Nacpání dýmky!!!

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod basa333 » 01 črc. 2013, 12:53

Snoopy píše::arrow: basa333
Ja som minule v pivárni asi naozaj ťažko pracoval s uhlíkom, lebo ráno som nevládal vstať z postele... :think: :ot:


vím, práce je to namáhavá :lol:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Vorža » 01 črc. 2013, 13:01

Já nacpávám dýmky "našikmo", tj. u přední strany kotle větší vzdálenost od okraje, u zadní strany menší. Tak i udusávám tabák během kouření. Trnem občas napíchnu tabák u stěny kotle. Uhlík je pak rovnoměrný.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Ako si správne naplniť fajku

Příspěvekod Bafoun » 18 srp. 2013, 09:04

Zdravím Vás, fajkári! :-)
Som tu nováčik a predtým ako si zaobstarám prvú fajku chcem získať čo najviac informácií. Nikde som ale na tomto fóre nenašiel nič o tom, ako sa plní fajka. Viem, že každý to robí inak, preto uvítam Vaše rady, tipy a triky.
S pozdravom Bafoun
Bafoun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 32
Registrován: 16 srp. 2013, 20:42
Bydliště: Slovensko

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Pistacik » 18 srp. 2013, 10:14

To si ale veľmi zle hľadal. :wink:
(Ale už som to napravil. :mryellow: )
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod mazafka » 24 srp. 2013, 05:48

Když dýmku naplním, nezhasiná, nepřehřívá se ale vůbec mi nechutná čím to může být? je to že je špatně zakouřená? Zde na forum jsem nenašel jak by se měla či jak uživatele zakuřují dýmku, nejde mi to dohlavy, vím jaký je princip zakuřovaní, ale jaký je rozdíl mezi zakuřovaním a kouřením dýmky? :) s dýmkou začínám, mou vlastní se snažím nějak zakouřit, očividně se mi to nedaří :D
Uživatelský avatar
mazafka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 34
Registrován: 19 srp. 2013, 23:28
Bydliště: Frýdek - Místek

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Sobpeta » 27 srp. 2013, 17:15

Zřejmě jsi až tak dobře nehledal... :wink:

V principu...

Zakuřováním nazýváme proces, při kterém si vytváří vrstvička karbonu na stěně dýmky. Ta jednak chrání dřevo před spálením, druhak vsakuje vlhkost, která se při kouření vytváří a za třetí se podílí na tom, jak dýmka chutná či nechutná. Zakuřovat je možno postupně - tedy tak, že se zpočátku dýmka neplní celá, ale začínáme na třetině náplně, po cca 5-10 takto vykouřených náplních postupujeme k polovině až se postupně dostaneme k celé náplni. Ti, kteří tento způsob zakuřování obhajují tvrdí, že se takto dýmka zakouří lépe a karbon v ní je stabilnější, já jsem to takto nikdy nedělal, vždycky kouřím dýmku od začátku plnou. Toto je značně subjektivní, vyzkoušej si oboje. Pro začátečníka nezvyklého na tabákový kouř se v prvně uvedeném způsobu skrývá určitá výhoda a to je ta, že nekouří nikdy celou dávku, tudíž nezvyklý jazyk nedostává tolik zabrat.
V podstatě mezi zakuřováním a prostým kouřením žádný rozdíl není, při obou se dýmka zkrátka kouří..( :lol: ). Snad jen při zakuřování se musí postupovat poněkud opatrněji, abychom si dýmku nenapálili, popř. příliš nezamočkovali, protože "panenská" dýmka dlouho vysychá právě z důvodu nedostatečné ochrany karbonem.

To že Ti dýmka nechutná může mít tyto důvody...

1. Je nová, nezakouřená a po čase se to zlepší...
2. Kouříš nějaké seno, které ani při nejlepší vůli chutnat nemůže.....
3. Děláš něco špatně, kontaktuj se s nějakým dýmkařem v okolí, aby Ti ukázal jak dýmku správně nacpat...
4. Pokud je bod 3 pro Tebe nedostupný, budeš muset zkoušet a zkoušet, dokavaď na to nepřijdeš sám stejně jako 95% lidí, které tady potkáváš a všichni kdysi začínali...
5. Tabák Ti zkrátka není souzen a nebudeš s ním nikdy kamarád...každopádně Ti přeji, aby si to nevzdal. :smoke1:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod košma » 27 srp. 2013, 17:52

Sobpeta píše:V podstatě mezi zakuřováním a prostým kouřením žádný rozdíl není, při obou se dýmka zkrátka kouří..( :lol: ). Snad jen při zakuřování se musí postupovat poněkud opatrněji, abychom si dýmku nenapálili, popř. příliš nezamočkovali, protože "panenská" dýmka dlouho vysychá právě z důvodu nedostatečné ochrany karbonem.
:

Tak tohle je čistá a jednoduchá pravda.
Jen bych k tomu připsal že novou dýmku je dobré a žádoucí nechat po kouření odpočívat trochu déle než zakouřenou. Uvádí se že dýmka se nemá kouřit více než jednou denně-to je pravda a u zakouřených dýmek to stačí ale u nových se mi osvědčilo nechat ji odpočívat ve stojanu dva až tři dny (čím déle tím lépe třeba klidně týden) ale předpokládám že jako začátečník nemáš těch dýmek mnoho takže aspoň ty dva dny. Taky jazyk nenavyklý kouři si trošku odpočine.
A ještě jedna věc píšeš že se dýmka nerozpaluje ale pokud bys měl pocit že hřeje krapet více než má tak ji na chvíli odlož a nech klidně vyhasnout a až schladne tak ji znova zapal. Jen pro hrubou orientaci uvádí se občas že dýmka by při kouření neměla být "pocitově" v dlani teplejší než hrnek horkého čaje.
Jinak to co napsal Sobpeta je komplet celé pravda.
Vyzkoušej jiný tabák možná je to fakt tím že ti prostě nesednul a nechutná ti.
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Bob76 » 27 srp. 2013, 18:01

Sobpeta píše:
Zakuřovat je možno postupně - tedy tak, že se zpočátku dýmka neplní celá, ale začínáme na třetině náplně, po cca 5-10 takto vykouřených náplních postupujeme k polovině až se postupně dostaneme k celé náplni. Ti, kteří tento způsob zakuřování obhajují tvrdí, že se takto dýmka zakouří lépe a karbon v ní je stabilnější, já jsem to takto nikdy nedělal, vždycky kouřím dýmku od začátku plnou. Toto je značně subjektivní, vyzkoušej si oboje. Pro začátečníka nezvyklého na tabákový kouř se v prvně uvedeném způsobu skrývá určitá výhoda a to je ta, že nekouří nikdy celou dávku, tudíž nezvyklý jazyk nedostává tolik zabrat.
:


Přesně tak,pro předchozího nekuřáka /také jsem tak začínal/ je určitě lépe začínat na třetině kotlíku,pak půlka dýmky a nakonec celá.Zvyká si jazyk,žaludek i ostatní orgány :wink: Než by Ti bylo blivno a musels vysypat např.půlku dýmky tabáku, což je škoda.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod LudaT » 28 srp. 2013, 06:09

Já jsem taky teprve začátečník takže rozhodně nemůžu dávat rady, ale některý chyby mám v hodně živé paměti, nevím co kouříš za tabák, ale já občas přestřelil start (bafal jsem jak lokomotiva) a tím jsem tabák "spařil" a pak už to byl eklhaft až do dna kotlíku hlavně silnější aromatiky jsou na tohle háklivý (alespoň mi to přijde). Každopádně musíš se tím prokouřit pak už je to jen lepší a lepší (a dražší a dražší) :twisted: .
EDIT: Ber to jen jako jednu z možností kde může být problém, jinak popsali vše pánové nade mnou. Hlavní je vydržet a ono "to" přijde.
Uživatelský avatar
LudaT
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 202
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2013, 09:59
Bydliště: Nedaleko Brna

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod gene » 28 srp. 2013, 10:10

:arrow: mazafka
A kolikrát si z té dýmky kouřil, že říkáš, že je zakouřená?
A co zakuřovací pasta, byl kotlík vymazanej?
Uživatelský avatar
gene
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 227
Věk: 57
Registrován: 10 srp. 2011, 19:15
Bydliště: Plzeň

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod sonorek » 09 lis. 2013, 12:47

Zdravím. Chtěl jsem se zeptat zdejších odborníků, jestli je nějaký rozdíl mezi nacpáváním filtrovky a dýmky s chladičem. Pokud je nacpávám stejně, pak levná Angelo nefiltrovka mi dýmá lépe jak filtrovka Stanislavka. Díky.
Uživatelský avatar
sonorek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 170
Věk: 48
Registrován: 26 zář. 2013, 09:38
Bydliště: Bystřec

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod naklon » 09 lis. 2013, 16:41

a nacpáváš s filtrem, nebo ho tam dáváš až po nacpání?
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod sonorek » 09 lis. 2013, 18:55

Cpu s filtrem.
Uživatelský avatar
sonorek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 170
Věk: 48
Registrován: 26 zář. 2013, 09:38
Bydliště: Bystřec

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Breer » 09 lis. 2013, 18:55

a nieje to jedno? :palm:
btw: imho bez filtru je to aj tak lepšie (cigarety som nikdy nefajčil) :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod naklon » 09 lis. 2013, 19:29

jde o to, že ti filtr při nacpávání ovlivňuje odpor vzduchu, tak je lepší nejdřív nacpat a pak vložit filtr
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků