Dotaz:Vysypáváte??

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Dotaz:Vysypáváte??

Příspěvekod Murphy » 03 říj. 2004, 22:45

Zdravím všechny, možná vám můj dotaz bude připadat naprosto stupidní ale přeci jen se zeptám.Pokud vám zhasne dýmka a zapalujete ji znovu, vysypáváte již vyhořelou vrstvu tabáku, nebo zapalujete přes ní??Jsem naprostý začátečník a u mnoha problémů jsem nakonec zjistil, že to kolikrát není až takové faux pas, jak jsem si zpočátku myslel. Ja, pokud mi oheň zdechne v závěrečné fázi kouření a zapálím dýmku znovu, tak už mi to tolik nechutná a maám pocit jako bych už nekouřil tabák ale jen ten popel.Klidně mě za tento dotaz kamenujte :) Díky za jakoukoli odpověď.
M.
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 03 říj. 2004, 23:11

Tady se žádného faux pas dopustit nemůžeš, dělej to tak, aby ti dýmka co nejlépe chutnala. Vtip je v tom, že ke konci nemusí chutnat hůř proto, že "kouříš popel", ale proto, že kouříš tabák ze dna, který bývá nacucaný močkou. Případným odsypáním popela ale můžeš zlepšit tah a přístup vzduchu, takže experimentuj, a za čas přijdeš na správný způsob.
Já osobně zpravidla neodsypávám.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Murphy » 03 říj. 2004, 23:16

Díky, právě že ta chuť mi nepřipadá jak kdyby to bylo nacucané močkou ale spíš jako bych kouřil popel (nema to moc společného s chutí doutnajícího tabáku na začátku).Je fakt, že by se člověk měl asi vykašlat na to, "co by se mělo" ale prostě si to vychutnávat tak, jak mu to nejlépe hoví.A o tom to vlastně je, že?:-)I když kolokrát člověk potřebuje správným směrem drobet nakopnout.
M.
Uživatelský avatar
Murphy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 341
Věk: 40
Registrován: 03 říj. 2004, 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 04 říj. 2004, 06:57

Driv jsem vysypaval, ale velky rozdil jsem nezaznamenal a navic jsem na to i liny :) , takze podobne veci jako vysypani ci promichani provadim pouze pokud mam vetsi problem, napr. kdyz se mi dymka ucpe apod.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Graveir » 04 říj. 2004, 22:05

No, Murphy, cinim podobne jako ty. Kdyz je popelu moc, dymka spatne hori, kdyz se udusa, tak chutna jak vymetenej krb, takze radsi jen dymku obratim dnem vzhuru a lehounce do ni klepnu, jen lehounlince. Co popelu se vysype, to se vysype a kouri se zase fajn. Navic to pak tolik nezhasina...pricemz mnohdy po opetovnem zapakeni tabak chutna priserne...nebo se mu zmeni chut k horsimu.
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Ivan » 13 říj. 2004, 14:26

Graveir píše:No, Murphy, cinim podobne jako ty. Kdyz je popelu moc, dymka spatne hori, kdyz se udusa, tak chutna jak vymetenej krb, takze radsi jen dymku obratim dnem vzhuru a lehounce do ni klepnu, jen lehounlince. Co popelu se vysype, to se vysype a kouri se zase fajn. Navic to pak tolik nezhasina...pricemz mnohdy po opetovnem zapakeni tabak chutna priserne...nebo se mu zmeni chut k horsimu.


Máš apsolutní pravdu :puffy:
Uživatelský avatar
Ivan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář. 2004, 14:20
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 29 pro. 2004, 10:12

Včera se mi zadařilo... vysypal jsem si zpola vykouřenou dýmku do klína, a při (úspěšné) snaze o odstranění uhlíku před propálením gatí jsem si popálil ruku... :?
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod archduke » 29 pro. 2004, 23:02

"Murphy"
tvoje icona by se asi divila. To, ze se ti vytvari cepice z popele, ktera se da vysypat naznacuje tomu, ze nedusas tak casto, jak je treba a to je ten problem. Proste zlehka dusej casteji a zadny problem mit nebudes a chut bude bajecna az do konce. Happy Bafani :puffy:
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod Todík » 30 pro. 2004, 00:26

archduke píše:"Murphy"
tvoje icona by se asi divila. To, ze se ti vytvari cepice z popele, ktera se da vysypat naznacuje tomu, ze nedusas tak casto, jak je treba a to je ten problem. Proste zlehka dusej casteji a zadny problem mit nebudes a chut bude bajecna az do konce. Happy Bafani :puffy:


Jo, jo častěji z lehka dusat, aby to nevyhaslo. A když už to vyhasne, tak to trošku přiťápnu a jedu dál. Vysypávám jen když to blbě táhne, nebo je-li tam už moc popela a špatně to chytá. Je ovšem fakt, že po opakovaném zapalování někdy ke konci chutná dýmka příšerně.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Twineryy » 30 pro. 2004, 08:57

Odsypávám jenom když mi dýmka někde u dna, nebo po půlce chcípne. Abych nezapaloval přes popel, to mi moc nechutná :D .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Pejsek » 02 led. 2005, 01:04

Todík píše:
archduke píše:"Murphy"
tvoje icona by se asi divila. To, ze se ti vytvari cepice z popele, ktera se da vysypat naznacuje tomu, ze nedusas tak casto, jak je treba a to je ten problem. Proste zlehka dusej casteji a zadny problem mit nebudes a chut bude bajecna az do konce. Happy Bafani :puffy:


Jo, jo častěji z lehka dusat, aby to nevyhaslo. A když už to vyhasne, tak to trošku přiťápnu a jedu dál. Vysypávám jen když to blbě táhne, nebo je-li tam už moc popela a špatně to chytá. Je ovšem fakt, že po opakovaném zapalování někdy ke konci chutná dýmka příšerně.


Také se přikláním k tomuto názoru, raději častěji dusat, nežli odsypávat. Je to i pohodlnější a bespečnější - že Bromden :D
Uživatelský avatar
Pejsek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 01 led. 2005, 16:19
Bydliště: Mělnicko

Příspěvekod Todík » 02 led. 2005, 11:35

Pejsek: Také se přikláním k tomuto názoru, raději častěji dusat, nežli odsypávat. Je to i pohodlnější a bespečnější - že Bromden :D[/quote]

Bromden už neví, co by roupama do tý dýmky nacpal. Jen se nevyjádřil, jak mu ta směs s těma gatěma a spálenou kůží chutnala. :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod harel » 02 led. 2005, 13:04

Todík píše:Pejsek: Také se přikláním k tomuto názoru, raději častěji dusat, nežli odsypávat. Je to i pohodlnější a bespečnější - že Bromden :D


jednoznačne dusať a nevysypávať.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod dix » 02 led. 2005, 13:24

to nema racionalny dovod...ja ku koncu odsypem a nic tym nepokazim.
Pri opatovnom zapalovani u dna skvari clovek menej uhlia...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod harel » 02 led. 2005, 16:45

dix píše:to nema racionalny dovod...ja ku koncu odsypem a nic tym nepokazim.
Pri opatovnom zapalovani u dna skvari clovek menej uhlia...


to akože chceš povedať , že úkony spojené s fajkou a jej fajčenie má nejaký racionálny dôvod??? :D :D :D

...ja nevysypávam, pokiaž je to možné kvôli tomu, že si šetrím popol na vysatie akejkožvek vlhkosti po ukončení fajčenia. Ale niekedy, keď sa inak nedá tak proste vysypem :lol:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník