Jaká dýmka pro začátečníka?

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Šárka » 01 pro. 2006, 11:17

Ale jo, tak neříkám, že to zní nezajímavě... Ještě zkusím nějak oťuknout, jestli zájem trvá a jestli by dýmku opravdu používal, na výstavku ji je zbytečné kupovat.
Šárka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 01 pro. 2006, 10:07

Příspěvekod Šárka » 01 pro. 2006, 11:18

Renno píše:At mu koupíš, Šárko, cokoliv k dýmání...bud dýmku a nebo jen nějaké příslušenství tak bude mít vždycky radost...to je bez debat...a bude to pro něj konkrétní start k dýmání jako takovému, což je velice bohulibá mužská záležitost:o)...jen na poslední chvíli nezklouzni třeba k ponožkám a nebo k zástěře na vaření :lol:


Jako náhradní řešení mám v zásobě připravený jiný nápad, taky takovou "hračku" pro velký kluky. 8)
Šárka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 01 pro. 2006, 10:07

Příspěvekod bigdragon » 01 pro. 2006, 11:19

Šárka píše:Ještě zkusím nějak oťuknout, jestli zájem trvá a jestli by dýmku opravdu používal, na výstavku ji je zbytečné kupovat.

jestli je po mě tak to na výstavku nebude a chlapi většinou vědí co chtěji :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Šárka » 01 pro. 2006, 11:29

bigdragon píše:
Šárka píše:Ještě zkusím nějak oťuknout, jestli zájem trvá a jestli by dýmku opravdu používal, na výstavku ji je zbytečné kupovat.

jestli je po mě tak to na výstavku nebude a chlapi většinou vědí co chtěji :D


No..... :P :lol:
Šárka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 01 pro. 2006, 10:07

Příspěvekod tifik » 01 pro. 2006, 12:40

V Plzni v Ráji kuřáků na Americké lze dostat pískovanou Jirzovku za 1000,-, rustik o něco níže, mám dvě a nejsou to vůbec špatné dýmky. Doporučit tabák se neodvažuji, co člověk to jiný názor (téměř).
Kamarád má stanislavku za asi 600, za tu cenu výborná dýmka,ale to už vyžaduje zkušenosti s výběrem (vybíral jsem ji já :twisted: :twisted: ).
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod unseen » 04 pro. 2006, 15:39

no, při poslední návštěve hradce králové (což není od jičína až tsak daleko zase) v dýmkařství prouza u ulrichova náměstí, jsem objevil kolekci rustikovaných tmavých jirsovek za 450,- kč kus. hned jsem si jednu koupil a nekouří se z ní zle...takže tak.
Uživatelský avatar
unseen
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 48
Registrován: 07 zář. 2006, 07:49
Bydliště: skoronáchod

Příspěvekod tifik » 05 pro. 2006, 06:50

unseen píše:no, při poslední návštěve hradce králové (což není od jičína až tsak daleko zase) v dýmkařství prouza u ulrichova náměstí, jsem objevil kolekci rustikovaných tmavých jirsovek za 450,- kč kus. hned jsem si jednu koupil a nekouří se z ní zle...takže tak.


Taky jednu mám, jen pozor na kazy a kyty, jsou vidět i přes rustikování, což jsem snad ještě neviděl
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod karellll » 17 led. 2007, 12:58

karellll
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 led. 2007, 17:37

Příspěvekod Sam » 07 zář. 2007, 07:19

Dobrý den
Jsem pouhým začátečníkem v tomto oboru a chtěl jsem se zeptat jestli nevíte , kde by se dala sehnat dýmka typu churchwarden našel jsem pár kousků u firem jako je Peterson nebo Stanwell, ale jelikož jsem studentem vysoké školy příjdou mi týto dýmky dost drahé.

A další věc je že jsem si všiml že ani jeden z těchto výrobcu nedělá tyto dýmky tak aby se do nich dal umístit filtr, proto jsem se chtěl zeptat jak to ohedně filtrů s těmito dýmkami.

Popřípadě bych byl velmi rád kdybyste mi mohli poskytnou inforamce, kde tyto dýmky sehnat. Díky za odpovědi

Doufám že jsem nikoho neurazil neodbornou terminologií
:wink:
Sam
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 38
Registrován: 06 zář. 2007, 19:05
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tapinek » 07 zář. 2007, 07:35

Sam píše:Dobrý den
Jsem pouhým začátečníkem v tomto oboru a chtěl jsem se zeptat jestli nevíte , kde by se dala sehnat dýmka typu churchwarden našel jsem pár kousků u firem jako je Peterson nebo Stanwell, ale jelikož jsem studentem vysoké školy příjdou mi týto dýmky dost drahé.

A další věc je že jsem si všiml že ani jeden z těchto výrobcu nedělá tyto dýmky tak aby se do nich dal umístit filtr, proto jsem se chtěl zeptat jak to ohedně filtrů s těmito dýmkami.

Popřípadě bych byl velmi rád kdybyste mi mohli poskytnou inforamce, kde tyto dýmky sehnat. Díky za odpovědi

Doufám že jsem nikoho neurazil neodbornou terminologií
:wink:

Mno, nevim, zda-li pro zacatecnika je nevhodnejsi tento typ dymky... Skorem si myslim ze ne. Nicmene... Videl jsem jednu "obycejnou" u Valmonta na Smichove v Tescu cca za 620 Kc. +- Ale taky bezfiltrovka. Filtrovky dela Vauen a Stanwell. Pokud se Ti ale zda draha Petersonka, tak na tamty se ani nedivej, bo jejich cena je vyrazne vyssi...
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mike Hill » 07 zář. 2007, 07:48

Sam píše:Dobrý den
Jsem pouhým začátečníkem v tomto oboru a chtěl jsem se zeptat jestli nevíte , kde by se dala sehnat dýmka typu churchwarden našel jsem pár kousků u firem jako je Peterson nebo Stanwell, ale jelikož jsem studentem vysoké školy příjdou mi týto dýmky dost drahé.

A další věc je že jsem si všiml že ani jeden z těchto výrobcu nedělá tyto dýmky tak aby se do nich dal umístit filtr, proto jsem se chtěl zeptat jak to ohedně filtrů s těmito dýmkami.

Popřípadě bych byl velmi rád kdybyste mi mohli poskytnou inforamce, kde tyto dýmky sehnat. Díky za odpovědi

Doufám že jsem nikoho neurazil neodbornou terminologií
:wink:
...ja by som Ti tiež odporúčal nejakú obyčajnú bentku alebo biliardku do tisíc korún, lebo aj tak sa môže stať, že kým získaš skúsenosti, tak ju prepáliš pri zafajčovaní, alebo Ti skysne a to by bolo vežká škoda nejakej Petersonky alebo Vauenky...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Milos Cerman » 07 zář. 2007, 08:52

Sam píše:...chtěl jsem se zeptat jestli nevíte , kde by se dala sehnat dýmka .........

Těžko ti kamaráde radit, když jsi nenapsal do profilu, okud seš. :roll:
Pokud chceš churchvardenku (jako většina začátečníků) kouřit s filtrem,
tak hledej od německý firmy VAUEN. Ty jsou na filtr všechny.
STANWELL má řadu dýmek Andersen, ta jsou na filtr, a mají dva náustky, získáš tedy krátkou a dlouhou dýmku zárověň.
PETERSONky jsou většinou bez filtru.
Je spousta dalších značek, ale tyhle jsou nejběžnější.
Kvalitní dýmka je trošku dražší, ale zase je hezčí a (většinou) kvalitnější. Nezapomeň, že dýmku nekupuješ na chvíli, ale na několik let !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 07 zář. 2007, 09:15

Sam píše:Dobrý den
Jsem pouhým začátečníkem v tomto oboru a chtěl jsem se zeptat jestli nevíte , kde by se dala sehnat dýmka typu churchwarden našel jsem pár kousků u firem jako je Peterson nebo Stanwell, ale jelikož jsem studentem vysoké školy příjdou mi týto dýmky dost drahé.

...................


U churchwardenek je to asi neřešitelné. Cenově přístupnější a s filtrem asi nenajdeš. Leda bys zkusil pořídit BPK bezfiltrovku a ukecal nějakého výrobce, aby ti ji upravil na filtr 6 mm. Jednu dýmku mi takhle upravoval p. Háp. Filtry 6 mm by sis ale musel kupovat z Německa.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Mike Hill » 07 zář. 2007, 09:44

Šimi píše:Filtry 6 mm by sis ale musel kupovat z Německa.

http://etrafika.cz/doplnky/filtry_a_cis ... .php?items[itemid]=1350
Naposledy upravil Mike Hill dne 07 zář. 2007, 09:54, celkově upraveno 5
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Mike Hill » 07 zář. 2007, 09:48

Milos Cerman píše: Nezapomeň, že dýmku nekupuješ na chvíli, ale na několik let !


...tak moje fajky som kupoval aj naďalej budem kupovať na celí život a podža toho do nich aj investujem... :pipe1:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků