Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Dofajcievam fajku do konca? Karbon mam kde?

uplne do cisteho popola
18
9%
do popolceka + zuholnatene zbytky tabaku
118
60%
zuholnatele zbytky + cierny skoro popol
40
20%
zuholnatele zbytky + kusky normalneho tabaku
21
11%
 
Celkem hlasů : 197

Příspěvekod beda » 07 pro. 2007, 21:03

Mám Parkera s konickou tabákovou komorou a vždy jsem ho dokuřoval do šedobílého popela. Pak jsem si koupil Balkan Flake a jakožto toho času neznalec otýpky, jsem ho nacpával úplně rozemnutým SG flákem, pokaždé jsem to na dně uvařil, ale vždy dokouřil. Tak jsem po dokouření krabky koupil MM 965 a bylo to jakž takž, ale jen do doby, než jsem ho jednou asi ve spodní třetině kotle na hodinu odložil. Dokouřit to byl hnus, ale hlavně od té doby chutnal ten Parker fakt hrozně, ne kysele, ale hořce, hlavně na dně. Dalších 100g tabáku byla chuťově ta fajfka hrozná, až teď se jí zas vrátila chuť. Co se týče vrstvy na dně, vím jediné, že jakékoliv vytírání tabákové komory po dokouření = dno bez vrstvy. Od té doby co fajfky jen profukuji, se mi na dně vrsta vytváří, ale jen velmi pomalu. To, že tam je, vím ale jistě. Dnes jsem vyškrábal stěny v jedné fajfce a u dna, které se snažím nevyškabovat nikdy je jasně patrný shůdek v místě, pod které jsem při škrábání nešel.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod jaffar » 08 pro. 2007, 13:31

No ja ako amatér sa snažím dofajčiť do konca, vačšinou to ale skončí tak cca 80-90% popola a zbytok su obhorené zbytky tabaku. Netuším, či je chyba vo mne, alebo vo fajke, ale nech sa snažím akokoľvek, tak to dno proste nezhorí, fajka proste zhasne :oops:
jaffar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 123
Věk: 35
Registrován: 08 pro. 2007, 13:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod ypres.bass » 08 pro. 2007, 13:40

jaffar píše:No ja ako amatér sa snažím dofajčiť do konca, vačšinou to ale skončí tak cca 80-90% popola a zbytok su obhorené zbytky tabaku. Netuším, či je chyba vo mne, alebo vo fajke, ale nech sa snažím akokoľvek, tak to dno proste nezhorí, fajka proste zhasne :oops:
no to není zas tak špatný výsledek...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 08 pro. 2007, 14:56

jaffar píše:No ja ako amatér sa snažím dofajčiť do konca, vačšinou to ale skončí tak cca 80-90% popola a zbytok su obhorené zbytky tabaku. Netuším, či je chyba vo mne, alebo vo fajke, ale nech sa snažím akokoľvek, tak to dno proste nezhorí, fajka proste zhasne :oops:


Ja bych to zase tak neresil, ci je na dne dymky jen bily popilek nebo tam zustane trochu tabaku. Dulezite je, aby byla dymka po dokoureni sucha a nebublalo v ni a to je si myslim dulezitejsi. Kdyz je dymka behem koureni vlazna ( nesmi byt horka ) a dno dymky je suche, pak to dymce urcite nevadi. Jeto muj osobni nazor a docela bych znal nazor i ostatnich a zkusenejsich kolegu.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod beda » 08 pro. 2007, 18:03

Takhle to vidím i já, ono se těch několik nezhořelých zrnek taky blbě zapaluje tak, aby nezačalo doutnat i ústí kouřového kanálku. :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod baronstrasil » 08 pro. 2007, 21:56

no ja som si este zvykol jednu vec a to ze si odkladam popol a ten nech uz dofajcim fajku do konca // co sa snazim VZDy// alebo nie uplne do konca // ked vyklepem fajku nasypem ten popolcek naspet a necham ho tam asi 15 min a potom len prefuknem kanalik
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod Mike Hill » 13 pro. 2007, 23:56

jaffar píše:No ja ako amatér sa snažím dofajčiť do konca, vačšinou to ale skončí tak cca 80-90% popola a zbytok su obhorené zbytky tabaku. Netuším, či je chyba vo mne, alebo vo fajke, ale nech sa snažím akokoľvek, tak to dno proste nezhorí, fajka proste zhasne :oops:
...z veľkej časti je ten zbytok tvorený spečeným cavendishom z tých Tvojich lacných aromatikov a zvyšok tvorí zuhoľnatený tabak... 8)

...skús niekedy natlačiť kvalitnú V a uvidíš rozdiel... :wink:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod jaffar » 14 pro. 2007, 00:14

Mike Hill píše:...z veľkej časti je ten zbytok tvorený spečeným cavendishom z tých Tvojich lacných aromatikov a zvyšok tvorí zuhoľnatený tabak... 8)

...skús niekedy natlačiť kvalitnú V a uvidíš rozdiel... :wink:

:oops:
Je to v pláne, zajtra idem nakupovať asi :D
jaffar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 123
Věk: 35
Registrován: 08 pro. 2007, 13:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Mike Hill » 14 pro. 2007, 00:16

jaffar píše:
Mike Hill píše:...z veľkej časti je ten zbytok tvorený spečeným cavendishom z tých Tvojich lacných aromatikov a zvyšok tvorí zuhoľnatený tabak... 8)

...skús niekedy natlačiť kvalitnú V a uvidíš rozdiel... :wink:

:oops:
Je to v pláne, zajtra idem nakupovať asi :D
...odporúčam Rattray´s Hal O´the Wind resp. Old Gowrie... :smoke1:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod jaffar » 15 pro. 2007, 13:36

Tak som skončil nakoniec pri Irish oaku. Napriek tomu, že som fajčil nie zrovna kľudný, z fajky vypadol čistý šedý popol, asi ten humáč bude predsa len lacnými aromatikami :)
jaffar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 123
Věk: 35
Registrován: 08 pro. 2007, 13:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod baronstrasil » 21 pro. 2007, 08:13

jaffar píše:Tak som skončil nakoniec pri Irish oaku. Napriek tomu, že som fajčil nie zrovna kľudný, z fajky vypadol čistý šedý popol, asi ten humáč bude predsa len lacnými aromatikami :)


:) tak to je na 70% iste :)
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod piter » 08 led. 2008, 22:18

HuBert píše:Vážení dýmkaři,

jak poznáváte, zda máte již dokouřeno nebo vyhaslo v závěru?

Nevím a tak se ptám - předem díky za zkušenost

HuBert
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 08 led. 2008, 22:25

HuBert píše:jak poznáváte, zda máte již dokouřeno nebo vyhaslo v závěru?


zkus znovu zapálit ;)
taky můžeš postupně odebírat popel než dorazíš na případný neshořelý tabák
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod mirek » 09 led. 2008, 08:13

Fénix píše:
HuBert píše:jak poznáváte, zda máte již dokouřeno nebo vyhaslo v závěru?


zkus znovu zapálit ;)
taky můžeš postupně odebírat popel než dorazíš na případný neshořelý tabák

Pokud je dýmka teplá i zespodu, už nezapaluju, raději obětuju trochu nespáleného tabáku než bych riskoval napálení.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod beda » 09 led. 2008, 18:36

Tak to já klidně riskuju zahoření, zatím vždy odhořeli jen ty místa, která zhoršovala snadné dokouření. Dýmku mám zespodu teplou vždy a vždy se snažím dokouřit všechen tabák, nepočítám černé zuhelnatělé kousky. Ony ty fajfky nejsou zas až takové fajnovky, oheň je jejich určením. Chce si to nějakou vyrobit a pak už se ta bázeň o ni vytratí, teprve pak je to klidnej kouř.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků