Nacpání dýmky!!!

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Krhút » 19 črc. 2014, 17:26

Gimli píše:... Česky se tomu říká metoda PeS :wink: .

Já to Robovi říkal , že to sem zavlekl Sobpeta :lol: , ale on si to nějak nezapamatoval. Jinak jeho (teda Haniččina )směs je fajnová :ok:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 55
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Leoš » 27 říj. 2014, 20:11

naklon píše:Vezmeš si do dlaně tabák tak na jeden plnej kotlík a kroužíš si po dlani fajfkou, dokud všechen nezaleze dovnitř, zkontroluješ tah a popřípadě trošku ještě přidáš, a nebo tabák vytáhneš, odebereš a kroužíš znova. Tahle metoda zajišťuje pěkný provázání tabáku v kotlíku, proto pak líp hoří.

Tak poslední týden cpu jen tímto způsobem a musím říct , že se mi prohořívání velmi zlepšilo, dymka zhasíná minimálně a to výhradně když ji opravdu na chvíli odložím . Tento způsob nacpávání je velmi podobný způsobu dítě -žena -muž , který alespoň já doposud převážně používám . Při krouživém ohybu do dýmky vjede nejprve lehce první tabák ( dítě) , potom se na něj natlačí dalším kroužením více další ( žena ) a dále musíme ještě za kroužení ještě více natlačit další ( muž). Potom vždy nechám takový bochánek nahoře, který zamačknu do troubele tak silně ,aby jsem cítil při potahnutí mírný odpor , když to jde lehce tak ještě přimačknu ,ale už už nikdy nedocpávám .Výhoda oproti metodě dítě -žena -muž je ale jednotnačně ta, že se tabák mezi sebou pěkně díky krouživému pohybu propojí a sváže a lépe potom prohořívá-viz citace výše-můžu jen souhlasit .S močkováním nemá nacpání podle mého až tak velkou souvislost , toto závisí spíše od vlhkosti tabáku, tvaru dýmky a intenzitě potahování.
Tento způsob doporučuji opravdu všem začínajícím ( a to jsem v podstatě i já :smile: :smile: :smile: ).
Zdravím všechny. Leoš
Uživatelský avatar
Leoš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 108
Věk: 56
Registrován: 21 srp. 2013, 13:16
Bydliště: Praha 4

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Ricchie » 03 lis. 2014, 10:23

Souhlas s tím, co tu napsal Leoš. Jako začátečník jsem zkoušel nacpávat klasicky trojí rukou, ale moc to nechtělo hořet. Holt nezkušenost, spěch nebo blbě nachystaný tabák. Pak mi jeden kolega z Valašska ukázal způsob, jakým nacpává on: používá kruhový papírek (asi spořič tabáku), do kterého tabák zabalí a udělá takový malý "bonbon" se špičkou na konci a tím to zastrčí do dýmky. No a funguje mu to dobře.
Ale mně se také nejlépe osvědčila ta "krouživá" metoda PeS, jak je výše ukázána. I pro různé druhy tabáků to šlo na dvě, tři, čtyři sirky dojet do konce. Když jsem na chvíli odložil dýmku, musel jsem sice přidusnout nebo připálit znovu, ale co je to proti původně vyškrtané půlce krabičky zápalek... :-)
Uživatelský avatar
Ricchie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 277
Věk: 45
Registrován: 10 dub. 2014, 08:15
Bydliště: Palkovice (F-M)

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod rour » 03 lis. 2014, 10:42

Jo jo, "spořič" jsem z experimentálních důvodů taky zkusil. Nacpání je asi OK, hoření taky, ale zážitek z kouření asi stejný, jako když jsem jako dítě zkoušel bafat srolované a na konci zapálené Rudé právo.
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Bob76 » 03 lis. 2014, 11:04

Ricchie píše:Souhlas s tím, co tu napsal Leoš. Jako začátečník jsem zkoušel nacpávat klasicky trojí rukou, ale moc to nechtělo hořet. Holt nezkušenost, spěch nebo blbě nachystaný tabák. Pak mi jeden kolega z Valašska ukázal způsob, jakým nacpává on: používá kruhový papírek (asi spořič tabáku), do kterého tabák zabalí a udělá takový malý "bonbon" se špičkou na konci a tím to zastrčí do dýmky. No a funguje mu to dobře.
Ale mně se také nejlépe osvědčila ta "krouživá" metoda PeS, jak je výše ukázána. I pro různé druhy tabáků to šlo na dvě, tři, čtyři sirky dojet do konce. Když jsem na chvíli odložil dýmku, musel jsem sice přidusnout nebo připálit znovu, ale co je to proti původně vyškrtané půlce krabičky zápalek... :-)

Zde píše Milos Cerman na co je ten spořič vhodný:
Příspěvekod Milos Cerman » 29 bře. 2010, 21:47

Spořič má jediný nepatrný + , a sice že dýmka vyhoří na jednu sirku.
Skoušel jsem ho s Tarasem, anebo s "Novou Zmesí". Strašný vzpomínky ! :smoke3:

- - -

Jó, taky jsme do spořiče jako děcka (tak šestá třída) balili poplašný patronky.
Takovej zámotek se po zapálemí hodil v činžáku do kaslíku na dopisy.
Chvíli to čoudilo, a pak docela slušně řachlo.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod košma » 03 lis. 2014, 11:27

Bob76 píše:- - -

Jó, taky jsme do spořiče jako děcka (tak šestá třída) balili poplašný patronky.
Takovej zámotek se po zapálemí hodil v činžáku do kaslíku na dopisy.
Chvíli to čoudilo, a pak docela slušně řachlo.



Tak takhle jsem spořič používal taky-a řekl bych že na to jediné se hodí a to více než dobře :lol: Do fajfky bych si to nikdy nenacpal ještě dnes si pamatuji jak ten papírek (měl jsem taková červenohnědé) svinsky smrděl když se zapálil :?
Jestli ty "spořiče" náhodou nevynalezl nějaký pyrotechnik :think:
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Bedřich 2 » 04 lis. 2014, 20:58

Kontrolní otázka pánové, pročpak se tomu papírku říkalo "spořič"?
Bedřich 2
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 198
Věk: 77
Registrován: 14 zář. 2013, 20:39

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Bukinoff » 04 lis. 2014, 22:23

Obrázek
Uživatelský avatar
Bukinoff
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 199
Věk: 49
Registrován: 19 říj. 2014, 23:26
Bydliště: Praha

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Lukas 89 » 07 dub. 2015, 14:17

Je tu někdo, kdo by byl ochoten mi vysvětlit, kde dělam chybu.? Už fakt nevim, kouřím asi rok..Nacpávam tak, že si dam do dlaně tabák, pak koužim dýmkou a na konci, to pěkně zmáčknu, tah je myslim dobrej a i to dobře zapálim. Jenže pak po stěnách dýmky mam tvrdej zuhelnatělej tabák a prohořívá mi to jen uprostřed.a na dně mam vždycky vlhkej tabák - a to netaham nikterak zběsile. Když jsem kouřil s filtrem, tak jsem nikdy neměl problém s pěknym dokouřením a bylo pěkně sucho - ted co to zkoušim bez, tak si připadam jak totální looser. Nevim, jestli zapaluju blbě nebo co..Ted jsem dokouřil a jsem totálně otrávenej z toho.. :cry: :roll:
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod basa333 » 07 dub. 2015, 14:30

s filtrem jsi byl zvyklý tahat daleko víc, takže teď asi bez filtru taháš zbytečně silně, tabák ti hoří hlavně v prostředku a na dně je vlhký proto, protože ti vlastně ta spodní vrstva tabáku funguje jako filtr. prostě uber, netahej tolik, dýmka by se neměla až tak moc rozpalovat, abys ji udržel v ruce a ono to půjde. nenapsal jsi, co kouříš za tabák.... to hraje také dost velkou roli. jo, a na to kroužení dýmkou při nacpávání mám také určitý názor :roll: , ale dělá to tak vícero kolegů, takže si jej raději nechám pro sebe.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Lukas 89 » 07 dub. 2015, 14:34

Nejvíc OG a tyhle chlebovky a ted jsem si dal MM 965. No a vůbec mi to nebavilo, abych pravdu řek. :smoke4:
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod basa333 » 07 dub. 2015, 14:54

co tě nebavilo? ten tabák, to kouření, nebo tvá dýmka? tak se vyprdni na kroužení, kup si nějaký flák od sg, který hoří pomaleji, nacpi normálně natrhaný tabák, třecha chock flake a uvidíš. možná máš přeschlý tabák, kdoví...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Lukas 89 » 07 dub. 2015, 14:58

To pokouření mi nebavilo. No mam tu ještě Marlin Flake, tak to bych mohl vyzkoušet... :puffy:
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod basa333 » 07 dub. 2015, 15:14

ok, vezmi čerstvou a vyschlou dýmku, natrhej tabák na na hezká vlákna, nacpi dolní vrstvu lehce, střední více a vrchní nejvíce a kuř tak, aby se dýmka nerozpalovala, prostě tahej opatrněji, ne jako cigáro a ne jako dýmku s filtrem. kouření bez filtru nesmí pálit na jazyku. zrovna marlin je dobrý tabák, neměl by ti dělat problémy.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Milhaus » 07 dub. 2015, 15:40

Lukas 89 píše:To pokouření mi nebavilo. No mam tu ještě Marlin Flake, tak to bych mohl vyzkoušet... :puffy:

A co skusit ,,na otýpky",nebo srolovaný?Mě to tak hoří daleko líp,než nacupovaný najemno. :smoke1:
Uživatelský avatar
Milhaus
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 56
Registrován: 04 čer. 2012, 19:07
Bydliště: Hohenelbe

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků