Nacpání dýmky!!!

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod Alfik » 23 kvě. 2005, 13:58

V pátek jsem vytáhl z p. Hingara jeho metodu nacpávání dýmky, zkoušel jsem jí přes víkend, a funguje mi podstatně líp, než Frankova metoda, kterou jsem používal předtím. Snad tedy p. Hingarovi nebude vadit, když jí sem napíšu, aby si ji každý mohl vyzkoušet:

Tabák se nejdřív nad podložkou prožmolí v dlaních - trochu jako když z modelíny tvarujete kuličku. Neměl by se ale prožmolit moc, měl by zůstat spíš načechranější. Většina ho propadne na podložku, ale ideální je, pokud takový menší chomáč zůstane mezi dlaněmi. Ten se dá na dno, a trochu se zklepe o dlaň. Na to se dá vrstva tabáku, a ta se kolem dokola jemně přimáčkne nehtem u stěn hlavičky. Tím vznikne uprostřed takový kopeček. Pak se dá vrstva drobků a navrh ještě jedna vrstva normálního tabáků, opět jemně přimáčknutá nehtem po stranách - takže uprostřed je zase kopeček. Když se to nepřecpe, hoří to fakt dobře.
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nuvolari » 11 čer. 2005, 21:17

Tak jsem právě vykoumal nový způsob nacpávání. Zrovinka ho jdu ven otestovat tak to zatim radši ani nepopíšu abych nebyl za vola kdyby to nefungovalo, ale když to fungovat bude tak se asi začnu mlátit nosem vo futra :)
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Nuvolari » 11 čer. 2005, 22:15

Tak myslím že jsme na to kápnul :-) Neberte to jako nějakej návod nebo tak něco ale prostějako popis jak jsem to proved a jak to fungovalo.

Tabáček (HD Red Kirsberry Wine) hodně promnout. Při nacpávání držet dýmku tak, že je kotlík téměř vodorovně, jen lehce šikmo (tedy nikoliv svisle dolů jak jsem to praktikoval až doposud). Tabá přidávat jen po maličkých špetičkách vždy po stěne a přimáčknout - spíš ke stěně než dolů. Dýmkou postupně po každé špetce otáčet tak aby se postupně po obvodu zaplňovala celá.

Tak takhle jsem ji nacpal a snad prvě jsem měl pocit že dýmam a ne že s ní bojuju :)
Uživatelský avatar
Nuvolari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 384
Věk: 40
Registrován: 15 úno. 2005, 09:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Alfik » 13 čer. 2005, 09:43

Vida, to je taky zajímavej postup, zkusím ho na tabáky typu "bílej Caledonian" - (tedy kratší, širší kusy), na který mi moc nefunguje výše uvedená "Hingarova" metoda, která mi funguje spíše na flake...

Jinak se spíš snažím vysledovat určité trendy - co fungovalo, a co ne, a z nich pak odvozovat nějaké principy - proč to fungovalo, nebo ne. Jediný, na co jsem touhle cestou zatím přišel, je fakt, že méně udusaný (načechraný, jakoby pružnější, vzdušnější) tabák hoří líp, než více udusaný... Ale do praxe se mi to daří aplikovat zatím jenom právě s tím flakem... :(
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 13 čer. 2005, 11:06

Také bych se s Vámi chtěl podělit o mou metodu nacpávání. Dýmku nacpávám tak na 4-5 vrstev. Dost záleží na spodních dvou. Úplně první vrstvu nasypu do dýmky a palcem chvilku klepu do hlavičky a ono se to trochu samo udusa. Na ostatní vrstvy už používám pěchovač a hoří to fakt dobře.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Darkstar » 15 črc. 2005, 07:03

Dark zdravi Draka A mas v ni MB, nebo neco jineho ? Me toto dela jen Mac Baren a to jen tehdy, pokud je tam spatne napechovany mixture, nebo vlastne dela to i ready rubbed, takze je to fuk. U techto tabacku jsem prisel na jednu vec: Tabak nacpat podle rady Dr. Stanislava, dole jemne, uprostred stredni silou a navrchu domacknout silou. V pulce koureni a po neustalem udusavani by mel byt tabak silne nadusany a udusavam ho uz pak vetsi silou, ale pritom jemne, abych ho neuhasil uplne, nevim, zda je to spravne, dymkari tvrdi, ze na MB opatrne a spis jemne udusavani, me se osvedcilo naopak to tvrdsi. Vcera jsem asi 7 - 8 minut sachoval v kuchyni s kavou a takto nacpana dymka a takto udusavana mi na dvorku nevyhasla a mel jsem v ni Mac Baren Virginia No1. Prisel jsem na dvorek, dymka do zubu, trikrat zatahnul spolu s udusavanim a byl jsem tam, kde predtim, nez jsem si sel delat kafe.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bigdragon » 15 črc. 2005, 07:05

mě to vlastně dělají všechny tabáky a zkoušel jsem už úplně všechno včetně frankovy metody a nic, nejlíp se mi kouří na soutěžích asi to dělá aura spolusoutěžících, ale doma se málokdy dostanu přes 20 minut na první sirku a pokud chvilku netahám je po ní ať dusám jemně nebo silou či soutěžním kvedláním + Lubova otočka prostě jsem asi na nějakém předělovém stupni či co :) :(
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Darkstar » 15 črc. 2005, 07:12

bigdragon píše:mě to vlastně dělají všechny tabáky a zkoušel jsem už úplně všechno včetně frankovy metody a nic, nejlíp se mi kouří na soutěžích asi to dělá aura spolusoutěžících, ale doma se málokdy dostanu přes 20 minut na první sirku a pokud chvilku netahám je po ní ať dusám jemně nebo silou či soutěžním kvedláním + Lubova otočka prostě jsem asi na nějakém předělovém stupni či co :) :(


No, tomu verim, pac na soutezi se clovek soustredi jen na jednu vec a tu dela poradne. Nehazej flintu do zita, jak udusavas ? natvrdo, nebo jen tak lehce ? nacpavas dymku lehce, nebo tvrdeji ? Zkus to podle meho navodu, nejsem zadnym prebornikem, to ne, kourim teprve od ledna, ale uz mam sve metody, ktere se mi osvedcili a co je podstatne, ze spoustu jsem se naucil tady, na dymka.net Diky kamaradi ;)
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Darkstar » 15 črc. 2005, 07:18

Jeste dulezita vec. na nacpavani dynky NIKDY nepouzivam pechovac. Vse delam dvema prsty - malickem spodni vrstvy a palcem horejsi.
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bigdragon » 15 črc. 2005, 07:21

nepoužívám pěchovač tabák normálně udusávám prstem ze začátku lehce pak silněji ale ne moc
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Darkstar » 15 črc. 2005, 07:28

bigdragon píše:nepoužívám pěchovač tabák normálně udusávám prstem ze začátku lehce pak silněji ale ne moc


Zkus ho nacpat tak, abys jeste dokazal tahat, aby byl tah malinko silnejsi, jako kdyz pijes limonadu brckem. Blbe se to popisuje, uz i ja jsem parkrat nacpal dymku uplne natvrdo a pak sel tabak z dymky ven. Ja podle toho co pises si myslim, ze mas na mekko nacpanou dymku a to je pak jasne, ze se nedostanes nad 20 min na jednu sirku, ja u toho ze zacatku desne nadaval. Ja zapalim jednou sirkou, jemne udusam, pak zapalim nanovo a pak horim az do konce, pokud to ovsem nezanedbam. Ted pisu o stavu absolutniho klidu, kdy jsem uplne sam, neni na okoli zadny rusivy element, jako napr. dcera moji pani domaci - pekna potvora :D maximalne jen moje ctyrnoha kocka, ktera me nikterak nerusi u dymani a rozjimani :)
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 15 črc. 2005, 08:17

bigdragon píše:mě to vlastně dělají všechny tabáky a zkoušel jsem už úplně všechno včetně frankovy metody a nic, nejlíp se mi kouří na soutěžích asi to dělá aura spolusoutěžících, ale doma se málokdy dostanu přes 20 minut na první sirku a pokud chvilku netahám je po ní ať dusám jemně nebo silou či soutěžním kvedláním + Lubova otočka prostě jsem asi na nějakém předělovém stupni či co :) :(


Mě se dařilo lépe a lépe, dosáhl jsem něco kolem hodina a půl a bum. Zlom, teď nedám kolikrát ani 10 minut¨. Je na mně nějaké prokletí.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod LUBO » 15 črc. 2005, 08:36

absolvujete presne to, co aj ja. mal som dobre casy, isiel som s tromi gramami pri troch zapalkach az na 2hod 46 minut a potom zlom a furt som vyhasinal. preto som zacal experimentovat a aj z tohto dovodu vznikla moja otocka. :wink: takze sa nebojte, este budete mat casy, ako uplni zaciatocnici :lol: a vypracovat sa naspat hore bude velmi tazko. mne sa to este nepodarilo. :(
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Šimi » 15 črc. 2005, 08:55

Tos mě teda potěšil, čéče. :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Darkstar » 15 črc. 2005, 09:05

LUBO píše:absolvujete presne to, co aj ja. mal som dobre casy, isiel som s tromi gramami pri troch zapalkach az na 2hod 46 minut a potom zlom a furt som vyhasinal. preto som zacal experimentovat a aj z tohto dovodu vznikla moja otocka. :wink: takze sa nebojte, este budete mat casy, ako uplni zaciatocnici :lol: a vypracovat sa naspat hore bude velmi tazko. mne sa to este nepodarilo. :(


Napada ma jedna vec, v tom pripade to moze byt vlastnou skliznou ( neviem ako sa to napise Slovensky ) tabaku, resp. kvalitou, uskladnenim, vlhcenim atd...
Uživatelský avatar
Darkstar
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1224
Věk: 55
Registrován: 09 kvě. 2005, 07:27
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků