Nacpání dýmky!!!

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Mack » 09 lis. 2013, 21:48

to tu ještě nebylo, že při nacpávání dýmky má být jiný technologický postup u filtrovky a bezfitrovky :roll:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod sonorek » 10 lis. 2013, 06:40

naklon píše:jde o to, že ti filtr při nacpávání ovlivňuje odpor vzduchu, tak je lepší nejdřív nacpat a pak vložit filtr


Díky. Vyzkouším, poreferuji :ok:
Uživatelský avatar
sonorek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 170
Věk: 48
Registrován: 26 zář. 2013, 09:38
Bydliště: Bystřec

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod mihra » 10 lis. 2013, 09:15

naklon píše:jde o to, že ti filtr při nacpávání ovlivňuje odpor vzduchu, tak je lepší nejdřív nacpat a pak vložit filtr

Nechápu. Odpor vzduchu ovlivňuje filtr při kouření, ale při nacpávání :?:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Fanys » 10 lis. 2013, 09:24

Při nacpávání zkouším tah a podle potřeby přitlačím nebo i vysypu a začnu znovu.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod mihra » 10 lis. 2013, 09:37

Pochopitelně, ale pokud někdo používá filtry, tak musí ten odpor cítit pořád stejně. Nepamatuji si, kdy jsem při nacpávání naposled zkoušel tah. Nacpávám prakticky poslepu
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod naklon » 10 lis. 2013, 10:11

Jenže mi začátečníci prostě nejsme ještě tak dobrý, aby jsme to nemuseli zkoušet :wink: .
S filtrem ten tah cítím pořád stejnej dokud už to není moc.
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod mihra » 10 lis. 2013, 11:03

Tak ještě jinak. Nacpeš dýmku, potáhneš a buď táhne nebo ne. A je jedno, jestli je tam filtr nebo ne, či filtráci to mají jinak :?: Připomínám, že filtry nepoužívám.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Fanys » 10 lis. 2013, 11:22

Odpor nacpané dýmky bez filtru je menší než prázdné dýmky s filtrem. Jak tedy s filtrem chceš poznat jestli je dobře nacpáno.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod littlebull » 10 lis. 2013, 12:38

:D I z ničeho se dá dělat věda. Začátečník může potahovat čertvě napanou dýmku od rána do večera, protože stejně neví jakej má ten odpor bejt. Návod, jak nacpat už tu byl několikrát popsán, byl dán odkaz na videa, co víc si přát? Hlavní je prostě nějak lehce nacpat a kouřit. Nehoří, močkuje, netáhne, nechutná? Tak to přiště zkusit jinak, ono to taková věda fakt není. Zvládlo to už bambilión lidí.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Alter Egon » 10 lis. 2013, 13:10

O nacpání dýmky se dá polemizovat snad nejvíc, ale já mm zkušenost takovou, že čím méně nad každým nacpáním špekuluji, tím je to lepší. Zkoušel jsem všechny možný návody a nepodařilo se. Když jsem nad tím ovšem nějak extra nedumal a nacpal to tak nějak, jak se mi zdálo přirozené, tak to bylo nejlepší. :puffy:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Leoš » 13 lis. 2013, 07:02

jo jo asi nějak tak to bude ,můžu potvrdit , čím víc na to jdu nějak tak vědecky zak to nestojí za nic.
Uživatelský avatar
Leoš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 108
Věk: 57
Registrován: 21 srp. 2013, 13:16
Bydliště: Praha 4

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Pítrs » 13 lis. 2013, 14:07

Já mám stejnou zkušenost, čím víc se snažím nacpávat podle nějakého návodu, tak je to horší. Když to prostě vezmu a nepřemýšlím nad tím, tak se to většinou povede :-)

Jinak nacpávám tak, že ze začátku, jeno nasypu, poklepu a až v druhé půlce kotlíku lehce začínam dusat :-) Je ale pravda, že mi to dalo hodně práce, než jsem se to jakž takž naučil :smoke5:
Uživatelský avatar
Pítrs
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 104
Věk: 53
Registrován: 24 kvě. 2013, 18:58
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod javatar » 13 lis. 2013, 16:31

Leoš píše:jo jo asi nějak tak to bude ,můžu potvrdit , čím víc na to jdu nějak tak vědecky zak to nestojí za nic.
Ja mam zase trosku opacnu skusenost. Isty cas som skusil napchavat do fajky tabak podla vahy (na kotlik 20x40 to boli 3g a na ine kotliky podla pomeru s tymto standardom). Velmi rychlo som prisiel na to, ze to zdaleka nie je univerzalne ale:
1. Nejake pozitivne vysledky to malo (pri niektorych tabakoch to bolo velmi prijemne prekvapenie).
2. Ziskal som trosku od oka prehlad ake asi mnozstvo tabaku mozem vopchat do fajky a stale bude mat v tah ako prazdna (pri jemnom tahani).
3. Je pravda, ze kazdeho tabaku treba dat ine mnozstvo. Ale tie rozdiely nie su tak brutalne velke takze som ziskal aky-taky odhad na referencne mnozstvo.
4. Zistil som (a nasledne som si to precital aj tu), ze aromatiky treba napchavat jemnejsie (tzn. menej), ciste virginie zase trosku pevnejsie.
5. Cas druheho zapalenia fajky sa posunul.

A potom nejake mensie zistenia (napr. pri MB honey&chocolate pri tesnejsom napchani chuti viac medovo a pri jemnejsom viac cokoladovo a pod.). Stale by som ocenil nejaky napchavaci a dusaci workschop a je pravda, ze od "vedeckych" metod som upustil ale nemozem povedat, zeby som lutoval. Myslim, ze ma to posunulo na spravnu cestu. Aj ked sa sa samozrejme musim este vela ucit...
Uživatelský avatar
javatar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 227
Věk: 36
Registrován: 30 kvě. 2011, 09:38
Bydliště: London

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Vaňous » 19 lis. 2013, 00:21

Ahoj všem,
jsem nováček jak na fóru, tak i kuřák dýmky (cigarety jsem hulil zodpovědně 40 let a teď jsem přestal). Musím potvrdit, že vědecký přístup pro mne asi moc není. Podle rad v "Životě s dýmkou" jsem dnes zkusil nacpat dýmku. Někde se stala chyba (asi jak jsem zkoušel tabák zatočit) a upěchoval jsem to moc. Pak jsem nedal na rady a zkusil to rozkouřit s tím, že se to časem kouřením uvolní - už vím, že ani omylem. Po nějaké době trápení jsem tabák vybral a nacpal jsem dýmku znovu, tentokrát bez točení. Netuším, jak je to možné, ale tentokrát se to povedlo asi docela slušně, protože pak jsem bafal (podle rad) cca 2 hodiny, dýmka nepálila, chuť byla dobrá od začátku do konce. Tak mám docela radost. Doufám, že příště se to zase povede. Asi by bylo dobré někde vidět nacpávat zkušeného kuřáka. Jsem od Berouna, kdyby byl někdo v okolí ochoten trochu vyškolit jelimánka, byl bych mu velmi zavázán.
Dýmu zdar,
Vaňous
Uživatelský avatar
Vaňous
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 64
Registrován: 16 lis. 2013, 09:09
Bydliště: Srbsko (na Berounce)

Re: Nacpání dýmky!!!

Příspěvekod Leoš » 15 pro. 2013, 19:53

Tak jestli jsi bafal 2 hoďky tak to jsi musel mít řádnej kotel nebo máš nadání od panaboha :D a nepotřebueš aby tě někdo učil nacpávat, já bafám kotlík 20 x 40mm nacpanej tak 2-3 mm od okraj tak 60-90 min podle toho co dělám když jsem v klidu tak je to déle když u toho něco dělám tak víc potahuju a je to míň.
Když si nacpu svou největší dýmku kotel cca 25 x 45 sawinelli tak je to tak těch cca pls minus 120 min zase podle inenzity potahování a přidusávání , :puffy: . Záleží taky na teplotě vzduchu , a to se týká i chuti, při chladnějším počasí jako je v tomto období tak kolem 0 st. C si bafání vychutnávám uplně ze všeho nejvíc ,chuť tabáku je podstatně inenzivnější než když jsou třicítky to si zapaluju v podstatě vždy až pozdě večer. tak to alesoň vnímám já.A s tim nacpáváním se zase nemá nějak smysl se stresovat , u každýho tabáku to je jinak .
Uživatelský avatar
Leoš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 108
Věk: 57
Registrován: 21 srp. 2013, 13:16
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků