Jaká dýmka pro začátečníka?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Fénix » 23 úno. 2008, 12:20

majco0000 píše:poradite mi aku fajku si mam kupit ked chcem zacat fajcit fajku ma to byt nejaka bentka alebo radsej nejaka rovna?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 23 úno. 2008, 12:24

majco0000 píše:poradite mi aku fajku si mam kupit ked chcem zacat fajcit fajku ma to byt nejaka bentka alebo radsej nejaka rovna?


Já bych doporučil dýmku lehce zahnutou (1/4 nebo 1/2 bent) ale ve finále je to celkem jedno, spíš je důležité vybrat dýmku kvalitní a hlavně aby ti sedla
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod BATRACHOS » 23 úno. 2008, 16:56

No to je totiž Foiníkova fixní idea, že čtvrtbentky jsou nejvstřícnější ke kuřákovi. Jestli je to vliv toho presidentství či čo :lol:

Já bych řekl, že prostě bent. Halfbent alespoň, nebo 3/4 (fullbentky prakticky nejsou).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 23 úno. 2008, 20:11

BATRACHOS píše:No to je totiž Foiníkova fixní idea, že čtvrtbentky jsou nejvstřícnější ke kuřákovi. Jestli je to vliv toho presidentství či čo :lol:

Já bych řekl, že prostě bent. Halfbent alespoň, nebo 3/4 (fullbentky prakticky nejsou).


1/4 a 1/2 bent mi připadají funkčně prakticky totožné, zato 3/4 a víc už se často blbě protahují čističem (a má jediná močkuje o106, ale to není směroplatné :mrgreen: )
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod BATRACHOS » 25 úno. 2008, 00:14

No, mně přijde, že ta 1/4 bentka, to je ani ryba, ani rak (kromě rhodesianů, ale tam je to prostě ten shape).
Alespoň mně se drží špatně v puse. A to o dost hůř, než klasické biliardy, které mají většinou lehčí hlavičku, a samozřejmě hůř než 3/4 bentky, které v zubech drží samy.

To bude ostatně trochu problém té klubovky - zatím jí nemám, ale zdá se mi, že na tak robustní fajfku je prostě málo prohnutá.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod beda » 25 úno. 2008, 09:35

:arrow: majco0000 Jelikož jsi psal, že už jsi jich pár vyrobil, tak si kup polotovar, a vyrob si nějakou robustní prasnici, tu jen tak nepropálíš, jen tak ti nezasmrádne a bude tě to stát 500 Kč a trochu broušení.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Scalex » 08 bře. 2008, 17:14

Nevím, kam jinam tuhle otázku dát. Čas od času ke mně někdo přijde na návštěvu a pocítí touhu ochutnat, jaké že to pokouření z dýmky je. Dávat takovému hostu některou ze svých fajfek samozřejmě nehodlám, ale na druhou stranu rád bych těm, kteří chtějí okusit dýmkové labůžo, nějak vyhověl. Je jasné, že z mnoha těch lidí se dýmkaři nestanou a jde spíš jen o zvědavost, ale i tak. Napadlo mne, že bych si domů pro některé takové hosty koupil nějaké levné, ale použitelné fajfky. Co by bylo nejlepší (s ohledem na to, že to budou zkoušet neškolené huby)? Levný BPKčka? Nebo takové ty dřevěné imitace briaru za 150, co po pár kouřeních vzplanou? Nebo hliněnky? (u těch nemám představu o ceně) Nebo kukuřičky?

Co byste doporučili vy?
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod bromden » 08 bře. 2008, 17:20

Scalex píše:Nevím, kam jinam tuhle otázku dát. Čas od času ke mně někdo přijde na návštěvu a pocítí touhu ochutnat, jaké že to pokouření z dýmky je. Dávat takovému hostu některou ze svých fajfek samozřejmě nehodlám, ale na druhou stranu rád bych těm, kteří chtějí okusit dýmkové labůžo, nějak vyhověl. Je jasné, že z mnoha těch lidí se dýmkaři nestanou a jde spíš jen o zvědavost, ale i tak. Napadlo mne, že bych si domů pro některé takové hosty koupil nějaké levné, ale použitelné fajfky. Co by bylo nejlepší (s ohledem na to, že to budou zkoušet neškolené huby)? Levný BPKčka? Nebo takové ty dřevěné imitace briaru za 150, co po pár kouřeních vzplanou? Nebo hliněnky? (u těch nemám představu o ceně) Nebo kukuřičky?

