Nacpání dýmky!!!

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Dejmal » 17 čer. 2019, 12:04

Ono to má trubičku cca 3mm dovnitř, takže močka z toho neteče.

:think: Takže vlastně bráním pokroku :mryellow:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod BATRACHOS » 18 čer. 2019, 14:29

Bentley píše: Nicméně jsem koukal, jak spousta amatérských vynálezců na tomto systému pracuje, trápí se s vypálením optimální dírky a ty jim do toho lepíš různé briárové špalíky a vložky a ještě je důkladně maskuješ, aby svoje dírky nemohli najít :wink: :lol:


:rofl:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Redbaron » 11 srp. 2020, 08:03

Dotaz
Používá někdo metodu 4, 5 nebo 6 z odkazu? https://pipemag.cz/2012/07/plneni-dymky/ A jakou s tím má zkušenost?
Uživatelský avatar
Redbaron
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 44
Registrován: 01 črc. 2020, 13:59
Bydliště: Neratovice

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Bear » 11 srp. 2020, 17:39

Je chválihodné, že to někdo sepsal, ale rozhodně bych to nebral jako dogma. V podstatě co dýmkař, to jedinečná metoda vzešlá z jeho předchozích zkušeností.
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod BATRACHOS » 11 srp. 2020, 18:31

Redbaron píše:Dotaz
Používá někdo metodu 4, 5 nebo 6 z odkazu? https://pipemag.cz/2012/07/plneni-dymky/ A jakou s tím má zkušenost?


No, vyzkoušej si to, za to nic nedáš. :wink:

Ale upřímně, mně tyhlety metodické pokyny "kterak nacpávati" vždy přišly poněkud šejdrem. Zkrátka je to věc citu ... někdo to má raději hodně vzdušné, někdo víc temuje a chce kouř plnotučný. Pojí se s tím, v jaké vlhkosti si udržuješ tabák ... to také není jednotné a musí korespondovat s fajfkařovým stylem. Následně se tomu přizpůsobuje dusání. Navíc je zásadní rozdíl, zda filtr, či bez.

Já bych za smysluplné pokládal toliko rozlišování mezi nacpáním klasické míšeninky a nacpáváním tabáku řezu flake, tam skutečně stojí za to něco rozepisovat po krocích. Obdobně s variantami potom plug nebo rope, příp. pigtail.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Cmunda » 11 srp. 2020, 19:06

Ale jo, používám způsoby nacpávání, které by se daly podřadit pod metody č. 4 a 5. Záleží nejen na řezu, ale i na druhu tabáku. Některý chce nacpání víc na lehko, jinak má tendenci se rozpalovat , jiný zase naopak víc na těsno. Klidně to vyzkoušej. Nicméně za těch osm let dýmání jsem vypozoroval, že nejlíp nacpanou dýmku mám, když nešpekuluji nad metodami, vypnu mozek a nechám ruce, ať dělají, co umí. :smoke5:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků