdorné tabáky :roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Nevill » 22 dub. 2009, 21:22

bromden píše:To je takzvaný dýmkařův cyklus. Obdobně jako u jiných cyklů, jednou za určité období přijde pár dní, kdy to stojí za hovno. Pak nepomůže zcela nic a nejde to, a daří se pokazit i Hal a jiné blbuvzdorné tabáky :roll:


Jo, tak to máš pravdu, Hala si mi několikrát taky povedlo pokazit (nebylo to mockrát, ale přece), prostě když to nejde, tak to nejde...až do hořkého konce, pokud teda člověk nevydrží a rovnou tu dýmku nevysype... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod beda » 23 dub. 2009, 08:47

Nikdy nevysypávám, zatím to šlo vždycky dokouřit. To, že to nechutná, je aspoň dobré k tomu, že si dám příště bacha. Navíc jak píše bromden, tak uprostřed cyklu by hrozilo, že další nacpání bude to samé a to bych si připadal jako dvojnásobnej blb.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod mrcos » 30 dub. 2009, 13:53

Ad Marlin...
Včera proběhl test s vložkovkou. Lehce nacpáno, minimálně dusáno, klid, osmiletý Black Velvet a ten tabák chutnal skvěle.
Osobně přicházím na to, že dýmka a její chování je dokonalým barometrem duševní pohody. Takže u mě zatím odpadá to, že bych si dýmkou spravoval náladu.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod kovářskej » 20 kvě. 2009, 12:41

Pod to se ti podepíšu - jakmile je člověk nervní, má "den blbec" a podobně, je lepší když už teda si zapálit cigáro.Svou vlastní neklidnost jaksi přenášíme neklidným kouřením, potrhlým nacpáním a podobně i na dýmku. Ona nám to pak vrátí i s úroky. Ano, dá se den blbec k večeru vydejchat v křesle s dýmkou, ale nedá se povětšinou v polovině dne blbce dýmkou den blbec zvrátit v pohodový den. Imho, " Bromdenův cyklus " by stál za vědecké zkoumání, jeho výskyt podstatně překračuje mez náhody :clamp: :wink:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod bromden » 20 kvě. 2009, 12:50

kovářskej píše:Pod to se ti podepíšu - jakmile je člověk nervní, má "den blbec" a podobně, je lepší když už teda si zapálit cigáro.Svou vlastní neklidnost jaksi přenášíme neklidným kouřením, potrhlým nacpáním a podobně i na dýmku. Ona nám to pak vrátí i s úroky. Ano, dá se den blbec k večeru vydejchat v křesle s dýmkou, ale nedá se povětšinou v polovině dne blbce dýmkou den blbec zvrátit v pohodový den. Imho, " Bromdenův cyklus " by stál za vědecké zkoumání, jeho výskyt podstatně překračuje mez náhody :clamp: :wink:


... proboha, jen to ne, proč by se něco co periodicky stojí za hovno mělo jmenovat takhle... aby můj nick zde na fóru nepotkal osud bájného Dr.Quondama :twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod tifik » 20 kvě. 2009, 18:44

mrcos píše:Osobně přicházím na to, že dýmka a její chování je dokonalým barometrem duševní pohody. Takže u mě zatím odpadá to, že bych si dýmkou spravoval náladu.


100% :ok:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Fanys » 20 kvě. 2009, 21:50

mrcos píše:Osobně přicházím na to, že dýmka a její chování je dokonalým barometrem duševní pohody. Takže u mě zatím odpadá to, že bych si dýmkou spravoval náladu.

U mne to funguje. Jakmile se rozhodnu, že se na všechno vykašlu a jdu vybrat dýmku k nacpání, tak se mi okamžitě zlepší nálada. Dýmka úspěšně konkuruje meditaci.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod BATRACHOS » 20 kvě. 2009, 23:10

Ale omyl - dýmka JE meditace :idea:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Fanys » 21 kvě. 2009, 00:01

BATRACHOS píše:Ale omyl - dýmka JE meditace :idea:

Drobný rozdíl bych viděl. Při meditaci si nečtu, u dýmky většinou ano. :pray:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků