Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Dofajcievam fajku do konca? Karbon mam kde?

uplne do cisteho popola
18
9%
do popolceka + zuholnatene zbytky tabaku
118
60%
zuholnatele zbytky + cierny skoro popol
40
20%
zuholnatele zbytky + kusky normalneho tabaku
21
11%
 
Celkem hlasů : 197

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod avrata » 26 úno. 2009, 23:41

Jako začátečník sem meditoval nad tim co vyklepnu z fajky - jestli to chtělo ještě dokouřit nebo je to akorát. No a vypadáto podle zdejší diskuze že sem se celkem trefil do běžnéo standartu. Takže se musim přidat k Sobpetovi: tenhle názorný příklad mi celkem dost pomohl.
avrata
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 38
Věk: 66
Registrován: 09 úno. 2009, 03:14
Bydliště: Prostějovsko

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod basa333 » 27 úno. 2009, 07:43

Jtt píše: ... a popelem se zuhelnatělými kousky tabáku (a hodinou pohodového kouření bez stresů), tak si vybírám možnost číslo 2. Což ale nic nemění na faktu, že bych rád viděl nějakou tu fotku opravdu dobře vykouřeného tabáku.


já to řeším ještě jednodušeji - pokud konec nejde na 3 pokusy zapálit nebo jde zapálit a po jednom bafnutí zhasíná, je to prostě konec a je mi jedno, jak vypadá. takové zbytky už mi stejně většinou nechutnají a navíc občas prolétne popel krčkem nebo je to horké a prostě už je to kritické
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Sobpeta » 27 úno. 2009, 13:02

basa333 píše:
...takové zbytky už mi stejně většinou nechutnají a navíc občas prolétne popel krčkem nebo je to horké a prostě už je to kritické


To je pravda, je to už většinou spíš trápení, jenže "my začátečníci" s tím právě bojujeme a snažíme se to dojet...protože víme, že pod těmi doutnajícími zbytky je vlhko. S tím už asi zkušený dýmkař takový problém nemá. Prostě tohle se mi stává i při pomalém kouření vzorně se chovajícího kvalitního tabáku, nezapalovaného násilnickým způsobem. Někdy více, někdy méně,ale málokdy je v dýmce opravdu "sucho" :?
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod basa333 » 27 úno. 2009, 15:12

to s tím vlhkem máš sice pravdu, ovšem pokud nekouříš jednu dýmku pořád dokola a necháš ji aspoň 1 - 2 dny vydechnout a odpočinout, pak tenhle argument v podstatě nehraje roli
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Sobpeta » 27 úno. 2009, 16:10

No samozřejmě, s tím odpočinkem to beru jako samozřejmost. :wink: Spíše jsem jen chtěl shrnout takové ty "Začátečnické" důvody nesnadného dokuřovaní-příliš lehké/tvrdé nacpání, neopatrné zapalování, přílišné dusání=vlhko(zbytečné) na dně fajfky a tím pádem i nesnadné dokuřování. Je rozdíl, když zkušený kuřák dokuřuje dýmku, ve které sedí uhlík na suchém(relativně samozřejmě) tabáku a maximálně mu vletí do pusy troška popílku,což se asi přihodí každému a začátečník zápasí s rozmočkovaným senem na dně dýmky. Můj případ tedy není ani jedno či druhé, spíše se pohybuju tak někde mezi :smoke3:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod daněk » 27 úno. 2009, 20:27

Já to řeším (už asi 25let) tak, že namotám na sirku kousek hajzl papíru asi 2 cm širokého
proužku a dám ho místo filtru. Perfektně saje vlhkost a podle mne nebere chuť tabáku.
Od půlky kotle už neodsypávám popel a ťapám jakoby směrem ke kanálku a když začne hřát dno hlavičky je dokouřeno. Takhle dokouřím každý tabák z každé dýmky do sucha. Toť má skromná rada. :think:
Uživatelský avatar
daněk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 67
Registrován: 08 úno. 2009, 08:29
Bydliště: KŘEMŽE

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod BATRACHOS » 27 úno. 2009, 21:25

No tak to já hlavně vůbec nikdy neodsypávám, dokud jsem nedokouřil.

Sice to kvůli tomu může občas chcípnout, pokud se nedává pozor, ale pokud se trochu dává na kontakt s tabákem vespod a občas dusne, tak ta vrstva drží správnou teplotu a uhlík sama ... a po dokouření se to jen převrátí, fajfka otočí kolem dokola a ten bílý suchý popel prostě zlikviduje vlhkost dole kolem kanálku, je-li nějaká. Šlus.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod daněk » 27 úno. 2009, 21:44

Nevím, ale chtěl bych vidět borce kterej po dokouření bez filtru a mýchání popela by mněl šedé dno dýmky a na to jesm chtěl ty ,,kluky" navést. Je to jen jedena z mnoha,, zaručených" rad. :smoke4:
Uživatelský avatar
daněk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 67
Registrován: 08 úno. 2009, 08:29
Bydliště: KŘEMŽE

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod BATRACHOS » 27 úno. 2009, 21:49

Nekouřím NIKDY bez filtru.
Takže to pak nemohu sloužit. :wink:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Sobpeta » 27 úno. 2009, 23:34

:arrow: daněk
Hlásím po použití toaletního fajfkového "urob si sám" filtru dýmka bez problému dokouřena a dno "suché". Hned jsem to musel vyzkoušet a musím uznat, že je to prakticky to samé, jako použít papírový Vauen filter s tím rozdílem, že chuť ovlivňuje opravdu ještě daleko méně, než zmiňovaný "papírák" od Vauenů, o poznání lépe s ním dýmka "táhne" a je k dostání opravdu úplně všude. :lol: :lol: Více filtrující inštrument už by na moji ústní dustinu(spíše by se hodilo napsat "prohulenou hubu") působil jako rušivý element. :lol:

Děkuji za radu :clamp:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod daněk » 28 úno. 2009, 07:48

Rádo se stalo. :D služebníček 8)
Uživatelský avatar
daněk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 67
Registrován: 08 úno. 2009, 08:29
Bydliště: KŘEMŽE

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Nevill » 28 úno. 2009, 09:54

Mi přijde že ty filtry trochu přeceňujete, pomůže to akorát že se nenacucáte močky, neuděláte si raketu s horkým popelem v ústech a díky filtru se dá chuťově snést i nějaký ten německý aromatik. Jen netuším jaký zásadní vliv může mít filtr na dokouření do dna? Pokud jde o odchycení močky, to stačí během kouření podle potřeby projet čističem. Nebo jestli myslíte jako že ten filtr klade větší odpor vzduchu a tak se musí silněji popotahovat? Nejradši mám bezfiltrové dýmky, ale ani filtrovky bez filtru nejsou zas takový problém, teda kromě toho že je tam větší prostor na čištění... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod basa333 » 28 úno. 2009, 10:04

Nevill píše:Mi přijde že ty filtry trochu přeceňujete,

souhlas, mně to připadá stejně
pomůže to akorát že se nenacucáte močky, neuděláte si raketu s horkým popelem v ústech a díky filtru se dá chuťově snést i nějaký ten německý aromatik
.
souhlas
Jen netuším jaký zásadní vliv může mít filtr na dokouření do dna?

ani já ne - ale jsou asi tajemství při používání filtrů, která nejsou každému přístupná :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod daněk » 28 úno. 2009, 10:09

Ten toaleťák nepovažuj za filtr :naughty: Ten akorát zabrání tomu, aby močka nestékala zpátky do tabáku. :smoke5:
Uživatelský avatar
daněk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 67
Registrován: 08 úno. 2009, 08:29
Bydliště: KŘEMŽE

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Sobpeta » 28 úno. 2009, 10:22

Jojo je to zajímavé, jaká se tu vždycky strhne vášnivá debata,jen když někdo použije slovo "FILTR". :lol: Samozřejmě-šlo mi o zachycení vlhkosti tím filtrem z papíru, nepřejem si přece,aby nám bral něco z chuti nee :lol: .Jistě, stačí projet náústek a filtrovou komoru čističem a má to podobný účinek.

Pokud mi močka nestačí ztéci zpátky do tabáku dříve, než si vzpomenu protřít komoru čističem má to pro mě smysl papírák používat. I kdybych se měl umotat rovnou dva a v půlce kouření je vyměnit. Nevidím v tom problém :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků