Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Dofajcievam fajku do konca? Karbon mam kde?

uplne do cisteho popola
18
9%
do popolceka + zuholnatene zbytky tabaku
118
60%
zuholnatele zbytky + cierny skoro popol
40
20%
zuholnatele zbytky + kusky normalneho tabaku
21
11%
 
Celkem hlasů : 197

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod MartinBalcar » 21 led. 2019, 18:24

Chci se optat. Možná je to kacířská otázka, ale proč je tak bezpodmínečně nutné mít dýmku se správným navrtáním u dna, kdy tady čtu, že stejně se nemá řešit jestli se dokouří do konce a má se kouřit pro požitek. Stejně to některým ke konci nechutná a když je dírka výše, tak se ukončí dřív a s méně močky. Jinak rozumím, že navrtaná dírka u dna dovolí vykouřit vše.Jak říkám, jenom dotaz, nesežerte mě :smoke2: :D
MartinBalcar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 46
Registrován: 19 dub. 2018, 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Petr1964 » 21 led. 2019, 19:38

..... má se kouřit pro požitek.
Dost záleží, co si představíš pod pojmem "pro požitek". Mám kamaráda, který kouří jednu dýmku celý den, týden, měsíc a vyčistí ji, až tam nemůže nacpat tabák. Dýmka šíleně zapáchá, ale on říká, že mu to tak chutná. Pro mne "pro požitek" znamená: mít na dýmku hodinu a půl čas, kouřit na jednu až tři zápalky, potahovat chladný kouř, a na závěr vysypu šedý popel. Přivoním k dýmce, která krásně voní po tabáku.
To, že k tomu popíjím vodu, čaj, kávu, pivo, víno nebo tvrdší alkohol jen prohlubuje prožitek.(nééé všechno současně). Pokud mě dýmka zlobí, přemýšlím, co dělám špatně a příště se snažím polepšit. Jinými slovy.... Nestane se vůbec nic pokud věci děláš jinak a máš z toho radost. Já jsem zatím kuřák "gurmán" a až se prokouřím ke konzumentovi, budu svět dýmek zase vidět jinak.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod BATRACHOS » 21 led. 2019, 19:52

MartinBalcar píše:Chci se optat. Možná je to kacířská otázka, ale proč je tak bezpodmínečně nutné mít dýmku se správným navrtáním u dna, kdy tady čtu, že stejně se nemá řešit jestli se dokouří do konce a má se kouřit pro požitek. Stejně to některým ke konci nechutná a když je dírka výše, tak se ukončí dřív a s méně močky. Jinak rozumím, že navrtaná dírka u dna dovolí vykouřit vše.Jak říkám, jenom dotaz, nesežerte mě :smoke2: :D


No, nevím, jaké máš zkušenosti, ale začátečníci většinou mají močky spíš víc než míň. :wink:
Jednak k tomu přispívá black cavendish, jednak prostě jejich styl kouření a napcávání.

Těch pár milimetrů u dna rozhodně močky neubere, močkuje to už tak od půlky kotlíku (když se to neumí).
Dole je to pak totál vhlká sláma, kterou asi ani dokouřit nejde. Ale on každý tabák, když se spaluje, tak je vlhčí, než za sucha. Čili nějaká močka se dělá každému, ale to hravě vsákne kvalitní briár. Nicméně když je toho víc a nedoukouří se na sucho, nedělá to fajfce dlouhodobě dobře. Bavíme se o létech kouření.
Fajfka je záležitost na roky - já mám někderé fajfky momentálně v provozu skoro třicet let. A když se o ně umíš starat, jsou čím dál tím lepší! :ok:

To ale prostě u nadvrtané fajfky nefunguje. :naughty:
Dole to nikdy nebude ono. Prostě ta chuť se na konci kotlíku bude zhoršovat. jednak tím nedokuřováním, jednak ta fajfka prostě hůř táhne. Někdo prý pozoroval i postupně propadání dna, tedy že se to má tendenci zhoršovat, neboť tam nedorůstá uhlík. To potvrdit nemohu, ale ani vyloučit. :think:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod klasik51 » 22 led. 2019, 16:20

Ano, má se kouřit pro požitek, ale až do konce. A nadvraná dýmka to neumožní.
Tvá slova "Jinak rozumím, že navrtaná dírka u dna dovolí vykouřit vše" tak to právě ne. :smoke1:
Tabák pod nadvrtaným kanálkem nevykouříš :naughty:
To dokáže jen čert Dejmal, vodník Copajda a čaroděj Biftek. :twisted: :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Předchozí

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


cron