Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Dc.Zloun » 09 říj. 2010, 07:26

Scalex píše:Ale to jsou, nemýlím-li se, cigaretové tabáky a jejich použití v dýmce je značně nevhodné (nízká vlhkost a příliš jemný řez).

aha tak to děkuji za postřeh. Už bych špatně nakoupil :) Já jenom doufám, že u nás v obchodě budou něco dobrého mít :)

Jo a ještě jsme se chtěl zeptat, jestli mohu dát do hlavičky méně tabáku pak ho vyčistit a vten samý den si dát do té samé dýmky druhou malou dávku, pak to azse vyčistit další den to nechat schnout. Jde to takto či nikoliv ?
Dc.Zloun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 27
Věk: 32
Registrován: 06 říj. 2010, 12:51
Bydliště: Vrchlabí

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Copatej » 09 říj. 2010, 08:02

Není to úplně správný a obvyklý způsob, ale po tom všem, co jsem si tady v tvých příspěvcích přečetl (bez urážky), můžeš. Samosebou, pokud bys' měl dvě dýmky a praktikoval tento způsob, bylo by to naprosto v pořádku :wink: a mohl bys' je nacpávat klidně plné, což můžeš i v prvním případě. Bude záležet, jakým tabákem a jak budeš studeně kouřit...což u začátečníka se ti na 99% nepovede, kdyby ses rozkrájel, ale neboj, vzhůru do boje. I tohle jsou zkušenosti, kterými si musíš projít. Hodně štěstí :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Scalex » 09 říj. 2010, 09:31

Dc.Zloun píše:aha tak to děkuji za postřeh. Už bych špatně nakoupil :) Já jenom doufám, že u nás v obchodě budou něco dobrého mít :)


Tak sice nevím, jaké tabáky tam budou mít, ale asi nejlepší bude, když se tam skočíš podívat, opíšeš si názvy a pak se mrkneš na www.tabaky.cz a přečteš si na tyto tabáky recenze. Vyhneš se tak tomu, že bys koupil tabák s hezkou tobolkou, který by ti ale pak vůbec nechutnal.

Pokud ti jde o kouření za nízkou cenu, pak ve většině trafik bývá k dispozici Krakonošova směs, což je asi nejlevnější tabák z kategorie těch slušných. Není to samozřejmě žádný kulervoucí zázrak v porovnání s těmi dražšími, ale za tu cenu to myslím není vůbec špatná volba a pokud chce člověk kouřit ve větší míře a je přitom hodně limitovaný penězi, tak Krakonoš je docela OK. Navíc to není tak úplně bezproblémový tabák a je potřeba jej kouřit opatrněji a pomaleji, což vede k nacvičení správného způsobu kouření.

Dc.Zloun píše:Jo a ještě jsme se chtěl zeptat, jestli mohu dát do hlavičky méně tabáku pak ho vyčistit a vten samý den si dát do té samé dýmky druhou malou dávku, pak to azse vyčistit další den to nechat schnout. Jde to takto či nikoliv ?


Viz to co píše Copajda - nezáleží na tom, jestli tam cpeš plnej kotel nebo méně tabáku - ten hlavní průser se beztak děje na dně kotle... tam to může močkovat... Pokud se ti podaří kouřit extra suše a po dokouření první fajfky nebude dno vlhké a fajfka nebude lehce nakysle smrdět (hlavně v místě, kde se do krčku napojuje náústek), tak se dá jedna fajfka kouřit i dvakrát za den. Udělal jsem to několikrát, ovšem po druhém kouření už bylo potřeba nechat fajfku vyschnout opravdu důkladně a na to už jeden den nestačil. Počítej s tím, že po dvou kouřeních z jedné fajfky krátce po sobě musíš té fajfce dát třeba 4-5 dní, jinak bude smrdět a kouření z ní bude stát za prd.

Pokud máš jen jednu fajfku, asi bych se raději uskromnil a kouřil z ní jen jednou a pokud bych měl potřebu tabáku, dal bych si doutníček nebo balenou cigaretu. Proto mají fajfkaři víc fajfek, aby je mohli točit častěji nebo si dát víc kotlíků za den. Je mi jasné, že jako student to máš složitější a že moc peněz do fajfek investovat nemůžeš, ale právě proto je dobré, abys neodvařil špatným používání i tu jednu, co máš nebo mít budeš.

Kdybys našel ve svém okolí někoho, kdo fajfkám rozumí, mohl by ti pomoci koupit i nějakou další hodně levnou fajfku. Třeba firma BPK vyrábí fajfky, které jsou hodně levné, ale bohužel v 90 procentech případů (a možná ještě víc) jsou hodně špatně vrtané a kouření z nich je hodně problematické. Ale zkušený kuřák dokáže vybrat takovou, která je na tom dobře, a to třeba i za cenu 3-4 stovek. Ovšem v trafice ti prodají cokoliv a nepočítej s tím, že by ti v běžné trafice poradili s fajfkou nebo rozuměli tomu, jak vypadá správné vrtání. To fakt chce mít sebou znalce. Stanislawka je sice o něco dražší fafka, ale taky kvalitnější a zaručeně dobře vrtaná a bezproblémová, tu si můžeš koupit i "bez dozoru". 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Dc.Zloun » 09 říj. 2010, 11:14

Jak říkám jsem úplný začátečník a nechci se nechat něčím zaskočit. Děkuji Vám za všechny vaše rady, neměl jsem třeba ani tušení, že není dobré z jedné fajfky kouřit více druhu tabáků, ale někdo zde psal, že pokud v ní mohu střídat třeba dva tři typy aromatického, ale nemísit je s ostatními např s "mejdláky " :).
Jsem říkal o fajfkách kámošovi a taky by si chtěl jednu stanislawku po netu koupit, ale ještě mu není 18 tak doufám, že to nebude probém co myslíte ?
Dc.Zloun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 27
Věk: 32
Registrován: 06 říj. 2010, 12:51
Bydliště: Vrchlabí

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod pepson » 09 říj. 2010, 11:21

Dc.Zloun píše:Jak říkám jsem úplný začátečník a nechci se nechat něčím zaskočit. Děkuji Vám za všechny vaše rady, neměl jsem třeba ani tušení, že není dobré z jedné fajfky kouřit více druhu tabáků, ale někdo zde psal, že pokud v ní mohu střídat třeba dva tři typy aromatického, ale nemísit je s ostatními např s "mejdláky " :).
Jsem říkal o fajfkách kámošovi a taky by si chtěl jednu stanislawku po netu koupit, ale ještě mu není 18 tak doufám, že to nebude probém co myslíte ?

Na toto Ti asi nikto neodpovie,kúp si fajfku a "daruj" mu ju :wink:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Dc.Zloun » 09 říj. 2010, 11:24

Na toto Ti asi nikto neodpovie,kúp si fajfku a "daruj" mu ju :wink:


Problém je v tom, že se vidíme maximálně jednou do roka a teď ještě k tomu někam odjíždí, ale nevím proč by mu jí neměli prodat přeci jenom fajfka může sloužit i jako ozdobný nástroj ;-)
Dc.Zloun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 27
Věk: 32
Registrován: 06 říj. 2010, 12:51
Bydliště: Vrchlabí

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Copatej » 09 říj. 2010, 12:37

Ať to zkusí a uvidí...kluci, nehledejte v ničem žádnou vědu...v hospodě mu určitě taky už nalejou, tak nevidím důvod, proč by mu jí trafikant neprodal...dělejte si radosti, nepřidělávejte si starosti :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Dc.Zloun » 09 říj. 2010, 13:18

Copatej píše:Ať to zkusí a uvidí...kluci, nehledejte v ničem žádnou vědu...v hospodě mu určitě taky už nalejou, tak nevidím důvod, proč by mu jí trafikant neprodal...dělejte si radosti, nepřidělávejte si starosti :wink:


No dýmku si bude kupovat z netu a tabák kupovat normálně v trafice, ale myslím, že mu to prodaj oboje :)
Dc.Zloun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 27
Věk: 32
Registrován: 06 říj. 2010, 12:51
Bydliště: Vrchlabí

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Byšek » 10 říj. 2010, 12:13

No, já jsem sice taky jenom začátečník (s dýmkami jsem začal před půl rokem) a nevím jak moc fundovaně můžu poradit :)
Souhlasím se vším co píšou kolegové přede mnou, akorát tabák Krakonošova směs bych neradil snad ani začátečníkovi. :naughty: Byl to můj úplně první tabák a málem jsem kvůli němu s fajfkařením praštil. Smrdí jako cigarety a to opravdu nemusím. Podle mě daleko lepší a přitom stále velmi levný a téměř všude dostupný je MB Original choice. Ten voní za studena jako hořká čokoláda, pralinky, nebo něco takového, po zapálení zajímavě, trochu sladce. Prostě "nebe a dudy" oproti Krakonošovi.

Vyřešit problém s nedostatkem dýmek lze pořízením hliněnky. Ty jsou levné a takzvaně "blbuvzdorné", navíc z nich lze bez problémů kouřit i několikrát denně. Viz příslušné vlákno tady na fóru.

Přeji chladný kouř.
Uživatelský avatar
Byšek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 127
Věk: 45
Registrován: 09 dub. 2010, 07:13
Bydliště: Litoměřice

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Scalex » 10 říj. 2010, 12:45

Byšek píše: akorát tabák Krakonošova směs bych neradil snad ani začátečníkovi. :naughty: Byl to můj úplně první tabák a málem jsem kvůli němu s fajfkařením praštil. Smrdí jako cigarety a to opravdu nemusím. Podle mě daleko lepší a přitom stále velmi levný a téměř všude dostupný je MB Original choice. Ten voní za studena jako hořká čokoláda, pralinky, nebo něco takového, po zapálení zajímavě, trochu sladce. Prostě "nebe a dudy" oproti Krakonošovi.

Vyřešit problém s nedostatkem dýmek lze pořízením hliněnky. Ty jsou levné a takzvaně "blbuvzdorné", navíc z nich lze bez problémů kouřit i několikrát denně. Viz příslušné vlákno tady na fóru.


Já jsem si včera schválně Krakonoše nacpal, ještě jsem tu trochu měl a byl v dobré kondici, a až mě zaskočilo, jak dobře jsem si pokouřil. Cigaretový smrad nemůžu potvrdit, nic takového jsem necítil, naopak, bylo to příjemné přírodní pokouření jen s minimem aromatizace.

Já zase mám problémy doporučovat Original Choice. Ten doporučuju maximálně lidem, kteří jsou tabákem zcela nepolíbení, nikdy nekouřili ani cigarety či doutníčky a do kouření se teprve chystají pustit. Pro ně to může být zajímavé seznámení s kouřem, ale já za celou dobu, co kouřím (pravda, je to jen tři a půl roku) nepotkal slabší tabák, ze kterého bych prakticky ani necítil tabákovou chuť. Já si ten tabák nikdy nemohl užít, protože mi přišel hrozně "řídký"... prostě jsem tahal a tahal jak dědek řepu a nic jsem z té fajfky vytáhnout nemohl. A pak se to samozřejmě přehřálo, spařilo a mohl jsem to vyklepnout. Později jsem pro Original Choice uplatnění našel - ředil jsem s ním příliš výrazné aromatiky. Třeba Alsbo Cherry mi chutná, ale postupem času mi jeho silná aromatizace začala vadit. Tak jsem ho půl napůl naředil Original Choicem a vznikl slabý odpočinkový cherry tabák, který nebyl tak griotkově "ulepený" jako nenaředěné Alsbo Cherry.

Co se týká hliněnek, ty jsou samozřejmě bezva, mám tři a jsem s nimi spokojený, ale taky bych je asi neradil úplnému začátečníkovi. Myslím si, že každý by se měl učit na briaru. Myslím, že nejlepší je začít dvěma briárkami a až člověk vstřebá základní kuřácké návyky a dokáže vybánit fajfku jen na pár připálení, dojet kotel až do konce a nemít v ní bahno a celou dobu udržet teplotu relativně nízko, tak pak si teprve pořídit hliněnky, aby se tabáky daly víc točit a mohlo se kouřit častěji.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Dc.Zloun » 10 říj. 2010, 13:19

Tak teď teda nevím od jakého mám jít tabáku :). V příštím tejdnu si chci zajít do našeho obchodu a něco si tam pořídit tak uvidím, ale chtěl bych něco lehce aromatického :)
Dc.Zloun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 27
Věk: 32
Registrován: 06 říj. 2010, 12:51
Bydliště: Vrchlabí

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Old Bob » 10 říj. 2010, 14:28

Dc.Zloun píše:Tak teď teda nevím od jakého mám jít tabáku :). V příštím tejdnu si chci zajít do našeho obchodu a něco si tam pořídit tak uvidím, ale chtěl bych něco lehce aromatického :)

Nappa Valley
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Dc.Zloun » 10 říj. 2010, 16:30

Velice zajímavý tabák podle recenzí pokud tam bude jdu do něj mohu se jenom zeptat na přibližnou cenu ??
Dc.Zloun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 27
Věk: 32
Registrován: 06 říj. 2010, 12:51
Bydliště: Vrchlabí

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Sobpeta » 10 říj. 2010, 16:36

cca 200,-
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod Dc.Zloun » 10 říj. 2010, 17:32

Našel jsem ještě http://tabaky.cz/tabak/cellini-clasico máte s ním někdo zkušennost ?
Dc.Zloun
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 27
Věk: 32
Registrován: 06 říj. 2010, 12:51
Bydliště: Vrchlabí

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


cron