Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Dofajcievam fajku do konca? Karbon mam kde?

uplne do cisteho popola
18
9%
do popolceka + zuholnatene zbytky tabaku
118
60%
zuholnatele zbytky + cierny skoro popol
40
20%
zuholnatele zbytky + kusky normalneho tabaku
21
11%
 
Celkem hlasů : 197

Příspěvekod baronstrasil » 10 led. 2008, 09:21

beda píše:Tak to já klidně riskuju zahoření, zatím vždy odhořeli jen ty místa, která zhoršovala snadné dokouření. Dýmku mám zespodu teplou vždy a vždy se snažím dokouřit všechen tabák, nepočítám černé zuhelnatělé kousky. Ony ty fajfky nejsou zas až takové fajnovky, oheň je jejich určením. Chce si to nějakou vyrobit a pak už se ta bázeň o ni vytratí, teprve pak je to klidnej kouř.


spravne :) ALE !!! na dne moze byt fajka tepla tzn. ze prijemne hreje do ruky ALE !!! nesmie byt HORUCA AZ PRIAM PALIT !!! :)))

jasne nie?
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Zahřívání

Příspěvekod phoebus » 10 led. 2008, 13:31

Tak já dýmám teprve krátce a dneska jsem právě poprvé vykouřil plně nacpaný kotel až do konce. Snažil jsem se kouřit pomalu a klidně a dokonce se mi ani nedělala močka, ale přesto mi přišlo, že se dýmka až moc zahřívala. Aby mi nezůstaly zbytky tabáku, tak jsem několikrát během kouření odsypal trochu popela a nakypřil ten zbytek, což odstranilo i ke konci hořknoucí chuť. Nicméně chvílemi mě hlavička vysloveně pálila do ruky a já se bál, abych dýmku nepoškodil... Možná to chce jen víc cviku... :roll:
Uživatelský avatar
phoebus
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 17
Věk: 37
Registrován: 06 led. 2008, 00:47
Bydliště: Praha

Re: Zahřívání

Příspěvekod mirek » 10 led. 2008, 15:11

phoebus píše:Tak já dýmám teprve krátce a dneska jsem právě poprvé vykouřil plně nacpaný kotel až do konce. Snažil jsem se kouřit pomalu a klidně a dokonce se mi ani nedělala močka, ale přesto mi přišlo, že se dýmka až moc zahřívala. Aby mi nezůstaly zbytky tabáku, tak jsem několikrát během kouření odsypal trochu popela a nakypřil ten zbytek, což odstranilo i ke konci hořknoucí chuť. Nicméně chvílemi mě hlavička vysloveně pálila do ruky a já se bál, abych dýmku nepoškodil... Možná to chce jen víc cviku... :roll:

Pokud pálí tak, že je to nepříjemné, nebo se dokonce ani nedá udržet, odložit a až po vychladnutí znovu zapálit. Teplo do dlaně musí být příjemné, tak, abys dýmku v ruce udržel libovolně dlouhou dobu (samozřejmě ne za náústek. :D )
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Zahřívání

Příspěvekod phoebus » 10 led. 2008, 17:55

No udržet se dá, ale příjemné to není... Prostě pro to ještě nemám cit, takže vždycky, když se jí snažím rozbafat, tak se přehřeje, a když jí pak nechám vychladnout, tak vpodstatě zhasne... Jinak chuť je výborná, akorát to je takové nárazové kouření :D
Uživatelský avatar
phoebus
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 17
Věk: 37
Registrován: 06 led. 2008, 00:47
Bydliště: Praha

Re: Zahřívání

Příspěvekod Martin Pedain » 10 led. 2008, 17:57

phoebus píše:No udržet se dá, ale příjemné to není... Prostě pro to ještě nemám cit, takže vždycky, když se jí snažím rozbafat, tak se přehřeje, a když jí pak nechám vychladnout, tak vpodstatě zhasne... Jinak chuť je výborná, akorát to je takové nárazové kouření :D


To se mi stávalo taky. Za sebe ti mohu dát jedinou radu. Musíš se k tomu prokouřit.
Ale co by ti pomohlo, dostavit se na nějaký sraz buňky. :wink:
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Buňka

Příspěvekod phoebus » 10 led. 2008, 18:01

Že bych se na to podíval v praxi? :wink: Budu o tom uvažovat. Je mi jasný, že to chce zkušenost, takže budu pilně cvičit... :D
Uživatelský avatar
phoebus
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 17
Věk: 37
Registrován: 06 led. 2008, 00:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod BATRACHOS » 10 led. 2008, 23:44

Podle mého názoru jsou tyhle problémy způsobené:
1. nacpáním
2. dusáním

Obé je nutno udělat "tak akorát", ani moc těsně, ani volně, ještě ke všemu u každého tabáku malinko jinak. Exaktně se to, myslím, popsati nedá. Takže to je věc cviku - a také citu.

Pro začátek stačí myslet na to, že více upěchovaná fajfka každého nutí k silnějšímu bafání, takže se pak přehřívá a na druhou stranu rychle vyhasíná, jakmile se nebafá.
Nevhodné dusání vlastně vyrábí příliš upěchovanou fajfku během kouření.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod AKA » 02 led. 2009, 13:28

Ahoj, tak se zuhelnatelym tabakem na dne dymky mam taky problem - ale je to zatim moje 7. koureni, 5. z teto dymky, takze se k tomu snad prokourim...

Jinak mi pomaha to, kdyz dymku ke konci jemne poklepu o ruku, vysypu popel, zbytek pomalu zapalim a bafam dal...
Ale pokud chci popel bily, musim kourit celkem horce, jinak ho mam tmave sedy az cerny...
AKA
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 45
Věk: 36
Registrován: 25 pro. 2008, 10:53
Bydliště: Praha

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Hades » 02 led. 2009, 19:33

tak ještě jednou...
řid se pravidlem, které prý kdysi řekl pan Werich.
"Nacpávání dýmky je jako rodina. Nejdříve jemně jako dítě, pak s větši silou jako manželka, poté jako slabý muž a nakonec napěchovat jako hlava rodiny"
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod AKA » 06 led. 2009, 14:22

Tak dodrzuju tuto radu, situace se sice zlepsila (spunt uz se netvori), ale stale mi na dne zbyva dost neshoreleho zuhlnateleho tabaku. Hlavne u MB Black Ambrosia, muze to mit souvislost? Nebo mi dymka moc hori? (i kdyz si myslim, ze kourim docela pomalu, pul kotle dymky Peterson Flame Grain tak 1 - 1,5hod) Nebo kourim moc pomalu? Dusatkem pridusavam jen mirne, ale obcas se mi stane, ze tabak na urcitem miste zuhelnati a nejde zapalit (pak mi tabak prohoriva nerovnomerne).
AKA
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 45
Věk: 36
Registrován: 25 pro. 2008, 10:53
Bydliště: Praha

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Cifro » 06 led. 2009, 15:00

AKA píše:Tak dodrzuju tuto radu, situace se sice zlepsila (spunt uz se netvori), ale stale mi na dne zbyva dost neshoreleho zuhlnateleho tabaku. Hlavne u MB Black Ambrosia, muze to mit souvislost? Nebo mi dymka moc hori? (i kdyz si myslim, ze kourim docela pomalu, pul kotle dymky Peterson Flame Grain tak 1 - 1,5hod) Nebo kourim moc pomalu? Dusatkem pridusavam jen mirne, ale obcas se mi stane, ze tabak na urcitem miste zuhelnati a nejde zapalit (pak mi tabak prohoriva nerovnomerne).


Skús každú vrstvu tabaku do fajky najskôr voľne nasypať, potom poklepaním prstom po fajke tabak usadiť a až potom, pri dodržaní pravidla od Hadesa, pritlačiť prstom tak, že nechtom prsta chodíš okolo stien kotlíka. Čím viac vrstiev, tým lepšie. A ak ti zostáva v hlavičke trochu zuhoľnateného tabaku,moc to nerieš. Pri tvojich skúsenostiach s fajkou je hlavné to, aby si fajku nezamočkoval, resp. nespálil. Všetko ide časom :smoke1:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Hades » 06 led. 2009, 18:18

Cifro píše:... pri dodržaní pravidla od Hadesa

to nejsou moje pravidla :P
ale pokud nemám zrovna flák, tak se je pokouším sám aplikovat. No i když včera na muňce mi ta B4 nějak nechtěla a nechtěla hořet. Ale než bych ji "rozhycoval" tak jsem raději stále zapaloval.
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Sobpeta » 17 led. 2009, 23:21

Pánové mám prosbu.
Jelikož se pokládám za začátečníka,rozhodl jsem se pro názornou ukázku.

Má to vypadat po dokouření takhle?
Tabák Old Gowrie-dýmka s rozměry kotlíku 20x31(buldoček).Je to foceno na krabičce od sirek a ta sirka je tam pro představu o množství.Děkuji za Vaše názory.

image_id: 5519

Jen doplňuji,že dýmka po dokouření suchá,močkování naprosto minimální.
Naposledy upravil Sobpeta dne 22 led. 2009, 15:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod beda » 18 led. 2009, 00:10

A co bys jsi tam v té hromádce popela ještě zpopelňoval? :wink: Určitě existují i bělejší popílky, ale tenhle kotel jsi podle mne dokouřil tak, jak to má být.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod tifik » 18 led. 2009, 04:01

Zcela v pohodě, myslím. Gowrie jde sice dokouřit do úplně bílýho popela, ale i takhle ok, dle mého názoru.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků