Nacpání dýmky!!!

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod bromden » 16 lis. 2004, 10:17

No, já spíš než nacpávám sklepávám...
Rozemnu tabák v dlani, a na papíru parkrát naberu z vršku (větší kusy), tak třetinu větších kousků dám dolů a sklepu (korková destička, ale postačí i kniha či peněženka), dám druhou třetinu hrubšího (doplna) a sklepu, tím jsem tak ve 2/3 dýmky, dodám do plna jemnější a podél okrajů sklepávám prstem, ale tak vlastní vahou prstu, tím mám plno tak do 3/4, doplním zbytek hrubšího a znovu dokola sklepu prstem tak ty 3mm pod okraj. zkusím tah o pokud je odpor malý opakuju poslední krok...
Pro úplnost, úplnou drť (prášek a mini kousky) většinou vyhazuju...
Takhle nacpávám na hodně malý tah, ale osvědčilo se mi to pro nejrovnoměrnější hoření, odpor se zvětší už při prvním přidusání.
S takhle nacpanou dýmkou (pokud se to povede úplně, což je tak jeden z pěti pokusů :? ) jde kouřit na dvě sirky (systém zapálit-urovnat-zapálit pro rovnoměrné rozhoření), a tak pět přidusání.
HOWGH.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod sholim » 16 lis. 2004, 14:36

bromden píše:No, já spíš než nacpávám sklepávám...
Rozemnu tabák v dlani, a na papíru parkrát naberu z vršku (větší kusy), tak třetinu větších kousků dám dolů a sklepu (korková destička, ale postačí i kniha či peněženka), dám druhou třetinu hrubšího (doplna) a sklepu, tím jsem tak ve 2/3 dýmky, dodám do plna jemnější a podél okrajů sklepávám prstem, ale tak vlastní vahou prstu, tím mám plno tak do 3/4, doplním zbytek hrubšího a znovu dokola sklepu prstem tak ty 3mm pod okraj. zkusím tah o pokud je odpor malý opakuju poslední krok...
Pro úplnost, úplnou drť (prášek a mini kousky) většinou vyhazuju...
Takhle nacpávám na hodně malý tah, ale osvědčilo se mi to pro nejrovnoměrnější hoření, odpor se zvětší už při prvním přidusání.
S takhle nacpanou dýmkou (pokud se to povede úplně, což je tak jeden z pěti pokusů :? ) jde kouřit na dvě sirky (systém zapálit-urovnat-zapálit pro rovnoměrné rozhoření), a tak pět přidusání.
HOWGH.


Taky zajímavý
Uživatelský avatar
sholim
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 61
Registrován: 08 lis. 2004, 13:12
Bydliště: Rájec

Příspěvekod sholim » 16 lis. 2004, 21:54

sholim píše:
bromden píše:No, já spíš než nacpávám sklepávám...
Rozemnu tabák v dlani, a na papíru parkrát naberu z vršku (větší kusy), tak třetinu větších kousků dám dolů a sklepu (korková destička, ale postačí i kniha či peněženka), dám druhou třetinu hrubšího (doplna) a sklepu, tím jsem tak ve 2/3 dýmky, dodám do plna jemnější a podél okrajů sklepávám prstem, ale tak vlastní vahou prstu, tím mám plno tak do 3/4, doplním zbytek hrubšího a znovu dokola sklepu prstem tak ty 3mm pod okraj. zkusím tah o pokud je odpor malý opakuju poslední krok...
Pro úplnost, úplnou drť (prášek a mini kousky) většinou vyhazuju...
Takhle nacpávám na hodně malý tah, ale osvědčilo se mi to pro nejrovnoměrnější hoření, odpor se zvětší už při prvním přidusání.
S takhle nacpanou dýmkou (pokud se to povede úplně, což je tak jeden z pěti pokusů :? ) jde kouřit na dvě sirky (systém zapálit-urovnat-zapálit pro rovnoměrné rozhoření), a tak pět přidusání.
HOWGH.


Taky zajímavý


Dnes večer jsem to zkusil a povedlo se. Něco na tom je :P
Uživatelský avatar
sholim
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 61
Registrován: 08 lis. 2004, 13:12
Bydliště: Rájec

Příspěvekod harel » 17 lis. 2004, 14:01

No, myslím, že to asi všetci robia rovnako s malými odchylkami. Jedna z nich je vežmi dôležitá, dokonca tu bola aj spomenutá ale nie dosť dôrazne a to je vkladanie , alebo sypanie tabaku po špirále do hlavičky. Nie som síce žiadny stařík ale fajku fajčím viac ako 20 rokov a kým som túto vec nepochopil tak mi to nefungovalo pravidelne. Čiže po špirále, pekne na tri krát, dole slabúčko položiť v strede jemne pritlačiť a hore zatlačiť na správny vzduchový odpor fajčenia, neprepichujem tabak dokonca ani nemám pichátko lebo používam kolík ako na súťažiach :D .

Fajka sa dá na jeden krát zapáliť, aj keď to nie je nutnosť, tak , že po napchatí sa s ňou trošku pohrám, čiže ju nezapálim hneď ale jemne prstom chodím po vrchu tabaku a on sa za pár minut vyhladí, žahne si. Potom zapálim fajku, tabak sa jemne zodvihne , chvížu ho pridržím kolíčkom alebo dusátkom a potom to už ide samé. Takže tak :wink:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Fénix » 17 lis. 2004, 16:38

harel píše:Jedna z nich je vežmi dôležitá, dokonca tu bola aj spomenutá ale nie dosť dôrazne a to je vkladanie , alebo sypanie tabaku po špirále do hlavičky.


Přiznám se, že si to neumím moc představit, nebo pod tím chápu něco jiného než ty. Sypat po spirále?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod harel » 17 lis. 2004, 19:44

Fénix píše:
harel píše:Jedna z nich je vežmi dôležitá, dokonca tu bola aj spomenutá ale nie dosť dôrazne a to je vkladanie , alebo sypanie tabaku po špirále do hlavičky.


Přiznám se, že si to neumím moc představit, nebo pod tím chápu něco jiného než ty. Sypat po spirále?



No to je jednoduché. Zoberieš si do prstov tabak a nenacpeš ho do hlavičky tak ako ho držíš ale ho tam dáš akoby po obvode, krúživými pohybmi, pošpirále
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Twineryy » 18 lis. 2004, 10:26

V tom nacpávání moc vědu nevidím. Cpu to tam prstem jak mi to jde do ruky. Ovšem taky navíckrát. Jde jenom o cvik, univerzální rada ani postup není. Jsem se svým halabala-stylem spokojen, většinou dýmku zvládnu na jednu dvě sirky, podle tabáku.

Teď jsem akorát zkoušel kouřit flake nerozcupovanej, postavenej do dýmky na výšku (jenom na vršek jsem si dal trošku cucek, aby to líp chytlo) a světe div se, ono to jde :lol: . Není s tím ta práce. Poprvé jsem zaznamenal prohloubení chuti, podruhé zase naopak tabák tak nějak štípal (kouřeno samozřejmě z jedné dýmky jeden tabák). Zatím z toho mám smíšené pocity. Rapidně se ale prodloužila doba kouření. Až jsem na to nebyl připravenej :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 18 lis. 2004, 10:57

Twineryy píše:V tom nacpávání moc vědu nevidím. Cpu to tam prstem jak mi to jde do ruky. Ovšem taky navíckrát. Jde jenom o cvik, univerzální rada ani postup není. Jsem se svým halabala-stylem spokojen, většinou dýmku zvládnu na jednu dvě sirky, podle tabáku.

Teď jsem akorát zkoušel kouřit flake nerozcupovanej, postavenej do dýmky na výšku (jenom na vršek jsem si dal trošku cucek, aby to líp chytlo) a světe div se, ono to jde :lol: . Není s tím ta práce. Poprvé jsem zaznamenal prohloubení chuti, podruhé zase naopak tabák tak nějak štípal (kouřeno samozřejmě z jedné dýmky jeden tabák). Zatím z toho mám smíšené pocity. Rapidně se ale prodloužila doba kouření. Až jsem na to nebyl připravenej :wink: .


cos mel za dymku kdyz tam muzes postavit flake na vysku? nebo macbaren dela nejakej baby flake? :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 18 lis. 2004, 11:09

Simon píše:cos mel za dymku kdyz tam muzes postavit flake na vysku? nebo macbaren dela nejakej baby flake? :lol:


Taky mě to napadlo :)
Jinak já poslední dobou cpu flake nedrolený, jen "zmačkaný" a nacpaný vlastně vcelku.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Twineryy » 18 lis. 2004, 12:10

Simon píše:cos mel za dymku kdyz tam muzes postavit flake na vysku? nebo macbaren dela nejakej baby flake? :lol:


Baby flake by nebyl špatnej nápad :lol: .
Jasně že jsem ho přepůlil 8) .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod bromden » 18 lis. 2004, 12:11

harel píše:sypanie tabaku po špirále do hlavičky.