Co byste doporučili vy?


nejlevnější jsou hliněnky... onehdá jsem si je objednal z Rajeka po 1,50 € kousek...

kukuřičky leda z nějakého zahraničního obchodu... když jsem byl v US, byly tam k mání od 2 USD, a tady dát 300 je tedy děs...

rozhodně ne levné BPK - nebo bys je byl ochoten dva měsíce zakuřovat, aby se vypálilo mořidlo a aby začaly nějak chutnat, a pak je dát do spárů návštěvě ? :twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod beda » 08 bře. 2008, 18:07

Hliněnky na to jsou fakt jak dělaný. Hlavně dávaj velechladnej a suchej kouř, teda než zasmrádnou. Ve Štěpánský za 250Kč. V Dlouhý asi 360Kč, ale krásná, dlouhá a úplně jednoduchá klasika. Na tu se chystám. Ona se mi první hliněnka zdála taková neosobní, ale po pár kouřeních jsem si ji fakt oblíbil, když se ošahá a dostane patinu tak je to krásná věc, ale pomíjivá.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod ypres.bass » 08 bře. 2008, 18:14

ale šak ony se pak dají zase nějak vypálit, ne?
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod beda » 08 bře. 2008, 20:55

Nezkoušel jsem to. Ikdyž bych mohl, jsem pekař, ale nějak se mi ekluje vypejkat fajfku v peci na jídlo. Navíc je to zbytečný, hliněnka je hliněnka, měl jsem k ní jinej vztah než k briarkám. Co o nich vím, tak se dřív v Anglii i tak používaly, jako erární domácí fajfky, když si chtěl někdo zabánit. Naschvál jsem ji zlomil, abych na lomu viděl, kam až se vsákl kondenzát. Do půlky masy. Přestala chutnat prudce, během dvou kouření, nutno dodat, že jsem z ní bánil SG lana. Zvládla takovejch osmdesát gramů.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Jack.Grave » 08 bře. 2008, 21:07

Jako dýmku pro začátečníka bych volil takovou co se líbí a není příliš levná ani drahá.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod tokin » 08 bře. 2008, 21:41

Jako dýmku pro začátečníka bych volil takovou co se líbí, je z briaru a správně vrtaná... zbytek je ukradený. A ještě bych asi nebral lakovanou.
tokin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 26 led. 2008, 20:25

Příspěvekod isch » 08 bře. 2008, 22:05

Scalex píše:Nevím, kam jinam tuhle otázku dát. Čas od času ke mně někdo přijde na návštěvu a pocítí touhu ochutnat, jaké že to pokouření z dýmky je. Dávat takovému hostu některou ze svých fajfek samozřejmě nehodlám, ale na druhou stranu rád bych těm, kteří chtějí okusit dýmkové labůžo, nějak vyhověl. Je jasné, že z mnoha těch lidí se dýmkaři nestanou a jdPKčka? Nebo takové ty dřevěné imitace briaru za 150, co po pár kouřeních vzplanou? Nebo hliněnky? (u těch nemám představu o ceně) Nebo kukuřičky?

Co byste doporučili vy?

No tak tento problem som mal aj ja. Dlho som sa s tym trapil, vymyslal a hladal kompromis. Cim viacej som o tom premyslal, tym viac som sa zacal priklanat k rieseniu, ze ochutnaut nedam. Tie lacne fajky, ktore by som pre nich mal by boli nezafajcene, nezvyknute na tabak, asi nekvalitne, prudkym fajcenim nachylne na mockovanie - no skratka hnus.

Mimochodom, neviem ci je to uchylka, alebo samozrejmost - ale mam podvedomu "povinnost" kazdemu znamemu vychvalovat fajcenie fajky.
Uživatelský avatar
isch
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 944
Věk: 58
Registrován: 24 pro. 2006, 13:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Rujir » 08 bře. 2008, 22:41

No idealna by asi bola fajka s merschaumovou vlozkou, ale kto by zase tolko do navstev investoval, vsak ano? :P
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků