Jaká dýmka pro začátečníka?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod ypres.bass » 07 zář. 2007, 20:04

Mike Hill píše:...tak moje fajky som kupoval aj naďalej budem kupovať na celý život a podža toho do nich aj investujem... :pipe1:
alw že ti ta minule tak dlouho vydržela... :twisted:
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Sam » 08 zář. 2007, 07:33

Děkuji vám pánové za odpovědi ještě o té churchwardence popřemýšlím. Jinak od Stanwellu ty churchwardenky jsou moc pěkné snad se někdy pochlapím a taky si takovou pořídim.

Další věcí na kterou jsem se chtěl zeptat je jestli neznáte nějaké odkazy na stránky tuzemských výrobců dýmek, abych mohl zjistit co nabízejí?
V současné době bydlím v Ostravě takže pokud byste věděli o nějakém dobrém obchodu s dýmkami právě v tam tak mi je prosím napiště .
Sam
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 38
Registrován: 06 zář. 2007, 19:05
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 08 zář. 2007, 08:06

Sam píše:Děkuji vám pánové za odpovědi ještě o té churchwardence popřemýšlím. Jinak od Stanwellu ty churchwardenky jsou moc pěkné snad se někdy pochlapím a taky si takovou pořídim.

Další věcí na kterou jsem se chtěl zeptat je jestli neznáte nějaké odkazy na stránky tuzemských výrobců dýmek, abych mohl zjistit co nabízejí?
V současné době bydlím v Ostravě takže pokud byste věděli o nějakém dobrém obchodu s dýmkami právě v tam tak mi je prosím napiště .


Svinovské mosty - dost dobré ceny za dýmky.

www.janpipes.cz
www.hap-pipes.eu
www.dymkyhodula.cz
www.krska-pipes.com
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Mike Hill » 08 zář. 2007, 15:00

ypres.bass píše:
Mike Hill píše:...tak moje fajky som kupoval aj naďalej budem kupovať na celý život a podža toho do nich aj investujem... :pipe1:
alw že ti ta minule tak dlouho vydržela... :twisted:

...ty seš nejakej hustej, rošťáku v poslední době...

...tá fajka čo som stratil bola moja prvá v živote a aj keď bola prežratá močkou, stále za ňou smútim a vežmi mi chýba...

...po nej som si kúpil dve kukuričky s XXXL kotlíkmi a dve lacnejšie briarky(Stanislaw a Gardesana Roma Corallo), to len z núdze, aby som mal nejaké inštrumenty a vôbec aby som sa naučil bafať a nehúlil všetko z jednej fajfky...

...a odvtedy som sa rozhodol, že kupujem už len kvalitu a začal som kalabaškou od Butz Choquin...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod BATRACHOS » 08 zář. 2007, 18:06

Tož tak ta kalabaš, ta Ti "pristane"!

Vypadáš s ní jako ještě větší exot, a kouří se jistě paradisantně.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mike Hill » 08 zář. 2007, 19:26

BATRACHOS píše:Tož tak ta kalabaš, ta Ti "pristane"!

Vypadáš s ní jako ještě větší exot, a kouří se jistě paradisantně.

...tak to jsi piš... 8)

...dve až dve a pol hodinky chladného dymu a nemusím sa ani nijak moc snažiť... :twisted:

...a reakcie okolia...?

...Gandalf sa môže ísť schovať... :pipe1:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod piter » 24 lis. 2007, 23:55

BATRACHOS píše:
vakus píše:Máte někdo tip, kde je v Praze největší výběr "jirsovek" nebo obecně největší výběr fajek v ceně kolem tisícovky? V pondělí dopoledne bych na to chtěl vlítnout a koupit první faju. Nemám moc času běhat po městě a vybírat. Asi bych šel do rustiku od Jirsy.


Jako první fajfku bych si spíš koupil Kloučkovu standardku. To je jistota.
Jirsovky v téhle kategorii mohou mít na první pohled atraktivnější exteriér, ale jinak je to dost riziko. Klouček bude i při téhle ceně po řemeslné stránce bez chyby.


ypres.bass píše:myslím že tohle je rada nad zlato!
važ si toho pan doktor tomu rozumí (přesněji: dělá že tomu rozumí... :wink: ) OT


Mike Hill píše:...imho, z toho čo som sa tu dočítal na fóre, som sa rozhodol, že Jirsovku ani Krškovku by som určite neriskoval... :roll:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod BATRACHOS » 25 lis. 2007, 00:06

Já mám Jirsovky tři a kouří se z nich dobře.
Dvě mám ovšem už déle a byly dražší než 1000. Třetí byla po slevě levnější a stejně jsem si dal dost práce s výběrem (a s trochou "falešné pýchy", kterou samozřejmě netrpím, bych řekl, že si pro své potřeby už vybrat umím).
Takže bych na Jirsu úplně neplival - ale to levné zboží, co nabízí teď, do toho bych zkrátka nešel (viděl jsem v Plzni totéž, na co nadával Littlebull, a musím to bohužel potvrdit).
Zkrátka Jirsu ano, ale zvlášť pro začátečníka v ceně, za kterou by už mohla být Hodulovka. A tady bych tedy vážil.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dragunov » 26 pro. 2007, 00:06

Zdravím
Chtěl bych začít s kouřením dýmky. Jsem nekuřák, pouze občas si dám malé doutníčky, ale nic extra (nejradsi mam Daneman Moods a můj nejdražší doutník byl za 80 korun, takže se nedá říct že bych byl kuřák doutníků) Už dlouho hledam ruzné info napred jsem si přečetl Život s dýmkou a Štutgardského milovníka dýmky a neco tady na foru, ale dosti bolo teorie. Z dýmek se mi nejvíc líbí prohnutej buldog, klidně i rustik nebo pískovaná verze(nevím jak tyhle dve od sebe poznat) A nebo nejky klasický tvar. Chtel bych se zeptat jestli je ten buldog pro zacatečníka vhodný, jestli v tom nejsou nějaké záludnosti, nevím proč, ale zdá se mi ta "díra" kotlíku nějaká malá ale to se mi asi jenom zdá že to tak klame díky tloušťce.
Klasická otázka je za kolik. Ze začátku jsem si říkal že půjdu do nejlevnějších Petersonek, ale nevím jestli to není do začátku škoda, jestli by nebyla lepší dýmka okolo 600-800. V tabáku mám jasno, celkem. Nejradši bcyh začal s Orlik Skandinavik, popripade MBChery nebo Holger Danske.
Bydlím "kousek" od Olomouce a není tu kdoví jaký výběr. Ale našel jsm vcelku zajímavou trafiku v Olomouci na nádraží, nahoru po schodech...2 vitríny plné dýmek, byl sem tam jenom na rychlo ale i Petersonky byli. Vypadá to jako celkem vybavená prodejna, já tam kupoval jenom doutníky...obsluha tam nebyla zlá, sice tomu asi rozumnet nebude ale pochybuju ze v Olmu bude neco lepsiho jak to tak tady ctu.
Uživatelský avatar
Dragunov
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 84
Věk: 35
Registrován: 22 pro. 2007, 21:53
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc),Pardubice

Příspěvekod ypres.bass » 26 pro. 2007, 00:31

tak kolem 600-800 se dají už taky najít dost dobré věci a na ebayi nebo aukru možná ještě levněji...

ohledně té trafiky - když jsem posledně ztvrdnul 2 hodiny v olmu, tak jsem tam byl skoro hodinu a vybrat se tam fakt dá...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Dragunov » 26 pro. 2007, 00:55

ypres.bass:Diky. Na aukru se sem tam kouknu, jednou tam chlapek dokonce prodaval nejakou vyroční Savinelku za hodne dobrou cenu(teda podle toho ze psal ze puvodni byla kolem 10...) Ale jinak prez internet zatim nechci kupovat, na poprve si chci zajit do trafiky...uvidime potom.
Jo a ještě furt nevim jestli filtr nebo ne. Cetl sem ze se filtrovka se da kourit aji bez filtru(nebo je k dostani redukce) ale taky tam bylo ze filtrovka bez filtru ma "mirne horši kuřacké vlastnosti" co si pod tím můžu představit? Kdyby to bylo uplně jedno, asi by se ty redukce nedělaly. Zase bych kvuli filtru nechtel chytnout nějakej zlozvyk abych pak kdyz budu kouřit bez filtru tak abych dýmku nezkazil.
Uživatelský avatar
Dragunov
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 84
Věk: 35
Registrován: 22 pro. 2007, 21:53
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc),Pardubice

Příspěvekod ypres.bass » 26 pro. 2007, 01:04

Dragunov píše:ypres.bass:Diky. Na aukru se sem tam kouknu, jednou tam chlapek dokonce prodaval nejakou vyroční Savinelku za hodne dobrou cenu(teda podle toho ze psal ze puvodni byla kolem 10...) Ale jinak prez internet zatim nechci kupovat, na poprve si chci zajit do trafiky...uvidime potom.
Jo a ještě furt nevim jestli filtr nebo ne. Cetl sem ze se filtrovka se da kourit aji bez filtru(nebo je k dostani redukce) ale taky tam bylo ze filtrovka bez filtru ma "mirne horši kuřacké vlastnosti" co si pod tím můžu představit? Kdyby to bylo uplně jedno, asi by se ty redukce nedělaly. Zase bych kvuli filtru nechtel chytnout nějakej zlozvyk abych pak kdyz budu kouřit bez filtru tak abych dýmku nezkazil.
já osobně mám většinu filtrovky, ale filtr tam nedávám - kouř v té filtr komoře zarotuje a ochladí se a navíc se nastěně odmočí...

btw. za chvilku budeš asi požádaný změnit avatar - tohodle pána už má Prorok

zdar a sílu (ty potřebuju > jdu spat)
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Dragunov » 26 pro. 2007, 01:39

ypres.bass:Jj diky stejne sem necekal ze tu nekdo bude, clovek vykecava na icq a hodiny ubyhaji.Dobrou noc.
Jop bylo to dost mozny ze ho nekdo bude mit, ale je to borec. :D
Uživatelský avatar
Dragunov
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 84
Věk: 35
Registrován: 22 pro. 2007, 21:53
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc),Pardubice

Příspěvekod bigdragon » 26 pro. 2007, 10:50

to Dragunov jo ta trafika na nádraží je docela dobrá dokonce mají slevové kartičky (bohužel s tou mojí jim to trvá už měsíc :D ) ceny jsou velmi příjemné. A dobře se nakupuje i u Michala
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Alferi » 26 pro. 2007, 18:08

:arrow: Dragunov: Zdravím přespolního. :wink: Docela dobrá je i trafika mezi Horním a Dolním náměstím, hlavně co do dýmek.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků