Switch to full style
Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.
Odeslat odpověď

23 říj. 2004, 11:58

Ahoj všichni dýmkaři,

v současné době připravuji pro americký časopis Pipes and Tobaccos článek o českých a moravských výrobcích dýmek.Proto jsem si Vás dovolil oslovit,zda byste mi neposkytli nějaké kontakty na některé,především méně známé české a moravské výrobce dýmek.Jedná se mi jak o amatéry,tak především o profesionály,kteří výrobu dýmek provozují nebo provozovali na úrovni podnikání.
Každý kontakt usnadní mé pátrání a budu za něj velmi vděčen.
Především na Jan Pipes,pana Doubka a další.
Kontakt na Kršku,Jirsu,Vlasáka,Bpk,Machka,Macháta už mám.
Jako poděkování bude na konci mého článku uveden kontakt na Váš server.
S pozdravem
Martin Horáček

23 říj. 2004, 14:12

Pavel Háp http://www.hap.cz/dymky/
Jindřich Mařa http://www.marson.ic.cz/
(viz můj e-mail)

kdo se přidá? :)

28 říj. 2004, 13:22

ak sa Jan pipes mysli Jan Zeman pipes, tak link na jeho stranku je tu http://www.zemanpipes.com/index.php

JAN ZEMAN

28 říj. 2004, 13:24

pozor,
jan zeman je znamy pipe maker z noveho zelandu a bol aj tento rok v cuxhavene, ma cenovo velmi prijatelne fajky a je celosvetovo znamy a pozyvany tvorca.
raz by som sa mu chcel venovat na fore priatelov tvorby svetovych tvorcov.
Naposledy upravil LUBO dne 28 říj. 2004, 13:33, celkově upraveno 1

Re: JAN ZEMAN

28 říj. 2004, 13:31

LUBO píše:pozor,
jan zeman je znamy pipe maker z noveho zelandu a bol aj tento rok v cuxhavene, ma cenovo velmi prjatelne fajky a je celosvetovo znamy a pozyvany tvorca.
raz by som sa mu chcel venovat na fore priatelov tvorby svetovych tvorcov.


podla mena je to Cech zijuci na Novom Zelande, to som sa na jeho strankach docital aj ja a ma naozaj velmi pekne kusky...

28 říj. 2004, 13:37

jan zeman medzicasom zmenil stranku, ja som ho sledoval uz davnejsie, vtedy mal ovela nizsie ceny a velmi vela ukazok s presnym pomenovanim kazdej fajky. tato nova stranka je modernejsie ponata.

28 říj. 2004, 13:42

LUBO píše:jan zeman medzicasom zmenil stranku, ja som ho sledoval uz davnejsie, vtedy mal ovela nizsie ceny a velmi vela ukazok s presnym pomenovanim kazdej fajky. tato nova stranka je modernejsie ponata.


vsimol si si, ze skoro vsetko pod 300 USD je vypredane? asi fakt nestiha robit a ide na dracku...

28 říj. 2004, 13:47

Já bych nechtěla mystifikovat, ale jsem si jistá, že Jan Pipes je obchodní označení českého tvůrce, který žije někde ve středočeským kraji. Už si nepamatuju přesně místo, ale myslím, že někde v dosahu do 50 km kolem Prahy. Tvoří pěkný kousky, ale kvalitou tak do 1000 Kč na pultě, možná ještě laciněji. Jan Zeman pipes je někdo úplně jiný.

to body007

28 říj. 2004, 13:50

jan zeman mal este nedavno tri az styrikrat nizsie ceny, ako dnes. ono je to tak, ze niektori pipe makeri sa vedia v priebehu kratkej doby vypracovat a stat sa natolko znamymi, ze su potom velmi ziadani a tym sa rapidne zvysia aj ceny, co nebrani dalsiemu predaju. staci si napriklad pozriet obchody, ktore predavaju bo nordha, ktory je vsade beznadejne vypredany.

to jana

28 říj. 2004, 13:52

ja tvrdim to iste, co Jana, sam mam sutaznu fajku znacky Jan Pipes a najpresnejsiu informaciu vie urcite podat Michal Hubacz

Re: to jana

28 říj. 2004, 13:55

LUBO píše:ja tvrdim to iste, co Jana, sam mam sutaznu fajku znacky Jan Pipes a najpresnejsiu informaciu vie urcite podat Michal Hubacz


No jasně, to jsem úplně zapomněla. Jan Pipes jsou často soutěžný dýmky a ty se skutečně nedělají v úrovni 300 USD a tak :wink: Takže je to určitě pouze shoda v křestním jméně a jinak se jedná o 2 různé výrobce.

Btw. na pana Doubka by měl mít kontakt někdo z trafiky Baker Street, tel.: +420 224 231 117 nebo mail e-mail: tbs@iol.cz

Re: to jana

28 říj. 2004, 13:58

LUBO píše:ja tvrdim to iste, co Jana, sam mam sutaznu fajku znacky Jan Pipes a najpresnejsiu informaciu vie urcite podat Michal Hubacz


ja som to s istotou netvrdil, len som sa domnieval a ponukol som ten link...si urcite vacsi odbornik ako ja a hadat by som sa s tebou nechcel, nikdy by som si to nedovolil... :wink:

to body007

28 říj. 2004, 14:03

ved jasne, ze sa nehadame, ani to tak nevyznieva, len potvrdzujeme s janou, ze vyroba je lokalna ceska a jan zeman je nositelom inej znacky. ved tvoj umysel bol dobry, aspon budeme mat co na fore pretriasat. :wink:

Re: to body007

28 říj. 2004, 14:06

LUBO píše:ved jasne, ze sa nehadame, ani to tak nevyznieva, len potvrdzujeme s janou, ze vyroba je lokalna ceska a jan zeman je nositelom inej znacky. ved tvoj umysel bol dobry, aspon budeme mat co na fore pretriasat. :wink:


ma na svojej stranke inak celkom zaujimave odkazy na stranky svojich priatelov, isto si to rad pozries...

28 říj. 2004, 14:07

Snad neprozradim nejake tajemstvi. Nedavno jsem se o tom bavil s M. Hubaczem. Jan pipe je dilna (studio) jisteho pana Kloucka. Dela mimo jine i dymky pro Dr. Stanislava.
Odeslat odpověď