Asi mám malý hlavičky... :lol:

Simon píše:cos mel za dymku kdyz tam muzes postavit flake na vysku? nebo macbaren dela nejakej baby flake?


No, nevím, já jednou kouřil, tedy zkoušel kouřit flake srolovanej do ruličky, a nešlo to, když jsem vyškrtal poslední sirku :oops: tak jsem to vzdal. :? Takže já cupuju. Ale pokud mi někdo ukáže nějakou metodu na delší kouření tak jsem jedno velké oko/ucho.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 18 lis. 2004, 12:44

bromden píše:
Simon píše:cos mel za dymku kdyz tam muzes postavit flake na vysku? nebo macbaren dela nejakej baby flake?


No, nevím, já jednou kouřil, tedy zkoušel kouřit flake srolovanej do ruličky, a nešlo to, když jsem vyškrtal poslední sirku :oops: tak jsem to vzdal. :? Takže já cupuju. Ale pokud mi někdo ukáže nějakou metodu na delší kouření tak jsem jedno velké oko/ucho.


ja to sroluju a posypu normalne rozemletym flakem pro lepsi zapaleni
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 18 lis. 2004, 13:30

Simon píše:
bromden píše:
Simon píše:cos mel za dymku kdyz tam muzes postavit flake na vysku? nebo macbaren dela nejakej baby flake?


No, nevím, já jednou kouřil, tedy zkoušel kouřit flake srolovanej do ruličky, a nešlo to, když jsem vyškrtal poslední sirku :oops: tak jsem to vzdal. :? Takže já cupuju. Ale pokud mi někdo ukáže nějakou metodu na delší kouření tak jsem jedno velké oko/ucho.


ja to sroluju a posypu normalne rozemletym flakem pro lepsi zapaleni


Tak já to zkusím ještě jednou... ještě mě napadá, jak by hořel plátek překrojenej napříč na třetiny a jen lehce podělenej na "jehličky", a ty pak na stojato nebo ještě líp na stojato šikmo (spirálu)... asi to taky vyzkouším...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 18 lis. 2004, 13:53

bromden píše:
Simon píše:
bromden píše:
Simon píše:cos mel za dymku kdyz tam muzes postavit flake na vysku? nebo macbaren dela nejakej baby flake?


No, nevím, já jednou kouřil, tedy zkoušel kouřit flake srolovanej do ruličky, a nešlo to, když jsem vyškrtal poslední sirku :oops: tak jsem to vzdal. :? Takže já cupuju. Ale pokud mi někdo ukáže nějakou metodu na delší kouření tak jsem jedno velké oko/ucho.


ja to sroluju a posypu normalne rozemletym flakem pro lepsi zapaleni


Tak já to zkusím ještě jednou... ještě mě napadá, jak by hořel plátek překrojenej napříč na třetiny a jen lehce podělenej na "jehličky", a ty pak na stojato nebo ještě líp na stojato šikmo (spirálu)... asi to taky vyzkouším...


no jehlicky by asi horely blbe, vtip flaku je to, ze pomalu prohoriva ten lisem udusanej tabak, kdyz das jehlicky tak budes mit dymku plnou vzduchovejch der a prohori ti vzdycky kousek jehlicky a pak to zdechne, rekl bych....ale nezkousel sem

ja bud komplet rozdrobim nebo kourim v celku
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Andy » 20 lis. 2004, 19:00

Já taky nacpávám UF vcelku. Jen do Peterson Kinsale rustic XL 16 zaroubuji pouze jeden plátek vcelku a zbytek místa v dýmce doplním 1/2 rozcupovaného dalšího plátku.
Andy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 zář. 2004, 18:01

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků