Jaká dýmka pro začátečníka?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod Lukas-T » 26 kvě. 2015, 13:14

Nevím jestli zrovna tohle je to pravé ořechové, ale s filtrem je třeba doutník - Dannemann Moods Filter
To je ale spíš cigarillo. :think:
Uživatelský avatar
Lukas-T
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 42
Registrován: 29 lis. 2014, 14:35
Bydliště: Königshof

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod Cmunda » 26 kvě. 2015, 13:38

Proboha, hlavně tady nerozpoutávejte flame zda s filtrem či bez :palm: Už tak je v těch vláknech pro začátečníky chaos. Někomu vyhovuje kouřit s filtrem, někomu ne a když si nekoupí filtorvku, tak těžko zjistí, co mu vlastně vyhovuje.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod RottenFox » 26 kvě. 2015, 13:53

Se zelim!
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod Gimli » 26 kvě. 2015, 16:04

Se šípkovou :wink: :mryellow:
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod RottenFox » 26 kvě. 2015, 18:27

:ot: Gimli> :ok: :ok: :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod Frankie » 03 čer. 2015, 07:55

přeji pěkný den pánové,

coby začátečník na poli dýmkaření, rád bych vznesl dotaz týkající se pořízení mé první dýmky.
http://www.dymky-online.cz/dymka-peterson-killarney-ebony-999.html
http://www.dymky-online.cz/dymka-peterson-killarney-80s-0.html
http://www.dymky-online.cz/dymka-peterson-captain-pete-107-1.html

CO si o nich myslíte? Bude mezi nimi nějaký reálný rozdíl? V rámci teoretické přípravy jsem četl, že pro začátečníka jsou nevhodné rovné dýmky, jelikož se kondenzát může dostat až do kuřákových úst. Nevadí pro začátečníka, že bude začínat s dýmkou, vedoucí kouř z dýmky na jeho patro (patent petersonek)?

Děkuji za vaši fundovanou odpověď.
Frankie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 121
Registrován: 02 čer. 2015, 23:38
Bydliště: Praha/Kolín

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod DragonSoul » 09 čer. 2015, 11:04

Ahoj.
Rovné dýmky jsou pro začátečníka lepší než ohnuté.
Někomu p-lip vyhovuje, někomu ne, u mě je to tak, že si sice z Petersonek s P-lipem zakouřím, ale celý týden bych je nedokázal používat, právě proto, že kouř jde přímo na patro, což je sice u mně prima ale ne dlouhodobě.
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod Scalex » 09 čer. 2015, 12:26

Frankie píše: V rámci teoretické přípravy jsem četl, že pro začátečníka jsou nevhodné rovné dýmky, jelikož se kondenzát může dostat až do kuřákových úst. Nevadí pro začátečníka, že bude začínat s dýmkou, vedoucí kouř z dýmky na jeho patro (patent petersonek)?


Ony se tu mísí dva přístupy a těžko říct, který z nich je lepší.

Zahnutá dýmka a kouř na patro jsou věci, které začátečníka šetří. Usnadňují mu začátek kouření tím, že odstraňují jednak to nebezpečí močky v ústech, jednak šetří citlivý jazyk před výraznějším popálením.

Rovná dýmka a kouř na jazyk jsou věci, které začátečníka učí. Vedou ho rychleji ke správným návykům - kouřit tak, aby močka v ústech nebyla a tak, aby kouř nebyl tak horký, že se jazyk popálí.

I na zahnuté dýmce s p-lipem se začátečník naučí kouřit; budou to začátky příjemnější, jen se to získávání návyků trochu protáhne a stejně těm zkušenostem člověk časem neunikne.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod MBO » 09 čer. 2015, 13:20

Vyber si takovou, která se Ti nejvíc líbí. Jestli u dýmek zůstaneš, stejně časem vyzkoušíš rovné i zahnuté, s P-lipem nebo bez něj. Není potřeba si s první dýmkou lámat tolik hlavu. Spíš mít dvě-tři, aby se daly střídat. Kdybych si měl vybrat, volil bych tu třetí (rovnou), ale to je můj vkus.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod muf » 09 čer. 2015, 17:30

Přesně tak dej na svůj dojem. Já bych bral tu prostřední.
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod DragonSoul » 09 čer. 2015, 18:17

A aby si v tom neměl zmatek, mě se líbí ta první :D
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod Domek » 09 čer. 2015, 18:58

A já bych za ty prachy raději (jak tu už stokrát bylo řečeno) pořídil dvě tři levnější fajfky (Stanislaw, BPK z eTrafiky ...), aby bylo co otáčet a pořádně se do toho hulení obul ! :twisted: A Petersonku nechal na později. Ale jestli jí musíš mít, tak do ní jdi ! :wink:
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod Lukas-T » 09 čer. 2015, 21:24

Taky bych asi volil raději dvě levnější dýmky jak píše Domek. Navíc když ti to uletí s teplotou a nedej bože dýmku přismahneš, tak tě to nebude tolik sr...t, protože napálit dražší Petersoku fakt nepotěší. :? Ale to je jen můj názor, ty si pořiď dýmku dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. :puffy:
Uživatelský avatar
Lukas-T
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 42
Registrován: 29 lis. 2014, 14:35
Bydliště: Königshof

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod Rog » 10 čer. 2015, 07:18

Nepočúvaj ich :mryellow: .
Kúp si petersonku, ktorá sa ti páči.
A nejakú stanislavku k tomu, keď sa bojíš a chceš "trénovať" na inej.
Jako tak po rokoch pozerám na zbierku fajok čo mi akosi vznikla, tak si vravím, že som mohlo radšej kupovať menej, ale kvalitnejšie kúsky.
Každopádne z fajčenia máš mať radost :!: a s tým sa spája aj krása fajky. Tak sa nenechaj odradiť :smoke1: .
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Jaká dýmka pro začátečníka?

Příspěvekod Leoš » 10 čer. 2015, 09:21

Já osobně by jsem volil když by jsme měl volit mezi těma třema ,, Dýmka Peterson Captain Pete 107 - http://www.dymky-online.cz/dymka-peters ... 107-1.html. Osobně ze zkušenosti by jsem volil pouze jednu začátečnickou dýmku např. stanislavklu nebo prosečku , ale ostatní by jsem kupoval již pouze pěkné dýmky které mi sednou, líbí se mi , jsou z kvalitního briaru a když z nich bafám tak mám dobrý pocit. Je jasné, že všichni máme své oblíběné a nějak je střídáme, ale když nakoupim dýmky které jsem koupil jen pro to , že byly levnější a potom stojí na stojánku vedle sebe tak vždycky sáhnu po té srdcovce a ty ostatní nepoužívám a jsou to v podstatě vyhozené peníze, já mám 5 pěkných dýmek které točím -2 savinelli a 3 petersonky ( nebyly levné vše přes 3.000,-) ale nelituji , vždy mám dilema po které sahnu a pak mám několik tzv. obyčejných a na ty v podstatě sedá prach nebo je použuju výhradně na otestování nějakého mýdláku :D . Na druhou stranu neexistuje žádná rovnice drahá - dobrá a levná špatná , ale je fakt , že ty dražší jsou i kvalitnější a tvarově propracovanější . Fakt se na tom nevyplatí šetřit, dýmka je o pohodě a hlavně o pocitu, klidu,musíte se na ni těšit a když ji berete do ruky tak vám musí sedět. Na tomhle světě jsme jen na návštěvě a nemá smysl si kazit pobyt věcma , které Vás netěší , tedy samozřejmě když to není nezbytné . :D . Tak zdar a sílu všem. Leoš
Uživatelský avatar
Leoš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 108
Věk: 57
Registrován: 21 srp. 2013, 13:16
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron