Platby do zahraničí

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod jcp » 03 říj. 2007, 15:39

trosca píše:pro me, jako jednotlivce to nema moc velky vyznam, ale nechtel by do toho jit nekdo se mnou? Proste par lidi by se slozilo na jednu schranku

já bych se připojil, už jsem viděl fůru krásnejch kousků u kterejch bylo výslovný upozornění že mimo USA nene .. Hic Rhodos, hic salta! .. ale právěže držet si to sám pro jeden-dva kousky do roka mi připadá jako dost velkej luxus :x
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod matesek » 12 dub. 2008, 19:39

…prosím o nasměrování či radu, zda je tady někde vlákno o platbě na ebay, nákupy přes ebay a platbu vydraženého zboží. Mám tam vyhlídlou jednu dýmečku, chci se zúčastnit aukce a nevím jak by to pak bylo s placením, kdybych ji náhodou získal. Máte s tím někdo zkušenosti, jak funguje proces placení přes Pay pal účet ?
Určitě to hodně využíváte , mohu tedy poprosit o info – jak při vyhrané aukci probíhá platba za zboží přes pay pal a co pro to všechno musím udělat.
Díííííííííííííky za odkazy a rady.
:wink:
Uživatelský avatar
matesek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 56
Registrován: 04 kvě. 2007, 18:28
Bydliště: Slavičín

Příspěvekod ypres.bass » 12 dub. 2008, 19:50

matesek píše:předchozí příspěvek o platbách

thread: http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=1144
pokud máš ty i on paypal, tak ti íbej nabídne v seznamu vyhraných věcí tlačítko "pay now" a to tě pošle do formluláře který snad dokáže ošéfovat každý se základní znalostí jazyka
ten formulář už bude předvyplněný pouze je někdy potřeba doplnit poštovné pokud jste si ho domluvili jinak - pak dáš platit přes paypal - přesměruje tě to tam a ty to tam zaplatíš - má to fest intuitivní ovládání
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Old Bob » 29 kvě. 2008, 13:15

Mám skušenost s vekými německými obchody (GmbH), že když jim uvedu DIČ oni mi odečtou DPH, nakupuje někdo z vás takhle tabáky či dýmky?
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Příspěvekod Old Bob » 07 čer. 2008, 10:21

Pánové mám dotaz, jak mám rozumět úvodní cenové tabulce u Synjeca kde je uvedeno např. za 500g tabáčku 80 CHF - 55 USD - 55 EUR když jsou tak rozdílné ceny jednotlivých měn. To by dle mého soudu bylo nejvhodnější platit v USD. Bzum, bzum, bzum nejde mi to do kebule. :roll:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Příspěvekod Fénix » 07 čer. 2008, 13:12

Old Bob píše:Pánové mám dotaz, jak mám rozumět úvodní cenové tabulce u Synjeca kde je uvedeno např. za 500g tabáčku 80 CHF - 55 USD - 55 EUR když jsou tak rozdílné ceny jednotlivých měn. To by dle mého soudu bylo nejvhodnější platit v USD. Bzum, bzum, bzum nejde mi to do kebule. :roll:


ceny v cizích měnách jsou jen orientační, platíš v CHF
snad nemlžím
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Nevill » 07 čer. 2008, 14:54

Fénix píše:
Old Bob píše:Pánové mám dotaz, jak mám rozumět úvodní cenové tabulce u Synjeca kde je uvedeno např. za 500g tabáčku 80 CHF - 55 USD - 55 EUR když jsou tak rozdílné ceny jednotlivých měn. To by dle mého soudu bylo nejvhodnější platit v USD. Bzum, bzum, bzum nejde mi to do kebule. :roll:


ceny v cizích měnách jsou jen orientační, platíš v CHF
snad nemlžím


je to tak, v objednávkovém formuláři se vyplňuje cena v CHF...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Platby do zahraničí

Příspěvekod Aleš.B » 05 led. 2011, 20:59

Rozhodl jsem se, že si také objednám Falcon :twisted: z tohoto obchodu: http://www.smoke-king.co.uk/acatalog/home-page.html Ale vůbec si nevím rady jak s platbou :palm: Je potřeba zajít do banky a zažádat o povolení internetového bankovnictví? Mám kartu VISA. A až provedu objednávku, vyskočí mi na stránkách obchodu políčko, do kterého zadám číslo karty a pin? Prosím někoho trpělivého, aby mi to "polopatě" vysvětlil :think:
Uživatelský avatar
Aleš.B
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 55
Věk: 32
Registrován: 30 čer. 2010, 13:38

Re: Platby do zahraničí

Příspěvekod Sobpeta » 05 led. 2011, 21:15

Předně musíš mít kartu, která to umožňuje, resp. "embosku". Má vystouplý reliefní písmo a taky třímistný číselný kód(CVV) na zadní straně karty, podle toho to poznáš. Zajdi si do své banky a nech si nastavit povolení plateb po internetu. Nezapomeň si nastavit limit, já mám třeba 5 000,-. Pak si na stránkách e-shopu vyber zboží, vyplň všechny náležitosti co po Tobě chtějí...no a pak už jen zadáš číslo karty(20 místné zepředu), expiraci(tzn. datum platnosti karty-většinou chtějí konec platnosti datum/rok) no a pak ještě zadáš CVV code(symbol, který je na kartě vzadu někde vedle Tvého podpisu) a je hotovo. Je to jednoduché a většinou Tě e-shop sám navede a system Ti nedovolí zadat nějakou blbost...Ještě doplním, že převod z CZK na EUR, CHF či jinou měnu probíhá automaticky, nemusíš se o to starat. :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Platby do zahraničí

Příspěvekod Aleš.B » 05 led. 2011, 21:25

Děkuju :ok: CVV kód na kartě mám, co nejdřív zajdu do banky a budu se těšit na tu hliníkovou nádheru :clamp:
Uživatelský avatar
Aleš.B
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 55
Věk: 32
Registrován: 30 čer. 2010, 13:38

Re: Platby do zahraničí

Příspěvekod klasik51 » 05 led. 2011, 21:32

Aleš.B píše:Děkuju :ok: CVV kód na kartě mám, co nejdřív zajdu do banky a budu se těšit na tu hliníkovou nádheru :clamp:

A nebudeš litovat. :plaster:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Platby do zahraničí

Příspěvekod Cifro » 05 led. 2011, 21:37

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Platby do zahraničí

Příspěvekod OldaS » 31 bře. 2014, 13:07

Ahoj, rád bych na ebay.com koupil prázdnou plechovku od tabáku. Prodejce preferuje paypal a zřejmě i pro mne je to výhodnější. Mohu někoho z Vás (používajících paypal) požádat o pomoc? Děkuju!
Olda
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Platby do zahraničí

Příspěvekod Visual » 31 bře. 2014, 14:06

zalozit paypal/pridat kartu akceptovanou paypalem(podle instrukci)/platit :)
jakekoliv nejasnosti rad zodpovim :puffy:
Uživatelský avatar
Visual
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 328
Věk: 39
Registrován: 27 bře. 2012, 13:01
Bydliště: Praha

Re: Platby do zahraničí

Příspěvekod janko.s » 05 lis. 2014, 00:41

dobry den, a nemate i zkusenosti s placenim prostrednictvim paysafecard.com? jiz jsem to videl jako moznost na nekterych eshopech, tak uvazuji o porizeni, nevim ale zda se to vyplati.
diky! janko
janko.s
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 lis. 2014, 00:38

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 23 návštevníků