Kam s fajkou na turistike

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod aldaron » 25 led. 2011, 16:12

bohuzial aj moja stanislawka je pre mna dsot velka polozka aj financna aj citova :mryellow: . Co tak nejaka doza s predierkovanym uzaverom? alebo niekolko igelitov s dierami
aldaron
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 31
Registrován: 01 říj. 2010, 10:15
Bydliště: Pezinok

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod Scott » 25 led. 2011, 16:30

S briárovkou na vandru může být problém - jednou jsem takhle zlomil čep. Z tohoto pohledu (i finančně) je kukuřička dobrá volba.
Z vlastní zkušenosti ale vím, že na vandru může v klidu přežít i churchwardenka - nosil jsem ji roloženou v žebradle :-)
I v tom chlebníku vždycky přes den vyschla. Určitě taky nic nepokazíš, když dýmku rozebereš, dáš do plátěného pytlíku a přivážeš k celtě a necháš ji přes noc volně viset...
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod aldaron » 25 led. 2011, 17:00

ok :) priviazat ju do vzduchu je urcite dobry napad a aj ten pytlik :D este raz vam dakujem za pomoc
aldaron
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 31
Registrován: 01 říj. 2010, 10:15
Bydliště: Pezinok

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod Fanys » 25 led. 2011, 17:01

aldaron píše:bohuzial aj moja stanislawka je pre mna dsot velka polozka aj financna aj citova :mryellow: . Co tak nejaka doza s predierkovanym uzaverom? alebo niekolko igelitov s dierami

"Citový vztah". To mi připomnělo, že my jsme tenkrát stejně jako dýmky testovali i holky, tím, že jsme je vzali na čundr. Výborná selekce. Po týdnu, v dešti na Šumavě jen s celtou, je na holce vidět jak vypadá skutečně i co vydží. Ty co zůstaly se ukázaly jako kvalitní. Jednu mám doma a s ostatními kamarádím dodnes. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod aldaron » 25 led. 2011, 17:16

:lol: :lol: to ma pobavilo.... ale tu svoju radsej v jutovom vreci dolu hlavou v stane vesat nebudem.. nepochopila by to :mryellow:
aldaron
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 31
Registrován: 01 říj. 2010, 10:15
Bydliště: Pezinok

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod littlebull » 25 led. 2011, 18:46

Fanýs píše:holky, tím, že jsme je vzali na čundr. Výborná selekce. Po týdnu, v dešti na Šumavě jen s celtou, je na holce vidět jak vypadá skutečně i co vydží. Ty co zůstaly se ukázaly jako kvalitní

:ok:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod Jackie sss » 25 led. 2011, 19:07

Jj, mám taky jednu takovou doma už 20 let, sic nebyla testována na Šumavě, ale v Beskydech :lol:
:arrow: aldaron
Kluci mají pravdu, vyprdni se na to. Po bafání vyčisti, dej do futrálu a nestarej se, ona něco vydrží. Taky jsem zkraje kolem všeho stresoval a pak mi došlo, že to o tom není, vytrácí se pohoda :palm: . Já měl taky dojem, když jsem to tu četl, že nenechat vyschnout dýmku je hřích a půjdu do nekuřáckého pekla, ale prd, to by jsi se k těm fajám musel chovat, jak prase hodně dlouho, aby jsi jim ublížil. Jestli přijmeš radu bývalého stresmena, neřeš to, zabafej, vytři, ukliď a potom jí třeba nechej doma odpočinout o den dýl ( a když jí otočíš víckrát, tak o to dýl jí nech doma odpočinout ) a v poho, užívej :ok:
p.s. Jen jedna faja bude asi problém :think: , to si moc neužiješ, i kdyby jsi s ní dal vandr, tak jí potom musíš nechat, tak týden spočnout, popřemýšlej :wink:
Uživatelský avatar
Jackie sss
ban
 
Příspěvky: 895
Věk: 54
Registrován: 28 zář. 2009, 15:01

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod aldaron » 25 led. 2011, 19:13

tyzden ? to tak navlhne? :shock: No mam vela vydavkov na kazde strany, takze si dalsiu asi nemozem dovolit :(
aldaron
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 52
Věk: 31
Registrován: 01 říj. 2010, 10:15
Bydliště: Pezinok

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod Milos Cerman » 25 led. 2011, 19:37

Takhle jsem já nosil fajfku na čundru. Teda rozhodně jsem z toho vědu nedělal, a tuhle konkrétní dýmku mám dodnes !
image_id: 9935 image_id: 9936
Velikonoce 1968, Srbsko.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod sir » 25 led. 2011, 20:25

aldaron píše:tyzden ? to tak navlhne? :shock: No mam vela vydavkov na kazde strany, takze si dalsiu asi nemozem dovolit :(


Tak zvol hlinu, Historik :wink:
sir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 239
Věk: 43
Registrován: 31 srp. 2010, 10:06
Bydliště: Trencin

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod Scalex » 25 led. 2011, 21:07

Milos Cerman píše:Takhle jsem já nosil fajfku na čundru. Teda rozhodně jsem z toho vědu nedělal, a tuhle konkrétní dýmku mám dodnes !


To je krása. Na tohle se hrozně těším - až za desítky let vezmu do ruky fajfku a skrz ni si vzpomenu na ty staré časy. Mé nejstarší dýmce (myslím z hlediska začátku mého kouření) budou letos teprve čtyři roky, to je ještě prdlajs historie. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod Milos Cerman » 25 led. 2011, 22:11

aldaron píše:tyzden ? to tak navlhne? :shock: No mam vela vydavkov na kazde strany, takze si dalsiu asi nemozem dovolit :(

:think: Já nechávám dýmky vysychat tejden docela běžně, tejden není dlouhá doba, specielně u novější fajfky !
Ovšem to neznamená, že bych nikdy nekouřil jednu dýmku ráno a večer znovu :smoke3: Nesmí to bejt pravidlem :ok:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod BATRACHOS » 28 led. 2011, 00:19

Milos Cerman píše: :think: Já nechávám dýmky vysychat tejden docela běžně, tejden není dlouhá doba, specielně u novější fajfky !
Ovšem to neznamená, že bych nikdy nekouřil jednu dýmku ráno a večer znovu :smoke3: Nesmí to bejt pravidlem :ok:

:ok:
To je samozřejmě ta nejlepší rada, která k tomu může zaznít.
Ovšem hraje do karet výrobcům.
Savinelli např. ze zdravotních i chuťových důvodů doporučuje nedokuřovat úplně, ale mít prostě hodně fajfek a hodně dlouho je nechat schnout.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod Kajmann » 28 led. 2011, 08:34

Fanýs píše:V mládí jsem jezdil na čundry na vodu i na sníh (bez stanu).Protože jsem byl chudý, tak moje dýmky byly z Proseče. Přežily i ty, které chvíli plavaly v řece nebo do rána zapadly sněhem. Mám je dodnes a jsou to moje oblíbené. Takže doporučuji nějaké dýmky do 1000,- Kč a nechat přirozené selekci, které jsou kvalitní a přežijí nešetrné zacházení.


:ok:

Mám podobné zkušenosti, při jednom dost vydařeném ""raftingu" jsem si také vyzkoušel jak dýmky hezky plavou (do té doby jsem myslel, že by měly jít, povahou dřeva, spíše ke dnu :D ).
Vyčlenil jsem dvě, familiérně označené jako vodní, s nimiž zacházím tak, že je to proti stanovám snad všech pipe klubů na světě.
Týden hrubého zacházení = následně zvýšená péče a pozornost a je to O.K.
Uživatelský avatar
Kajmann
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Věk: 53
Registrován: 24 led. 2011, 22:32
Bydliště: Kamhajek u Krampfbrennenu

Re: Kam s fajkou na turistike

Příspěvekod Nevill » 19 úno. 2011, 11:12

Vesta od Bushmana má celkem šikovná poutka na dýmky... :smoke5:

image_id: 10108
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


cron