Nacpání dýmky!!!

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod wudy » 25 dub. 2005, 09:35



Já to zkusil a SUPER. Krásně to hořelo, nezhasínalo a stačilo jen dusat.
Obrázek
Uživatelský avatar
wudy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 97
Věk: 43
Registrován: 23 bře. 2005, 13:38
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Příspěvekod Qido » 25 dub. 2005, 09:47

Pustil jsem si jen tu kratší verzi a stejně z toho mám absťák :cry:
:wink:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod wudy » 25 dub. 2005, 10:08

Qido píše:Pustil jsem si jen tu kratší verzi a stejně z toho mám absťák :cry:
:wink:


Jo tak tomu rozumím. V pátek jsem měl stejnej problém. :)
Uživatelský avatar
wudy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 97
Věk: 43
Registrován: 23 bře. 2005, 13:38
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Příspěvekod Šimi » 25 dub. 2005, 15:04

wudy píše:


Já to zkusil a SUPER. Krásně to hořelo, nezhasínalo a stačilo jen dusat.
Obrázek


Je to vpodstatě, pokud nenabíráš tabák dýmkou jako šufánkem, stejná metoda jako používá DIX. Od doby co jsem to zkusil, se mi dýmá mnohem lépe.

:puffy:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bromden » 25 dub. 2005, 15:21

bigdragon píše:Použil jsem dvakrát tuto http://www.digitalfoto-pfalz.de/pfeifenseiten/frankschestopfmethode/index.html metodu jednou dle originálu a jednou jsem se pokusil onen vrchní tabák ještě spirálovitě stáčet. Poprvé (originál) jsem měl pocit že dýmka hoří bezvadně až mě to překvapilo. O to horší to bylo s tím spirálovitým stočením, hořelo to mizerně a tak nějak napřeskáčku napřed vepředu potom na boku no prostě hnus takže asi je pravda že vyzkoušené a zavedené by se nemělo měnit :oops:

Popravdě si moc neumím představit, jak takhle nacpat vysoký a úzký komín... což je jediný tvar dýmky, u kterého mám s "nacpáváním, a potažmo zhasínáním, nehořením, močkováním, a zhnusením chuti" vážný problém... :roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 25 dub. 2005, 15:28

Šimi píše:
wudy píše:


Já to zkusil a SUPER. Krásně to hořelo, nezhasínalo a stačilo jen dusat.
Obrázek


Je to vpodstatě, pokud nenabíráš tabák dýmkou jako šufánkem, stejná metoda jako používá DIX. Od doby co jsem to zkusil, se mi dýmá mnohem lépe.

:puffy:


Cože? Vždyť jsou to úplně jiné metody - vrstvení a masírování. Nebo jsem něco přehlédl?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod mycroft » 25 dub. 2005, 16:01

bromden píše:
bigdragon píše:Použil jsem dvakrát tuto http://www.digitalfoto-pfalz.de/pfeifenseiten/frankschestopfmethode/index.html metodu jednou dle originálu a jednou jsem se pokusil onen vrchní tabák ještě spirálovitě stáčet. Poprvé (originál) jsem měl pocit že dýmka hoří bezvadně až mě to překvapilo. O to horší to bylo s tím spirálovitým stočením, hořelo to mizerně a tak nějak napřeskáčku napřed vepředu potom na boku no prostě hnus takže asi je pravda že vyzkoušené a zavedené by se nemělo měnit :oops:

Popravdě si moc neumím představit, jak takhle nacpat vysoký a úzký komín... což je jediný tvar dýmky, u kterého mám s "nacpáváním, a potažmo zhasínáním, nehořením, močkováním, a zhnusením chuti" vážný problém... :roll:

Souhlas. U úzkých vysokých kotlů, zvlášť s tabákem hrubšího řezu je to komplikovanější. Jediné co to řeší je naplňovat hlavičku veletrpělivě po nejmenších drobcích tabáku. :)
Osobně se mi tahle metoda taky osvědčuje a, při vší úctě, nemyslím, že ji vymyslel pan Frank. Je to variace normální "ucpávkové" metody, kdy tabák vlastně netlačíme do hlavičky po vrstvách prsty, ale tabákovou ucpávkou na závěr. (páni mušketýři prominou) :wink:
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod dix » 25 dub. 2005, 17:36

ja osobne ...coz ale samozrejme neni vobec dolezite...aj doma tabak nad cistym papirem "promnu v dlanich".A to kazdy druh..aj flake a roll cake.

:puffy:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Šimi » 25 dub. 2005, 17:58

Já taky, potom to nasypu do komína až povrch a jemně udusám (na tom videu to borec nabere jako šufánkem a udusá). Komín dosypu až přěsypu a zase jemně zatlačím (na videu totéž). Proto jsem se domníval, že principiálně je to podobné DIXovu nacpávání. Jen sem zapoměl na promnutí tabáku.
Já jsem tabák nikdy neupravoval, ale od soutěže v Olomouci tabák, který má dlouhá vlákna, drtím na krátké kousky.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Fénix » 25 dub. 2005, 18:20

Šimi píše:Já taky, potom to nasypu do komína až povrch a jemně udusám (na tom videu to borec nabere jako šufánkem a udusá). Komín dosypu až přěsypu a zase jemně zatlačím (na videu totéž). Proto jsem se domníval, že principiálně je to podobné DIXovu nacpávání. Jen sem zapoměl na promnutí tabáku.
Já jsem tabák nikdy neupravoval, ale od soutěže v Olomouci tabák, který má dlouhá vlákna, drtím na krátké kousky.


Mluvíme o tom samém videu? Já mám na mysli odkaz "Video - "Franksche Pfeifenstopfmethode" - lang" na stránce http://www.digitalfoto-pfalz.de/pfeifenseiten/frankschestopfmethode/index.html

Ačkoliv je moje němčina na prachbídné úrovni, mám pocit, že jedním z hlavních hesel je "nikdy netlačit!"
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 25 dub. 2005, 18:46

Hovořil jsem o jemném stlačení. Na videu to borec plní najednou, ale díky dost dlouhým vláknům tabáku. ¨Když se podíváš jak to vypadá po přidání té superšpetky, tak o jakémsi zatlačení do hlavičky není pochyb. Zatlačuje to zajímavými pohyby palce.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod dix » 25 dub. 2005, 18:53

nechcem mudrovat ale aj mne sa dost vidi ze zatlaca az na to ze najednou.
Neco bude na tom ze sa silnejsie tlaci iba zvrchu kotla cim suhlasim.
Tak isto suhlasim so Simim co sa tyka druhu tabaku...holandana takle nacpes ale ako som spominal ja tabak dost masiruju :) s nim by to take jednoduche nebylo.
:puffy:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 25 dub. 2005, 19:13

ale jasně ža tam nakonec ten tabák vlastně tlačí, jinak by neměl co kouřit, že jo :) , ale tady jde právě o tu metodu "masírování" kdy ho netlačí seshora dolů do hlavičky, ale vlastně horiznontálně do středu hlavičky, při čemž se ovšem tabák určitým způsobem také pohybuje směrem dolů. V tom je rozdí oproti klasickým technikám a proto mi nepřipadalo to srovnání dobré. Jak píšou v tom slovním popisu, tohle je spíš jak zatlačování korku ze šampáňa.
Právě jsem tak nacpal MB London burley (samozřejmě nacupovaný a promnutý, tohle s lisem nejde)a mám zatím parádní kouř.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 25 dub. 2005, 19:22

Taky jsem tak nějak časem dospěl k tomu, že je lepší tlačit co nejméně. Jen tak, aby se tam dostalo potřebné množství tabáku. Žádný lisování. Pak se stím člověk trápí a nic z toho nemá.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod dix » 25 dub. 2005, 20:12

nakonec dobra metoda je ta kera privede sveho nacpavatele :) ke uspesnemu dymani...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


cron