Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Rady pro začátečníka - trvale aktualizováno II.

Příspěvekod basa333 » 29 lis. 2007, 14:07

Další vlákno tohoto tématu - uvědomte si, že tady opravdu hledá spousta lidí podstatné informace, proto se omezte na konkrétní příspěvky pro začátečníky bez diskuzí na téma "nesmrtelnosti vesmíru" - na ty jsou tu jiná vlákna.

Odkaz na první část vlákna:
viewtopic.php?t=390
Naposledy upravil basa333 dne 09 led. 2008, 06:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod piter » 16 pro. 2007, 03:11

Kerryn píše:Zdravím!

Kouření dýmky mě vždy fasinovalo, a tak jsem se rozhodl, že se tomu začnu věnovat. Nicméně je to pro mě pole naprosto neorané, nikdy jsem nekouřil ani cigarety...

Teď po pár hodinách surfování už mám hlavu dřevěnou, tak se chci obrátit s prosbou o radu na vás:

Vybral jsem si tuhle dýmku [url]http://www.etrafika.cz/dymky/dymky_stanislaw/detail.php?items[itemid]=2731[/url]

Je to asi ta nejlevnější, kterou jsem na etrafice našel, nicméně předpokládám, že mi moje první dýmka stejně dlouho nevydrží, tak proč utrácet víc peněz, než je nutné.. K tomu bych si koupil knížky Kouzla a taje dýmek I. a II., které jsou v prodeji také na etrafice. Doufám, že z prvního dílu té knížky vyčtu, jaké příslušenství si mám koupit, jak dýmku nacpat, čistit a hlavně, jak ji kouřit.

Co myslíte, mám to takhle udělat? Předem díky za reakce.

diamondking píše::D Já myslím, že to není špatná volba. polobent, tak se ti močka nedostane tak lehce do úst..je rustikovaná, takže bude dobře odvádět teplo a má silné stěny hlavičky, takže se tak lehce nepropálí a v ty knížky ti taky pomůžou, myslím, že je taky někde mám. A hodně se dočteš tady na fóru. Tak ať ti to nadšení vydrží... :D

ypres.bass píše:1.dýmka pěkná (mám pro Stanislawy slabost, neb jsem též Staníček)
2.Trutnov není moc daleko od Pardu, tak se někdy stav a my ti to s martinem pedainem názorně ukážeme...a třeba si i něajkou dýmčičku z "Koloniálu"odneseš sorry už zase obchoduju
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 16 pro. 2007, 09:46

Kerryn: pokud chceš šetřit, tak určitě nekupuj Kouzla II. Je to takový seznam tabáků a kratičkých recenzí - ale vše je několik let staré a nabídka na trhu se výrazně změnila, navíc recenzí se na netu válí dost. Jednička je dobrá, ale v případě finanční nouze se ty informace taky dají vyzobat na netu. Uspořené oeníze bych raději vrazil do tabáku nebo třeba lepší dýmky. Nezapomeň taky na dusátko, čističe, popř. filtry...
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tifik » 31 pro. 2007, 17:24

Jak fungují ty synjecovská víčka na dýmku? Ty pacičky jsou vně nebo uvnitř hlavičky, máte někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod bigdragon » 31 pro. 2007, 18:04

tifik píše:Jak fungují ty synjecovská víčka na dýmku? Ty pacičky jsou vně nebo uvnitř hlavičky, máte někdo zkušenost?

no já je mám uvnitř, ale zatím jen na okrasu :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Scalex » 31 pro. 2007, 18:10

tifik píše:Jak fungují ty synjecovská víčka na dýmku? Ty pacičky jsou vně nebo uvnitř hlavičky, máte někdo zkušenost?


Shora jsou takové malé pacičky, ohnuté vzhůru, ty se zmáčknou směrem ke středu. Dole jsou pak pacičky, které se dávají dovnitř tabákové komory. Celé je to takový pružný prstenec, usazený v tom dírkovaném víčku, takže vnitřní pacičky jsou poměrně velkou silou tlačeny do dřeva (ale ne tak, aby ho poškrábaly) a rozhodně nehrozí, aby to z dýmky spadlo. Já to víčko používám třeba i na to, když jdu do hospody na jeden kotlík a nacpu si dýmku už doma - zadekluju to víčkem a nic se nevysype.

Při větrném počasí je to fakt bezvadná věc, kolem tebe duje vichr z hor, poletují lidé, auta, popelnice a kusy střech a ty si v klidu báníš a nic ti nevyfoukne uhlík z fajfky nebo ti nevlítne popílek do očí...
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Scalex » 31 pro. 2007, 18:14

Jo - a pasuje to na hodně široký rozpětí kotlíků, ony se ty pacičky dají i přihnout, takže jsem to dal na fajfku s centimetrovým kotlíkem i na jednu, co má průměr kotle 2,5 cm.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

vyhasínání

Příspěvekod fildoska » 03 led. 2008, 19:01

ahoj ahoj!
s dýmkou úplně začínám, a tak řeším pár začátečnických problémů... zaprvé: jak na dýmku při roztahávání (zapalování)? kouř je v této fázy vždycky šíleně silný a hnusný...
a za druhé mě dýmka hodně často zhasíná... povede se mi jí zapálit na delši dobu jenom někdy...jaký je v tom gryf? předem dík :oops:
fildoska
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 led. 2008, 18:56

Re: vyhasínání

Příspěvekod Tapinek » 03 led. 2008, 19:31

fildoska píše:ahoj ahoj!
s dýmkou úplně začínám, a tak řeším pár začátečnických problémů... zaprvé: jak na dýmku při roztahávání (zapalování)? kouř je v této fázy vždycky šíleně silný a hnusný...
a za druhé mě dýmka hodně často zhasíná... povede se mi jí zapálit na delši dobu jenom někdy...jaký je v tom gryf? předem dík :oops:

Tak na tohle nejde poradit na dvou radcich. I kdyz... 90% je v priprave tabaku a jeho nasledovnem nacpani. Asi bych Ti doporucil procist si Poradnu a pak se ptat na pripadne nejasnosti. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod basa333 » 03 led. 2008, 21:16

to fildoska:

mrkni nejdřív sem, třeba tam něco najdeš :wink:

http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=390
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod bigdragon » 03 led. 2008, 21:52

Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod klasik51 » 03 led. 2008, 22:45

bigdragon píše:a nebo
tady
tady
a tady

A vem si pár dní dovču :twisted: :D

já vim :offtopic2:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Kombinace dýmka/tabák

Příspěvekod phoebus » 06 led. 2008, 01:43

Pěkně zdravím. S kouřením dýmky jsem začal před pár dny, ale okamžitě jsem si jej zamiloval. Většinu potřebných informací pro začátek jsem zde (i jinde) nalezl. Nicméně rád bych si ověřil radu, že z jedné dýmky se má kouřit nejlépe jeden tabák...? Na jednu stranu mi přijde logické, že se může chuť tabáku pokazit tím druhým, zvláště pokud se jedná o jiný výrazný typ, na druhou stranu z Vašich příspěvků jsem si spočítal, že čísla dýmek a tabáků nepasují, tudíž to asi úplně závazné pravidlo nebude. :D Děkuji všem za rady.

PS: Vlastně ještě jedna věc by mne v souvislosti s tímto zajímala, a to, zda-li jsou pro jednotlivé typy dýmek vhodné konkrétní typy tabáků, popř. jde-li tento přehled někde vyčíst.
Uživatelský avatar
phoebus
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 17
Věk: 37
Registrován: 06 led. 2008, 00:47
Bydliště: Praha

Re: Kombinace dýmka/tabák

Příspěvekod ypres.bass » 06 led. 2008, 01:46

phoebus píše:Pěkně zdravím. S kouřením dýmky jsem začal před pár dny, ale okamžitě jsem si jej zamiloval. Většinu potřebných informací po začátek jsem zde (i jinde) nalezl. Nicméně rád bych si ověřil radu, že z jedné dýmky se má kouřit nejlépe jeden tabák...? Na jednu stranu mi přijde logické, že se může chuť tabáku pokazit tím druhým, zvláště pokud se jedná o jiný výrazný typ, na druhou stranu z Vašich příspěvků jsem si spočítal, že čísla dýmek a tabáků nepasují, tudíž to asi úplně závazné pravidlo nebude. :D Děkuji všem za rady.

PS: Vlastně ještě jedna věc by mne v souvislosti s tímto zajímala, a to, zda-li jsou pro jednotlivé typy dýmek vhodné konkrétní typy tabáků, popř. jde-li tento přehled někde vyčíst.
ahoj...
1.no ony se některé tabáky liší asi jako auta rokem výroby, takže to není 1:1, ale cpeš, tam prostě podobné, jak moc velký rozptyl podobnosti zvolíš, to je na tobě
2.na tuhle otázku je tu asi 3-5 spešl threadů - pohledej
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Re: Kombinace dýmka/tabák

Příspěvekod tifik » 06 led. 2008, 05:27

ypres.bass píše:1.no ony se některé tabáky liší asi jako auta rokem výroby, takže to není 1:1, ale cpeš, tam prostě podobné, jak moc velký rozptyl podobnosti zvolíš, to je na tobě


To není tak docela pravda. Je tu dost dýmkařů, kteří se drží pravidla jedna dýmka-jeden tabák a podle mého názoru si nejvíce pochutnají. Je také dosti dýmkařů, kteří cpou do jedné dýmky podobné tabáky a jiní to střídají hlava nehlava. Můj názor je, že tabák chutná nejlépe ze svojí dýmky. Šel jsem cestou cpát podobné tabáky do dýmky a jpostupně s počtem dýmek si našly tabáky své dýmky a teď už to dodržuju striktně. Na testování jsou vhodné vložkovky nebo pěnovky, těm střídání nevadí. Takže resumé je, že to víceméně záleží jen na Tobě a Tvojí chuti :wink:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků