Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Dofajcievam fajku do konca? Karbon mam kde?

uplne do cisteho popola
18
9%
do popolceka + zuholnatene zbytky tabaku
118
60%
zuholnatele zbytky + cierny skoro popol
40
20%
zuholnatele zbytky + kusky normalneho tabaku
21
11%
 
Celkem hlasů : 197

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Hugo » 21 lis. 2011, 11:19

Sobpeta píše:
Tabákem to není, je to v rychlosti kouření. Jedeš moc rychle, případně příliš dusáš a druhá půlka je pak spařená a nechutná.


To je presne ono ! Priznávam, že ťahám moc rýchlo a tiež moc dusám :smoke2:

Inak Luxury Blend je v pohode. Je to môj favorit. Vyhovuje mi zatiaľ najviac.
Uživatelský avatar
Hugo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 54
Registrován: 28 čer. 2010, 13:20
Bydliště: Piešťany

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod cimba » 21 led. 2012, 13:16

:smoke3: Já nevím co zvolit,, když víc kecám,než kouřím,a několikrát mi to umře,tak to podle toho i vypadá v dýmce,nebo když nemám čím dusnout,já nejčastěji kouřím u práce,a dusátka se mi pořád někde shovávají.a jako na potvoru krom ukazováčku u sebe nic lepšího nenajdu.
cimba
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 58
Registrován: 18 lis. 2011, 18:06
Bydliště: Bor u Skutče.Pardubický kraj

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod basa333 » 21 led. 2012, 13:59

cpt (czech pipe tool) na klíče? takhle to mám já a v nouzi se to zatím dobře osvědčilo
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod sihanuk » 21 led. 2012, 14:01

mám to uplně stejně jako Tom a ještě pro jistotu na klíčích mám i vyštipovač na doutníky páč jeden nikdy neví :D
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod cimba » 22 led. 2012, 12:21

:D Já to začnu nosit na krku,už jsem dceři uzmul šňůru na mobil.Klíče u sebe nenosím,mám jich jako kastelán na Karlštejně.
cimba
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 58
Registrován: 18 lis. 2011, 18:06
Bydliště: Bor u Skutče.Pardubický kraj

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod kulitschka » 10 zář. 2013, 20:05

Tak Vám děkuju za rady s Petersonem :oops: Mám dýmku s větším kotlem a tenkými stěnami a spočítat, kdy jsem ji dokouřila parádně, bych mohla spočítat na prstech :| Většinou je poslední třetina celkem smutná lapálie, párkrát jsem to pohrabala, abych to nejvlhčí dostala nahoru (a moc jsem si po chuti nepomohla). Zhruba před dvěma měsíci jsem dýmku smutně odložila, že jsem ji tím nepořádným dokuřováním zničila, byla hnusná. Po čase se holka statečná zpravila, ale možná to s těmi Petersony zabalím, prostě nehoří nebo si cucnu.
Snažím se tabák i nechat proschnout, ale nezdá se mi, že by to přineslo velký rozdíl. Zbývá mi dole jen lehce opálený tabák a navlhlý popel, no srdce mi láme to moje dýmkařské umění. Asi to holt moc agresivně kouřím, jdu zkusit být něžná :smoke1:
Nejlépe mi to jde venku, když pofukuje vítr, to hoří samo a úspěch je zaručen. No ale co doma, to si mám pustit větřák? :mryellow:
Uživatelský avatar
kulitschka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 133
Věk: 36
Registrován: 24 led. 2013, 23:07
Bydliště: München

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod martinpecina » 19 říj. 2013, 16:15

To se občas stane každému, že mu na dně zůstane spařený tabák nebo neshořelé zbytky. Když to fakt nejde dokouřit, vyškrábnu všechno lžičkou a hned pořádně vyčistím kotel čističem zohnutým do U. To dělám po každém kouření, ale po bahýnku o to důsledněji. Čistič strhne veškerý tabák mimo karbon a vysaje vlhkost. Pak je dobré nechat dýmku odpočinout déle než obyčejné, třeba tři čtyři dny. Dýmek mám dost, takže je stejně otočím jednou za X dní. Ještě se mi nestalo, že bych nějakou dýmku prasáckým kouřením zničil. Horší je napálení. :pray:
Uživatelský avatar
martinpecina
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 353
Věk: 42
Registrován: 04 srp. 2011, 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod naklon » 19 říj. 2013, 17:38

:arrow: kulitschka
Já si teď v poslední době dávám Peterson Sherlock Holmes a bezproblémovější tabák jsem ještě nekouřil, pokaždé mi zbude akorát trocha šedýho popílku, vůbec mi nemočkuje a chutná mi celou dobu stejně a to jsem ještě začátečník.
Na druhou stranu mám pořád trochu problém s SG Navy flake, u toho jsem ještě nepřišel na to, jak ho nacpat a kouřit, aby mi nezhasínal, nebo se nespařil.
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod basa333 » 20 říj. 2013, 08:55

naklon píše:Na druhou stranu mám pořád trochu problém s SG Navy flake, u toho jsem ještě nepřišel na to, jak ho nacpat a kouřit, aby mi nezhasínal, nebo se nespařil.


jemně ho natrhat dopředu, aby v krabce trochu vyschnul, jak ho necháš v plátcích, tak bude pořád vlhký. a když ho otevřeš, klidně nechat přes noc otevřený.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod naklon » 20 říj. 2013, 10:30

:arrow: Basa
Díky vyzkouším, já ho natrhanej nechával odležet tak hodinu.
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Lukas 89 » 01 srp. 2014, 20:05

Chtěl jsem se zeptat..Kouřím relativně krátkou dobu a irituje mně, že to opravdu neumim..Někde prostě dělam něco špatně anebo to moc řešim. Nicméně, Nikdy se mi nedaří dokouřit dýmku až do bílého popílku. Je to hodně špatně ? Vždy je to buď zuhelnatělé nebo jsou tam i lístky neshořelého tabáku.. Ke konci je to fakt zápas a to neni požitek, který by měl být. Mrzí mi to. Pak se mi zdá že je tam cítit pořád to kyselo. :/ Nechci mít z dýmky močál..Ale nic nevzdávám :)
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod PoKlaT » 01 srp. 2014, 20:39

Lukas 89 píše: anebo to moc řešim. Nicméně, Nikdy se mi nedaří dokouřit dýmku až do bílého popílku. Ke konci je to fakt zápas a to neni požitek,

Pro dýmku je dokuřování ideální ale nekouříš přeci kvůli dýmce ale pro svůj požitek, tak to neřeš a dýmku použij znovu až bude čuchometricky v pořádku, tedy pokud nemáš jen jednu :wink: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Bob76 » 01 srp. 2014, 20:45

Ke konci dýmky to někdy bývá boj,zvláště u aromatiků je to chuť spálené aromatizace,či bažina v dýmce.Nejdřív to chce vypilovat techniku a netahat jak sádrový ježek ,zkrátka naučit se s dýmkou dýchat a pak i ty problémy se postupně vytratí.Je to u každého metoda pokus a omyl,také vlkost tabáku má vliv.Zkrátka někdy ať děláš,co děláš,tak to prostě nejde a někdy to jde skoro samo.Jak Ti radí PoklaT,hlavně nech dýmku po kouření alespoň den,raděj dva vyschnout /po vyčištění pochopitelně/.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod Lukas 89 » 01 srp. 2014, 20:49

Mám dýmky tři :) Asi prostě půl roku kouření, není doba, za kterou se to člověk naučí :) Dneska jsem nacpal Old Gowrie a to byl zápas právě. Vůbec mi to nešlo.. As to je úsměvné, tyhle moje strasti :)) Říkam si ale, že tim si prošel každej asi :)
Uživatelský avatar
Lukas 89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 34
Registrován: 24 kvě. 2014, 15:17
Bydliště: Západní Čechy - Kamenný Újezd u Nýřan :)

Re: Vyfajčím ťa do konca ... fajka

Příspěvekod BATRACHOS » 02 srp. 2014, 13:33

1. Co máš za fajfky?
Milovníci bentek prominou, ale čistě rovné fajfky jsou zkrátka elementární věc a snáze se dokuřují. Pro začátečníka jednoznačně biliard s širším kotlíkem, dále nízký buldog (nebo český buldoček nebo Sanivelli 320), příp. pot. V bentkách, zvlášť s užším vyšším kotlíkem, se snáze při nevhodném dusání etc. udělá špunt. V BPK buldočku např. se snad ani utvořit nemůže, to se dokuřuje samo.
(To neznamená, že na "pokročilé tabáky" typu flake nacpané vcelku nejsou ty bentky mana nebeská, nebo na procházky, nebo ... )

2. Vlhkost. Tabák nesmí praskat ani šustit, když se nacpává, ale neměl by se k sobě moc lepit nebo moc špinit prsty. Zkus ho nechat 10 min vyvětrat před nacpáním.

3. moc to do hlavičky neláduj, někdo dokonce tabák nabírá z misky přímo fajfkou jako lžičkou a už ho pak dál moc netemuje.

4. Dusátko by se mělo spíš jmenovat HLADÍTKO :!: :!: :!: Srovnává se jím povrch tabáku klouzáním po povrchu, tlak jen minimální.

5. Nedusej moc často :!: Aspoň 2 min, ideální 5min a víc zkus vydržet bez dusání. A pak jen HLADIT!

6. Hlavička se samozřejmě nesmí rozpálit, ale zase to nenech chcípnout. Připalování těsně před koncem může způsobit spaření a špunt.

7. Popukávej. Nerozpaluj ten tabák moc. Jinak uděláš moc vlhkosti, ta postupně steče dolů a nikdo na světě už to nezachrání.

8. NOUZOVÝ A DOST ÚDĚSNÝ ZÁCHRANNÝ MECHANISMUS: když vidíš, že to ke konci "jde šejdrem", můžeš odsypat úplně vrchní jemný popílek a pak holt lžičkou obsah kotlíku obrátit. tj. to už lehce uhelnaté a suché se dostane na dno a špunt přijde nahoru.
Příp. lze i přidržet lžičkou u stěny a na dno přisypat špetku čerstvého tabáku, na něj to uhelnaté a špunt nahoru, rozbít lžičkou, uhladit do roviny a vykouřit do suchého dna.
Bude to hnusné.
Normálně by to fajfkař nikdy neměl dělat. Ale pokud je opravdu krize, opravdu furt necháváš na dně bažinu ... Takhle dokouříš a můžeš tak získat některé dokuřovací grify.

... jo a prosím pěkně: barvu popílku neřeš!
:idea: Některé tabáky prostě bílý popílek neprodukují, podstatná je konsistence a vlhkost (žádná). :idea:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků