Platby do zahraničí

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Příspěvekod imagoo » 04 říj. 2004, 06:56

Jsem poněkud méně gramotný v bankovních, platebních apod. záležitostech a proto se chci zeptat těch, kteří nakupují přes Internet z ciziny, jestli na platby využívají VISU nebo Mastercard a vůbec, jaké jsou další možnosti.
Díky
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 04 říj. 2004, 07:39

imagoo píše:Jsem poněkud méně gramotný v bankovních, platebních apod. záležitostech a proto se chci zeptat těch, kteří nakupují přes Internet z ciziny, jestli na platby využívají VISU nebo Mastercard a vůbec, jaké jsou další možnosti.
Díky


visa nebo mc, to je jedno, hlavne musi byt embosovana(mit vytlacene cislo) a ne elektronicka...moc jinych moznosti nez kartu tady nemas, v civilizovanem bankovnim svete se pouzivaji i veci typu PayPal, ale ten tady standardne nefunguje, z doslechu, nezkousel sem to a ani nemam moc duvod to zkouset, platim kreditkou
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 04 říj. 2004, 08:21

imagoo píše:Jsem poněkud méně gramotný v bankovních, platebních apod. záležitostech a proto se chci zeptat těch, kteří nakupují přes Internet z ciziny, jestli na platby využívají VISU nebo Mastercard a vůbec, jaké jsou další možnosti.
Díky


Ja jsem jednou platil bankovnim prevodem (synjeco.ch). Funguje to, ale je to drahe a mozna i ponekud komplikovane. Pokud se vsak obavas sverit cislo karty internetu, pak je to jedna z moznosti. Internetove obchody maji vetsinou nejaky kontaktni e-mail. Tam se lze dotazat, jestli platbu prevodem akceptuji (pokud to nenajdes primo na jejich strankach).
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Twineryy » 04 říj. 2004, 08:34

tuton píše: Ja jsem jednou platil bankovnim prevodem (synjeco.ch). Funguje to, ale je to drahe a mozna i ponekud komplikovane. Pokud se vsak obavas sverit cislo karty internetu, pak je to jedna z moznosti. Internetove obchody maji vetsinou nejaky kontaktni e-mail. Tam se lze dotazat, jestli platbu prevodem akceptuji (pokud to nenajdes primo na jejich strankach).


Já bych zase platbu převodem viděl za nejjednodušší způsob. Je to v podstatě normální příkaz k úhradě (nemusíš mít vůbec žádnou kartu). A až oni zaregistrují tvoji platbu, tak ti pošlou zboží. Pravda většinou to normálně na stránkách neavízují, ale ve většině případů s tim souhlasí. Nemusíš se bát o kartu. Na druhou stranu nevim, jak by to bylo s vymáhánim peněz, kdyby se na tebe vysrali. Ale asi stejný jako s kartou :lol: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Fénix » 04 říj. 2004, 08:38

Twineryy píše:Já bych zase platbu převodem viděl za nejjednodušší způsob.


...zvlášť pokud máš účet v e-bance nebo jiné podporující internet banking.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Michal Hubacz » 04 říj. 2004, 08:38

Twineryy píše:
tuton píše: Ja jsem jednou platil bankovnim prevodem (synjeco.ch). Funguje to, ale je to drahe a mozna i ponekud komplikovane. Pokud se vsak obavas sverit cislo karty internetu, pak je to jedna z moznosti. Internetove obchody maji vetsinou nejaky kontaktni e-mail. Tam se lze dotazat, jestli platbu prevodem akceptuji (pokud to nenajdes primo na jejich strankach).


Já bych zase platbu převodem viděl za nejjednodušší způsob. Je to v podstatě normální příkaz k úhradě (nemusíš mít vůbec žádnou kartu). A až oni zaregistrují tvoji platbu, tak ti pošlou zboží. Pravda většinou to normálně na stránkách neavízují, ale ve většině případů s tim souhlasí. Nemusíš se bát o kartu. Na druhou stranu nevim, jak by to bylo s vymáhánim peněz, kdyby se na tebe vysrali. Ale asi stejný jako s kartou :lol: .


Pozor na příkazy k úhradě. Většinou chtějí banky docela vysoké poplatky za mezinárodní převod peněz. Tyto poplatky mohou být připsány na vrub nakupujícího nebo prodávajícího. Záleží to na tom kdo platí fakturu. Podle informací banky je to mezi ČR a SR cca 300,- Kč.
Uživatelský avatar
Michal Hubacz
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 50
Registrován: 23 črc. 2004, 13:40
Bydliště: Bošovice

Příspěvekod Twineryy » 04 říj. 2004, 08:50

Michal Hubacz píše:
Pozor na příkazy k úhradě. Většinou chtějí banky docela vysoké poplatky za mezinárodní převod peněz. Tyto poplatky mohou být připsány na vrub nakupujícího nebo prodávajícího. Záleží to na tom kdo platí fakturu. Podle informací banky je to mezi ČR a SR cca 300,- Kč.


Pravda, na poplatky si musí dát člověk bacha. Záleží jakej má kdo účet.
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 04 říj. 2004, 08:51

Michal Hubacz píše:
Twineryy píše:
tuton píše: Ja jsem jednou platil bankovnim prevodem (synjeco.ch). Funguje to, ale je to drahe a mozna i ponekud komplikovane. Pokud se vsak obavas sverit cislo karty internetu, pak je to jedna z moznosti. Internetove obchody maji vetsinou nejaky kontaktni e-mail. Tam se lze dotazat, jestli platbu prevodem akceptuji (pokud to nenajdes primo na jejich strankach).


Já bych zase platbu převodem viděl za nejjednodušší způsob. Je to v podstatě normální příkaz k úhradě (nemusíš mít vůbec žádnou kartu). A až oni zaregistrují tvoji platbu, tak ti pošlou zboží. Pravda většinou to normálně na stránkách neavízují, ale ve většině případů s tim souhlasí. Nemusíš se bát o kartu. Na druhou stranu nevim, jak by to bylo s vymáhánim peněz, kdyby se na tebe vysrali. Ale asi stejný jako s kartou :lol: .


Pozor na příkazy k úhradě. Většinou chtějí banky docela vysoké poplatky za mezinárodní převod peněz. Tyto poplatky mohou být připsány na vrub nakupujícího nebo prodávajícího. Záleží to na tom kdo platí fakturu. Podle informací banky je to mezi ČR a SR cca 300,- Kč.


presne tak, mam ucet u raiffeisenbank a tam je odeslani platby v cizi mene 0,5% z částky, min. 300 Kč, max. 1 900 Kč

...karta je zdarma + kurz se pocita tusim stred
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod forgi » 04 říj. 2004, 09:48

mne sa velmi osvedcilo posielanie penazi cez Western Union. Je spolahlivy, zvycajne lacnejsi nez bankovy prevod ( nesmieme totiz zabudat ze aj zahranicna banka si stiahne poplatky a tie su väcsinou omnoho vecsie ako u nas). Da sa cez nich platit aj pomocou karty a internetu, alebo osobne tam kde maju pobocky, ktore sa tiez daju najst na internete.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jana » 04 říj. 2004, 12:54

Já mám dobrou zkušenou s platbama kartou. Zatím musím zaklepat, bez jediný chybičky. A bez poplatků a pěkným kurzem. Zatímco Western Union je s poplatkama v řádu stovek i za maličkatý částky k převodu, nedá se to vyřešit v pohodlí u kanceláře a chtěji to tuším i horším kurzem. Jinak používám Visu i Mastercard a v pohodě.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Graveir » 04 říj. 2004, 22:15

Michal Hubacz píše:Pozor na příkazy k úhradě. Většinou chtějí banky docela vysoké poplatky za mezinárodní převod peněz. Tyto poplatky mohou být připsány na vrub nakupujícího nebo prodávajícího. Záleží to na tom kdo platí fakturu. Podle informací banky je to mezi ČR a SR cca 300,- Kč.


Presne :!: Kdyz jsem nedavno platil konferenci na slovensku prevodem, tak jsem platil jak poplatek ceske, tak i slovenske bance a celkem to bylo
200KC z nasi a 400SK (330KC) ze slovenske banky...docela hnus :mrgreen: A muze to byt zavisle i na vysi platby...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Dan » 14 říj. 2004, 06:28

Pokud byste chteli kupovat na e-shopech třeba v Reichu,tak není problém(zvláště pak pro toho,kdo tam jezdí)si tam založit účet a pak zadávat příkazy přes net a máte to za velmi nízké poplatky.Ale poštovný taky něco stojí,tak sem to vyřešil tak,že jsem si to nechal poslat na dobírku ke známé,která mi to pak přivezla do Čech a celé to stálo 4 Euráky :lol:
Dan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 07 zář. 2004, 07:06
Bydliště: Plzen

Příspěvekod loom777 » 25 led. 2005, 13:39

bud Western Union nebo moneybookers.com
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod loom777 » 11 úno. 2005, 15:09

a propos...mate nekdo zkusenost s objednavanim tabaku z ciziny (USA - www.cupojoes.com atd)? Jak je to se clem a podobnyma hovadinama???
Uživatelský avatar
loom777
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Registrován: 25 led. 2005, 11:48
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod dix » 11 úno. 2005, 16:37

par dni sa to tu rozoberalo...dvaja clenovia si neco kupovali....to mas preto ze furt riesis Koutek duchovni outechy :twisted:
V skratke: objednas..enbosovanou kartou zaplatis a preberes zasielku.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků