Janpipes Standart (...nebo vložkovka? :P )

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Můžeme i hlasovat, že jo.. :)

Za ty prachy špica
17
50%
Jsou super, ale musí se natrefit na dobrej kus
9
26%
Jsou i výhodnější koupě...
7
21%
Nevěřím jim
1
3%
 
Celkem hlasů : 34

Janpipes Standart (...nebo vložkovka? :P )

Příspěvekod Gagarin » 11 zář. 2007, 19:12

Ahoj, nemám peněz, ale rád bych si splnil sen - začal s dýmkou. Doslechl jsem se, že ty Kloučkovky za 7 stovek nejsou za ty prachy špatné, tak bych rád věděl, co si o nich myslí širší dýmkařská veřejnost, když už do toho mám vrážet poslední prachy... :) Nejlepší by byly pochopitelně přímo zkušenosti jejich vlastníků, aby se zabránilo pověrám a předsudkům (i když si v téhle cenové kategorii taky nedělám velké iluze).
Pokud by to někoho zajímalo, předběžně jsem si vybral tuhle: http://www.janpipes.cz/imgs/full/drr862.jpg.
Díky moc za odpovědi!
Naposledy upravil Gagarin dne 12 zář. 2007, 13:01, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Gagarin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 34
Registrován: 01 zář. 2007, 20:20

Příspěvekod Alferi » 11 zář. 2007, 19:23

Co k tomu říct, za ty peníze je to obstojná fajfka - nenadchne vzhledem, ale jinak není špatná. Ta moje sice měla jeden čas tendenci se napalovat, ale nemyslím že to je častý problém.
V Tvém případě asi záleží na finanční situaci, ale já bych radši přidal pár stovek a koupil vzhledově šikovnějšího Jirsu, nebo jen o něco málo dražší Petersonku. (viz: www.etrafika.cz )
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Šimi » 11 zář. 2007, 19:32

Jsou to dosti slušné dýmky.
Mám 2. První jsem bohužel slušně napálil, když jsem hrál na banjo a přitom tahal jak lokomotiva.
Druhá přetrpěla už mnohé a je z ní výborný kuřák.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod BATRACHOS » 11 zář. 2007, 19:33

Nu,

já mám velmi podobnou Stanislawku, kteréžto fajfky pro Mostex vyrábí
rovněž Klouček (relata refero, údaj pochází z nejvyšších míst...), jen hlavičku mám vyšší - víc "apple".

Kouří se z ní zatím dobře, mám ji rok. Nakuřování bez problémů, nehicuje.
Chce to ale dát jí víc času na zotavenou, minimálně 48 hodin, úplně nejlépe kouřit ji jen jednou týdně.
Řekl bych, že jako každá levnější fajfka trochu hůře zpracovává kondenzát
(např. moje Petersonka je v tomto ohledu nesrovnatelná).

Do začátku asi dobrá volba, nechceš-li si koupit vložkovku od Lorenza (což bych Ti, asi na rozdíl od většiny, doporučoval já).
Dostane se v pražském Delamottu u Veletržního paláce za skoro stejnou
cenu a má mnoho výhod: absolutně nemočkuje, nelze propálit, nemusí se
nakuřovat, nechytá chuť tabáku - takže můžeš střídat a zkoušet do alelujá.
Nenaučíš se s ní ovšem tak správně kouřit. Na druhou stranu Tě rozhodně od kouření neodradí a až půjdeš do briárky, už budeš mít přec jen víc zkušeností než úplný nekuřák, a i když pak budeš muset dávat víc pozor na propálení, budeš už aspoň umět nacpat, zapálit a dokouřit, což jsou základní kameny úrazu ke zkažení fajfky.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 11 zář. 2007, 19:37

Alferi píše:Co k tomu říct, za ty peníze je to obstojná fajfka - nenadchne vzhledem, ale jinak není špatná. Ta moje sice měla jeden čas tendenci se napalovat, ale nemyslím že to je častý problém.
V Tvém případě asi záleží na finanční situaci, ale já bych radši přidal pár stovek a koupil vzhledově šikovnějšího Jirsu, nebo jen o něco málo dražší Petersonku. (viz: www.etrafika.cz )


Jak jsem roky doporučoval jirsu, tak po jeho převratném vynálezu Jirsonitu (specielní materiál na náústky, který je sice tvrdý jako akryl a nepříjemný na zuby, ale zato je křehký jak sviňa, tak se prokusuje...) bych asi jirsovku novější výroby nedoporučil...
Takže v kategorii 1200+ bych radil Stanwell Zebrano, Peterson Aran nebo Peterson Donegal... nebo Savinelli Roma... vše se vejde do 1500.
... pokud musí být v kategorii "do litru", tak potom klidně tu standardní kloučkovku (doporučil bych rustik či vosk, nikoli lakovanou).
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 11 zář. 2007, 19:51

V cenové kategorii kolem 700 Kč mohu doporučit, z vlastní zkušenosti i z doslechu bych být tebou šel do rustiku spíš než do hladké.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod littlebull » 11 zář. 2007, 20:07

Za ty prachy.., teď jsem v Plzni v Ráji kuřáků objevil Jirsovky za stejnou cenu, ale celorustik, kytování prosvítá i u nové dýmky tak že je flekatá jak májový kotě, a některé jsou i blbě vrtané, přitom zdaleka nejde o jediný kus ve vitrince.
Já mám strojovky od Kloučka tři (dodělával jsem si je) a můžu jenom souhlasit s Batrachosem - pohodové jen chtějí dva dny odpočívat.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod Milos Cerman » 11 zář. 2007, 20:08

Kloučkovky můžu doporučit s čistým svědomím. Mám jich několik.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod paulie » 11 zář. 2007, 20:08

Mám taky jednu "kloučkovku", v rustiku a za ty peníze opravdu celkem fajn záležitost. Výhodou pro začátečníka je kotlík vymazaný nakuřovací pastou. OT:Jestli jsi z Prahy tak se taky můžeš podívat k panu Hingarovi do Království dýmek na dýmky King Charles.
Najdeš to tady:
Obrázek
Uživatelský avatar
paulie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 705
Věk: 34
Registrován: 09 říj. 2006, 15:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod jcp » 11 zář. 2007, 20:52

Já bych se do toho Jana Pípa vulgo Jeana nebál jít. Přesně tu co tady Gagarin presentuje (DR Rustic 862) mám a nemůžu si stěžovat, je naprosto pohodová (včetně zakuřování). K tomu jak často se dá kouřit se nevyjádřím neb ji nemám doma, tudíž přichází na řadu jen příležitostně. Podle mě v super-low-end (pardon za ten výraz :oops: ) kategorii je Kloučkův Double Ring asi to nejlepší, co se u nás dá pořídit .. ofšem berte mě s reservou, zkušenost mám jen s touhle jednou :) - tedy v lowendu, jinak se těch kloučkovek u mě najde víc a naprostá spokojenost se fšema 8)
Naposledy upravil jcp dne 12 zář. 2007, 07:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Krhút » 11 zář. 2007, 20:59

Kloučkovky mám tři a nemám s nimi problém :wink:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod messin » 12 zář. 2007, 07:11

Kloučkovku mám jednu a taky s ní nemám problém-leží někde v šupliku (joke)
Uživatelský avatar
messin
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 640
Věk: 52
Registrován: 10 bře. 2005, 10:52
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvekod Alfik » 12 zář. 2007, 08:38

jcp píše:Podle mě v super-low-end (pardon za ten výraz :oops: ) kategorii je Kloučkův Double Ring asi to nejlepší, co se u nás dá pořídit ..


Naprostý souhlas. Můj Double Ring 862 (Prince) je dodnes jedním z nejlepších kuřáků mé sbírky. Jen lak jsem musel dát po nějaké době dolů, rozpuchýřkoval se. Takže bych asi, přesně jak doporučuje Fénix, šel radši do rustiku, ale je to nejspíš jedno - tyhle fajfky si člověk nekupuje na parádu, a co se užitných vlastností týče - myslím, že za tu cenu nemají konkurenci.
Jirsovek mám taky několik, ale ten Klouček je úplně jinde. Vůbec nemočkuje, chvíli po dokouření už skoro nesmrdí, a prakticky všechno, co jsem v něm zkoušel (používám ho jako testovací dýmku na V, B, P tabáky) z něho chutnalo výborně.

Samozřejmě nepopírám, že jsem jen mohl mít štěstí na povedený kousek.
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Scalex » 12 zář. 2007, 09:02

Standardní Kloučkovy mám čtyři - dvě Double ring rustic (bent a billiard) a dva dodělávané polotovary z workshopu, což je stejný materiál, jako se používá na Kloučkovy standardky. Ze všech se kouří báječně a za tu cenu mi přijdou opravdu bezva a určitě je můžu doporučit. Jako začátečník jsem se bál, jestli se na levné dýmce "nezkazím" a jestli nemám raději investovat do něčeho lepšího. Obava byla zbytečná. Jinak stejně jako ostatní ti doporučuju spíš standardní kloučkovky v rustiku než hladké.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Dandy » 12 zář. 2007, 10:27

Mám taky dvě (obě v rustiku) asi půl roku, kouřím z nich cca 1x týdně a naprostá spokojenost - za tu cenu jsou velice solidně zpracované a dobře vypadají, oceňuju i kvalitní náústky (což je v této cenové kategorii dost výjimečné).
Uživatelský avatar
Dandy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 69
Registrován: 25 led. 2007, 14:53
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků