Zhorsena chut

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod kovářskej » 21 kvě. 2009, 07:56

Fanýsu, ale ona četba je někdy také trochu meditací. Jsouť kníhy, do kterých když se ponoříš a čteš, nevnímáš realitu a jsi vtažen zcela do děje. Takových autorů není mnoho, ale zaplaťpámbu za to, že jsou.
Ano, Žabáčku, souhlasím, dýmka de facto je meditace, ale až v tom stádiu dýmání, kdy si užíváš dýmku a nezlobíš se s dusátkama, ťapťátkama, sirkama, zapalovačema, močkováním, čištěním kanálku a nedejbóže spořičema tabáku. Vlastně i to meditování se jeden každý musí nejprve naučit, aby místo meditace nevyrobil med. :wink: :smoke1: A co na to všechno Koudy?
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Fanys » 21 kvě. 2009, 08:05

kovářskej píše:Fanýsu, ale ona četba je někdy také trochu meditací. Jsouť kníhy, do kterých když se ponoříš a čteš, nevnímáš realitu ...

Jednu takovou zrovna čtu. Murray N. Rothbard "Zásady ekonomie". :ok:
Číst fantasy považuji za ztrátu času, ale každý má jiné chutě.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod kovářskej » 21 kvě. 2009, 10:01

Fanýsu, kupodivu jsem neměl ani tolik na mysli Tolkiena (byť ho mám moc rád) ale kupříkladu cestopis nebo historickou literaturu. Anebo knížky od Kida ( Velinský Jaroslav). No, já zase nemusím kníhy o ekonomice, jelikož tomu nerozumím, nikdy nechápu o co tam jde. Ale uznávám že ten kdo se v těchto vodách pohybuje, si to čte jako děti třeba Broučky od Karafiáta. :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod tifik » 21 kvě. 2009, 10:49

V jisté fázi (ve které se teď patrně nacházím já) člověk už technicky kouřit umí, ale záleží na stavu mysli. Proto teď vezmu dýmku, nacpu, zapálím a kouřím a myslím na vše okolo jen ne na dýmku a vše funguje :wink: Jakmile začnu přemýšlet-"tenhle tabák chce dovlhčit, ten ne, tahle dýmka je na tenhle tabák moc velká, nacpat lehčeji nebo utáhnout"....... je to v pytli.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod jorgos » 21 kvě. 2009, 22:34

tifik píše:V jisté fázi (ve které se teď patrně nacházím já) člověk už technicky kouřit umí, ale záleží na stavu mysli. Proto teď vezmu dýmku, nacpu, zapálím a kouřím a myslím na vše okolo jen ne na dýmku a vše funguje :wink: Jakmile začnu přemýšlet-"tenhle tabák chce dovlhčit, ten ne, tahle dýmka je na tenhle tabák moc velká, nacpat lehčeji nebo utáhnout"....... je to v pytli.

Souhlasím :clamp: :ok:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod aldaron » 01 led. 2011, 19:38

dneska som si isiel zapalit novorocnu ... fajka v zafajcovani a ihned po zapaleni tabak v nej zacal tak cudne akoby praskat, chut bola horka a fajka dost zhasinala. A poslednych 5 minut aj dost mockovala. Tak som to po 15 minutach udusil. Tabak bol ale cely spaleny na popol tak ako ma podla mna byt.. ale zhorela dost rychlo. Neviete v com je problem? Tabak skladujem v takom sklenom pohary s kovovym uzaverom no bez tesniacej gumy. Ale pohar mam strceny este v takom vakuovom saciku s tymi dvoma patentami na zapinanie.
Mohlo sa stat ze som tabak ku koncu uz iba prepaloval tym ze som uz spaleny tabak dalej zapaloval a tym vznikla mocka?
aldaron
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 31
Registrován: 01 říj. 2010, 10:15
Bydliště: Pezinok

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod sir » 01 led. 2011, 22:57

aldaron píše:dneska som si isiel zapalit novorocnu ... fajka v zafajcovani a ihned po zapaleni tabak v nej zacal tak cudne akoby praskat, chut bola horka a fajka dost zhasinala. A poslednych 5 minut aj dost mockovala. Tak som to po 15 minutach udusil. Tabak bol ale cely spaleny na popol tak ako ma podla mna byt.. ale zhorela dost rychlo. Neviete v com je problem? Tabak skladujem v takom sklenom pohary s kovovym uzaverom no bez tesniacej gumy. Ale pohar mam strceny este v takom vakuovom saciku s tymi dvoma patentami na zapinanie.
Mohlo sa stat ze som tabak ku koncu uz iba prepaloval tym ze som uz spaleny tabak dalej zapaloval a tym vznikla mocka?


Nebol ten tabak presuseny?
Mockovat moho aj koli vyssej vlhkosti vzduchu a nizkej teplote, tj. viac kondenzovala vlhkost vo fajke.
sir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 239
Věk: 43
Registrován: 31 srp. 2010, 10:06
Bydliště: Trencin

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod aldaron » 01 led. 2011, 23:19

nezda sa mi ze je vyschnuty. No tak na tu zimu si musim dat pozor lebo som to fajcil v takej pivnicnej nezakurenej miestnosti. V tom nemam na vyber takze asi budem muset pockat na teplejsie mesiace. Ked som vyberal tabak zdalo sa mi akoby sa uplne spodna vrstva zparila a vrch bol suchy. Mozno sa cez to dym nevedel dostat. neviem . dakujem za odpoved :ok:
aldaron
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 31
Registrován: 01 říj. 2010, 10:15
Bydliště: Pezinok

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod sir » 01 led. 2011, 23:37

aldaron píše:nezda sa mi ze je vyschnuty. No tak na tu zimu si musim dat pozor lebo som to fajcil v takej pivnicnej nezakurenej miestnosti. V tom nemam na vyber takze asi budem muset pockat na teplejsie mesiace. Ked som vyberal tabak zdalo sa mi akoby sa uplne spodna vrstva zparila a vrch bol suchy. Mozno sa cez to dym nevedel dostat. neviem . dakujem za odpoved :ok:


To mi pride, ako proste zamockovanie, moc rychlim fajcenim, alebo zlou vlhkostou tabaku, ked to svinsky hori, moj neodborny nazor. Fajci sa aj v zime, dnes som bol v lese na prechadzke a pobafkaval som si a krasne dosucha...
sir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 239
Věk: 43
Registrován: 31 srp. 2010, 10:06
Bydliště: Trencin

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod aldaron » 01 led. 2011, 23:47

no ved som fajcil aj vo vacsej zime a bolo to v pohode tak ma to dnes tak zarmutilo. Mozno som to naozaj zle napchal alebo to bolo v tom ze mam este teraz taku hnusnu opicu :lol:
aldaron
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 31
Registrován: 01 říj. 2010, 10:15
Bydliště: Pezinok

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod sir » 01 led. 2011, 23:56

aldaron píše:no ved som fajcil aj vo vacsej zime a bolo to v pohode tak ma to dnes tak zarmutilo. Mozno som to naozaj zle napchal alebo to bolo v tom ze mam este teraz taku hnusnu opicu :lol:


:lol: Zivot je pes
sir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 239
Věk: 43
Registrován: 31 srp. 2010, 10:06
Bydliště: Trencin

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Old Bob » 01 led. 2011, 23:58

aldaron píše:Mozno som to naozaj zle napchal alebo to bolo v tom ze mam este teraz taku hnusnu opicu :lol:

jj denaturovaný líh umí takhle zkreslit chutě :wink:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod Sobpeta » 02 led. 2011, 08:31

aldaron píše:no ved som fajcil aj vo vacsej zime a bolo to v pohode tak ma to dnes tak zarmutilo. Mozno som to naozaj zle napchal alebo to bolo v tom ze mam este teraz taku hnusnu opicu :lol:



Špatným nacpáním to bylo stoprocentně :roll: . Nejspíš Ti to při zapalování nechtělo hořet tak jsi to temoval, rychle připaloval, až jsi to předusal, samozřejmě to zamočkovalo....řekl bych že je to jasné a žádnou vědu bych v tom asi nehledal. :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod DragonSoul » 14 úno. 2013, 09:20

Ahoj.
Jsem momentalne v zahranici a asi jsem dokouril...
Vzhledem k vysoke vlhkosti zde v Gabonu jsem si nedelal nadeje o nejakem castem koureni...
Dymky jsem tedy kouril kazdy 3 den. 1 den koureni, 2 dny odpocivaly. Taky jsem nejel plny kotel, protoze se mi zdalo ze dole neni optimalni cake.
Ted jsem se chystal kourit po 3-ti a tabak chutnal hodne horce (caledonia highlind cream). Dneska jina dymka s Virginia No.1 a ten samy problem....
Doufam, ze nezkysly a jeste si snich zakourim, ale docela me to dostalo...
Ted budou 2 tydny odpocivat do meho odletu a potom nekoho poprosim aby se na ne podival...
Je mozne nejak zlepsit suseni v obtiznych podminkach? (Nechat novy cistic v naustku, ubrousek v hlavicce apod)?
Diky za radu....
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Zhorsena chut

Příspěvekod basa333 » 14 úno. 2013, 09:36

odsypávej popel pečlivě do čistého popelníku a po kouření jej prostě nasyp zpět do hlavičky. mělo by to imho být lepší - popel by vytáhl velkou část vlhkosti. zároveň ji bude ale tahat i ze vzduchu, takže o 100% to asi lepší nebude, ale o něco lepší ano.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 24 návštevníků


cron