Nacpání dýmky!!!

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Vaňous » 16 pro. 2013, 09:39

Ahoj,
tady mi to nedá - bylo to jenom jednou a eště sem byl vožralej :lol: . Je pravda, že ta dýmka je asi moje největší 21x37mm. Jinak kolem těch 2 hodin se mi to dařilo i s jinýma dýmkama (bez toho předchozího trápení) ale to jsem musel zapalovat fakt často. Teď jsem začal nacpávat tím třením dýmky na dlani a doba se trochu zkrátila na 90-105min, ale zase nemusím tak často zapalovat, takže asi zůstanu u toho. Jinak u kouření toho moc neudělám protože držet dýmku v zubech mi stav zubů nedovolí takže kouřím jenom v klídku.
Uživatelský avatar
Vaňous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 64
Registrován: 16 lis. 2013, 09:09
Bydliště: Srbsko (na Berounce)

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod James30 » 14 kvě. 2014, 09:55

Ahoj, mám docela problém, pro začátečníka asi klasickej. Mám svou první dýmku - Chacom, model Samba 33. Tabák MB Scottish Mixture. Nevím, co dělám špatně. Cpu hlavičku "metodou trojí ruky", tzn.první špetku jen nasypu, druhou trochu vtlačím a třetí docela narvu. Prý má při natáhnutí do pusy být po nacpání cítit mírný odpor. Ten cítím, ale fakt jen málo. Když to zapálím (asi nejlíp mi to jde normální sirkou), tak aby mi to nezhaslo, tak musím do dýmky fakt foukat. Tím se ale samozřejmě rozpálí. Tak ji trochu přidusám, ale hned mi to zhasne. Prakticky jsem zatím nepřišel na způsob, jak natahova normálně bez toho, aby se to buď příšerně nerozfajrovalo nebo hned nezhaslo.

Asi nejlíp to hořelo předposledně (zatím jsem kouřil 8x), kdy jsem tabák trochu navlhčil, protože mi přišel krapet moc suchej. A to se taky chci zeptat. Já toho MacBarena ještě trhám na takové menší kousky, dělá se to i když už je to nasekaný? Asi se ptám fakt jako ucho, ale zatím se v tom množstív informací orientuju :-). Díkes za rady.
James30
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 40
Registrován: 09 kvě. 2014, 08:08
Bydliště: Praha

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Gasparini28 » 14 kvě. 2014, 18:31

Dobry vecer, som tu novy, ale momentalne som taky zufaly, ze sa mi nechce ani len rozpisovat :( ........ nehoriiiii a nehoriiiii:(((((((
Gasparini28
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 38
Registrován: 08 dub. 2014, 18:49
Bydliště: Trnovec nad Váhom, Slovensko

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Gasparini28 » 19 kvě. 2014, 09:52

Dobry den, naposledy som bol dost zufaly, tak som tomu venoval vikend kedze som ho mal trochu volnejsi....mal som tam este nejaky pozostatok z MB vanilla creme, mal som iba trochu na spodku takze bol dost nadroleny, skoro az na prach, tak som si ho nacpal do fajky a horelo to naozaj krasne, a nepalila ani halvicka, bola iba trochu teplucka, tak som to skusil aj na druhom tabaku, kedze ten bol vo vacsich kusoch loose cut tak som ho normalne posekal s nozikom na malilinke kusky a uspech sa krasne dostavil:)citil som sa stastny konecne ze som na nieco pozitivne prisiel aj ked neviem ci mi to tu skuseny fajciary schvalia ale nie:) Krasne to horelo, zaoalil som jednou sirkou a trochu som pripalil az po pol hodine :smoke5:
Gasparini28
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 38
Registrován: 08 dub. 2014, 18:49
Bydliště: Trnovec nad Váhom, Slovensko

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod PoKlaT » 19 kvě. 2014, 10:56

Tak už nezoufej :naughty: přišel jsi na to sám :ok: Kdyby jsi dostatečně dlouho hledal na fóru, našel bys jak na to.
Rukověť závodníka

1) Příprava tabáku spočívá v totálním nadrcení na šrot. I relativně jemný tabák v řezu mixture je dobré rozemnout na prvočinitele.
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Gasparini28 » 19 kvě. 2014, 11:35

:ok: pri dlhom dlhom hladani sa clovek strati v tomto obrovskom fooore :D , dakujem za odkaz, určite si to poriadne preštudujem, ale uz sa mi aj slinky zbiehaju na dýmku :smoke5: predtým som fajcil cigary ale ked som okusil fajku tak mi ovela viac zachutila, som zacal stým MB vanilou, teraz uz mám viac tabakov tak skusam :wink: pred dvoma týždnami som si kupil fajku Big Ben Giant 606, kotlik 46x20.....akurat co mam este problem je že na spotku mi to už viac vyhasina a nedarí sa mi to dofajcit uplne do konca na uhlik... :(
Gasparini28
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 38
Registrován: 08 dub. 2014, 18:49
Bydliště: Trnovec nad Váhom, Slovensko

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod DragonSoul » 10 črc. 2014, 22:20

Ahoj. U,Krhuta jsem viděl zvláštní způsob nacpani. Tabák si nasypal do dlaně a potom dumkou vzhůru dnem vrtěl po dlani a tak to nacpal. Nemůžu najít podrobnější info ale zkusil jsem to pro tabák u kterého mám problém s horenim a bylo to o moc lepší. Můžete poskytnou detailnější info popřípadě ukázat na příští pražské buňce? Dekuji
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod naklon » 10 črc. 2014, 22:55

Vezmeš si do dlaně tabák tak na jeden plnej kotlík a kroužíš si po dlani fajfkou, dokud všechen nezaleze dovnitř, zkontroluješ tah a popřípadě trošku ještě přidáš, a nebo tabák vytáhneš, odebereš a kroužíš znova. Tahle metoda zajišťuje pěkný provázání tabáku v kotlíku, proto pak líp hoří.
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod OldaS » 10 črc. 2014, 22:57

Asi myslíš tohle:

Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod DragonSoul » 10 črc. 2014, 23:05

Jo diky, to je ono.
Uživatelský avatar
DragonSoul
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 46
Registrován: 11 led. 2013, 09:43
Bydliště: Praha 9

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Gimli » 11 črc. 2014, 18:53

Krom flaků už nacpávám takřka vše cca dva roky a naprostá spokojenost. Česky se tomu říká metoda PeS :wink: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Martin Pedain » 18 črc. 2014, 13:29

PoKlaT píše:Tak už nezoufej :naughty: přišel jsi na to sám :ok: Kdyby jsi dostatečně dlouho hledal na fóru, našel bys jak na to.
Rukověť závodníka

1) Příprava tabáku spočívá v totálním nadrcení na šrot. I relativně jemný tabák v řezu mixture je dobré rozemnout na prvočinitele.


Drcení na šrot má blíž k soutěžnímu nacpání. Výhoda nadrcení je v tom, že tabák v kotli vytvoří kompaktnější hmotu, která hoří od začátku do konce podobně a lépe se dusátkem kočíruje. Začátečník by v tom měl mít výhodu takovou, že tabák citlivěji reaguje na potáhnutí a nerozpálí se vám velké kusy tabáku, což zapříčiní rozpálení kotle.

Každopádně to chce kouřit, kouřit a kouřit. Ono to příjde. A taky si najít tu správnou chuť, zanalyzovat si, jak je to nacpané a kouřené když to zrovna v daném okamžiku chutná příjemně a snažit se podmínky reprodukovat.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod beda » 19 črc. 2014, 14:18

Jakejkoliv tabák pomnu najemno, tak chuťově zploští, začně bejt monotónní a ztratí x dimenzí :? Ale jako sportu zdar :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod RottenFox » 19 črc. 2014, 14:54

Jo, také jsem to s tím rozemnutím podle Martina zkoušel - UF, Mahogany, Amphora a plno chuťových nuancí na které jsem u těchto tabáků zvyklý se nedostavilo.
Ovšem kouření bylo značně bezproblémovější, kompaktnější, jak Martin píše. To pravda bezesporu je.
Ale pro mě to není. Já raději třikrát připálim a mam plnou hubu chutného kouře. :smile: :ok:
Ale jak píše beda - sportu zdar. ;)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Martin Pedain » 19 črc. 2014, 15:47

RottenFox píše:Jo, také jsem to s tím rozemnutím podle Martina zkoušel - UF, Mahogany, Amphora a plno chuťových nuancí na které jsem u těchto tabáků zvyklý se nedostavilo.
Ovšem kouření bylo značně bezproblémovější, kompaktnější, jak Martin píše. To pravda bezesporu je.
Ale pro mě to není. Já raději třikrát připálim a mam plnou hubu chutného kouře. :smile: :ok:
Ale jak píše beda - sportu zdar. ;)


Ano, nadrcení změní chuť. Myslím si, že výrobce asi ví, jak tabák servírovat.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků