Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Dofajcievam fajku do konca? Karbon mam kde?

uplne do cisteho popola
18
9%
do popolceka + zuholnatene zbytky tabaku
118
60%
zuholnatele zbytky + cierny skoro popol
40
20%
zuholnatele zbytky + kusky normalneho tabaku
21
11%
 
Celkem hlasů : 197

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Milos Cerman » 18 led. 2009, 06:45

Sobpeta píše:.....Má to vypadat po dokouření takhle? .........

Ale to víš, že jóó.
Pokud se budeš pokoušet dalším zapalováním popel ještě víc "vybělit" tak riskuješ napálení dýmky. Konkrétně napálení okolo vyústění kouřovýho kanálku.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Sobpeta » 18 led. 2009, 09:04

Chlapi,dík. On ten popílek na té fotce mi přijde vypadá trošku tmavší než ve skutečnosti, bylo to foceno pouze mobilem,takže nic moc. Já jen,že jsem kolikrát přemýšlel,jestli už je to jako dost,nebo ještě připálit...tak tenhle názorný příklad mi celkem dost pomohl-no a třeba nebudu sám :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod basa333 » 18 led. 2009, 09:24

já myslím, že je to ještě jednodušší - prostě ho zkusím připálit a pokud ještě chytí, je dobře a pokud ne, tak skončil a je mi jedno, jak přitom vypadá
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Cifro » 18 led. 2009, 11:58

Aj podľa chuti poznáš že končíš. Pokiaľ zostane vo fajke pár zrniek nezhoreného tabaku, nič sa nedeje, pokiaľ je fajka suchá. Skúšať dofajčenosť ohňom je trochu riskantné, si myslím.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Sobpeta » 18 led. 2009, 12:11

Cifro píše:Skúšať dofajčenosť ohňom je trochu riskantné, si myslím.


Ano to určitě. Koneckonců o tom jsem se u jedné fajfky už taky přesvědčil,příchuť pálícího se dřeva není nic příjemného a pak s obavami oškrabovat ústí kanálku a děsit se kam až to půjde... :oops: .
S vlhkostí na dně problémy nemívám,dýmka bývá suchá a většinou za dva dny i pěkně voňavá. Že by se to vyloženě dokouřit nedalo se mi snad ještě nepřihodilo. Ono se to nakonec dá poznat i trnem CPT, většinou na konci kouření jemně zajedu do těch zbytků a pokud to bez tlaku projede až na dno,pak už většinou vysypávám. Napálení si opravdu vykoledovat nechci.

No třeba ten názorný příklad pomůže ostatním dýmkařům-začátečníkům. Ještě jednou díky. :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Cifro » 18 led. 2009, 12:20

Myslím, že to robíš správne. Ja to robím tiež tak. Že tabak končí, poznám v chuti. Skúšku trnom robím tiež. Ak trn v popole behá bez odporu končím, aj keď sú tam zbytky tabaku. Posledných pár zrniek tabaku nedofajčujem, pokiaľ je fajka suchá. Aj tak ten koniec stojí za prd.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod BATRACHOS » 18 led. 2009, 13:17

No, já myslím, že hlavní je, jaký máš pocit.

Nejsme tady u zkoušky, aby se Ti ostatní dívali pod pokličku, resp. do popelníku, jestli jako kouříš správně. Na to bych si dal pozor. Fajfkařina nejni žádná exaktní diščiplína a správné kouření je mýtus. To bych rád zase jednou zopakoval. A v dnešní době je to sebevědomí a suverenita fajfkařova jedna z největších deviz, které tenhle koníček přináší.

Např. taková slovutná firma, jako Savinelli, ve svém manuálu NEDOPORUČUJE dokuřovat úplně do konce. Jediná podstatná věc je, aby dřevo moc nenasáklo a při novém nacpání už bylo úplně suché.

Takže já bych se řídil pocitem. Pokud mám pocit, že finis, tak finis. Bez ohledu na to, kolik zrnek tam je. Hlavně nekouřit s pocitem, že musím něco udělat podle předpisů!!! :roll:

(To nejni nic osobního, ale někdy mi ty zdejší debaty tuhle moderní zrůdnost evokují: jak SPRÁVNĚ souložit, jak správně spát, jak správně jíst, jak správně sedět-chodit, dýchat ... samozřejmě myslet... poslouchat...)
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Jtt » 18 led. 2009, 13:20

Když už to Sobpeta začal, tak bych rád navázal. Mohl byste někdo vyfotit popel, jak by měl po dokouření skutečně vypadat? Jestli to s tím bílým popelem není jako se sněžným mužem. Každý o něm mluví, ale nikdo ho nikdy neviděl (možná Koudy ano :D ). Jen tak, pro inspiraci.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Sobpeta » 18 led. 2009, 13:52

:arrow: BATRACHOS

Ale jóóóó,dyť já vííííííííííííím :lol:

Taky nesnáším ty předpisy,ale jen jsem potřeboval poradit a co jiného při nemožnosti osobní konzultace je lepší,nežli fotografická ukázka? U toho kouření fajfky to myslím možné je a není to o tom,že bych na to chtěl něco jako předpis. No a když něco nevím, tak se zeptám a ptám se tu lidí,kteří tomu podle mě rozumějí více než já. Mám dojem,že ve Žďáře nad Sázavou narozdíl od Prahy jsem s dýmkou asi jediný,takže těch startkařů v hospodě se asi ptát nemůžu. Měl jsem dojem,že takhle nějako by ten popel asi vypadat měl,jen jsem se chtěl ujistit. Že fajfkařina v podstatě věda není a je to koníček to je pravda,ale každý chce svůj koníček provozovat pokud možno co nejefektivněji nee?

Co se týká firmy Savinelli...mohli by tam také mít napsáno..."Kupte si od nás co nejvíc fajfek,abyste se nemuseli trápit s jejich dokuřováním do konce,když to pořádně neumíte a mohli vždycky sáhnout po nějaké jiné,jak jinak samozřejmě od NÁS". O nic jiného jim nejde a kšeft je kšeft,ať to jsou džíny nebo fajfky...

Jtt píše:Mohl byste někdo vyfotit popel, jak by měl po dokouření skutečně vypadat? Jen tak, pro inspiraci.


Tak Tobě ten můj popel nestačí... :lol: :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod beda » 18 led. 2009, 14:43

Já jsem sněžného muže viděl, ale jen párkrát. Většinou cpu otýpky a přestal jsem řešit popel, díky čemuž mi přestali hořet fajfky. Teď chutnaj o dost líp, bejvaj fakt suchý a i na dně šedivý od popela. Jak píše BRATRACHOS, moc se s tím nesrat, ikdyž to možná k začátkům patří, trochu těch nervů a strachu o fajfky.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Jtt » 18 led. 2009, 16:57

beda píše:Já jsem sněžného muže viděl, ale jen párkrát. Většinou cpu otýpky a přestal jsem řešit popel, díky čemuž mi přestali hořet fajfky. Teď chutnaj o dost líp, bejvaj fakt suchý a i na dně šedivý od popela. Jak píše BRATRACHOS, moc se s tím nesrat, ikdyž to možná k začátkům patří, trochu těch nervů a strachu o fajfky.



Ale samozřejmě, také na nějaké dokuřování kašlu. Mrzelo by mě, kdybych si dýmky napálil. Asi jsem to napsal špatně. Jen mě zajímá ten ideální případ úplně šedého popela. Předpokládal jsem, že tu někdo bude, kdo umí takhle dokouřit dýmku. Toť vše.


:arrow: Sobpeta: No, když nic lepšího není ... :D :D :D
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod BATRACHOS » 18 led. 2009, 17:16

Ale určitě spousta lidí.
Namátkou JCP, Nevill nebo Býlí Medfěd :lol: .

U aromatiků, kde nejni většina BC, mám světle šedý až bílý popel pravidelně (s několika černými zrnky velikosti špendlíkové hlavičky). Ale že bych v tom viděl nějaké vítězství, to je podle mne pomýlený pohled, ovlivněný četbou dýmkařské literačůry typu dýmka.net nebo Život s dýmkou. 8)
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Jtt » 18 led. 2009, 20:16

BATRACHOS píše: Ale že bych v tom viděl nějaké vítězství, to je podle mne pomýlený pohled, ovlivněný četbou dýmkařské literačůry typu dýmka.net nebo Život s dýmkou. 8)


Máš pravdu, žádné vítězství to není. Jestli si mám vybrat mezi krásným bílým popelem (za cenu dvou hodin strávených usilovným soustředěním, při co nejefektivnějším kouření) a popelem se zuhelnatělými kousky tabáku (a hodinou pohodového kouření bez stresů), tak si vybírám možnost číslo 2. Což ale nic nemění na faktu, že bych rád viděl nějakou tu fotku opravdu dobře vykouřeného tabáku.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Fanys » 18 led. 2009, 22:09

Vzhledem k tomu, že kouřím pro potěšení, tak barvu popela neřeším a propálení dýmky se nebojím. Slabí jedinci prostě odpadnou. Zatím z 59 kousků nepřežila pouze jedna a ta stejně asi byla vadná.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Breer » 18 led. 2009, 22:37

Fanýs píše:Vzhledem k tomu, že kouřím pro potěšení, tak barvu popela neřeším a propálení dýmky se nebojím. Slabí jedinci prostě odpadnou.


krásne si to napísal, úplny súhlas :ok: :clamp: :clamp:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků