Cestování s dýmkou

Pouze dotazy a odpovědi! Dýmky, tabák apod.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, basa333

Při cestování¨letadlem dávám dýmky do :

a) příručního zavazadla , které mám u sebe
54
58%
b) zavazadla , které je v nákladním prostoru
15
16%
c) nepřemýšlím nad tím , neb mám vlastní aeroplán
24
26%
 
Celkem hlasů : 93

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Tabasco » 02 úno. 2010, 15:50

midloch píše:Jo sypké cosi v pytlíčku vypadá míň podezřele než v original plechovce :mrgreen: pro jistotu doporučuju pytlíček zabalit do kondomu a spolknout - tak jak se tabák obvykle převáží :mrgreen:

A ty snad takhle tabák nepřevážíš? Já myslel, že je to norma... :D
Uživatelský avatar
Tabasco
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 342
Věk: 36
Registrován: 21 črc. 2009, 11:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Tapinek » 02 úno. 2010, 15:57

midloch píše:Jo sypké cosi v pytlíčku vypadá míň podezřele než v original plechovce :mrgreen: pro jistotu doporučuju pytlíček zabalit do kondomu a spolknout - tak jak se tabák obvykle převáží :mrgreen:

No jo, jenze to abys udelal s dostatecnym predstihem. Ono jedes-li jen na den, tak by ses ho taky nemusel do navratu dockat... :rofl:
:ot:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod isch » 02 úno. 2010, 18:25

A po navrate by bol o kusok viac aromatizovany :palm:
:ot:
Uživatelský avatar
isch
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 944
Věk: 58
Registrován: 24 pro. 2006, 13:27
Bydliště: Bratislava

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Juri » 02 úno. 2010, 21:22

Já taky zatím nikdy žádný problém, nutně potřebné 4 dýmky v příručním zavazadle s CPT i sirkami a paklem St. Bruno :plaster: Při ceně CPT jim ho tam s klidem nechám (pár náhradních kusů mám vždy v kufříku v zav. prostoru :-) )Ovšem při poslední cestě jsem zapomněl v příručním zavazadle Zippo :palm: Naštěstí to prošlo :P Ovšem záleží jak kde a jak kdy :ok: Je podivuhodné že s CPT nikdy žádný problém :ok:
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Breer » 02 úno. 2010, 22:16

ja mam fajky stale v kufri aj s tabakmi a prislusenstvom :think: :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod vitsoft » 03 úno. 2010, 00:17

Jedno dusátko nosím permanentně na kroužku spolu se spoustou klíčů, vždycky to při průchodu rámem položím zároveň s foťákem a telefonem do plastové misky, oni na to kouknou, řeknou aha, klíče a je to.
Uživatelský avatar
vitsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10 led. 2005, 19:17
Bydliště: Vitkov

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Mopic » 11 úno. 2010, 11:48

Já to vozím v příručním zavazadle, akorát standardní ťapťátko dám do kufru a místo něho si dám k dýmkám obyčejné dřevěné bez bodce. Vzhledem k tomu, že zapaluju sirkama, tak nemusím řešit zapalovač. Sirky mám u dýmek s tím, že jim je v případě problémů můžu nechat a na místě si můžu koupit nové. :puffy:
Jo, kde jsou ty časy, když nic z toho, o čem se tu píše, nebyl problém a mohl jsem si v klidu zapálit dýmku přímo na palubě (ještě na přelomu 80. a 90. let minulého století). :smoke4:
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Old Bob » 11 úno. 2010, 12:31

Mopic píše:Jo, kde jsou ty časy, když nic z toho, o čem se tu píše, nebyl problém a mohl jsem si v klidu zapálit dýmku přímo na palubě (ještě na přelomu 80. a 90. let minulého století). :smoke4:

To bylo super, když jedna strana v letadle byla kuřácká, druhá nekuřácká a přes relativně úzkou uličku nebylo nic cítit, to dnes mladí už nezažijí (pokud si nepořídí soukromý tryskáč) :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Mopic » 11 úno. 2010, 13:00

Old Bob píše:...To bylo super, když jedna strana v letadle byla kuřácká, druhá nekuřácká a přes relativně úzkou uličku nebylo nic cítit, to dnes mladí už nezažijí (pokud si nepořídí soukromý tryskáč) :smoke5:

Jen jestli nejsou náhodou nějaké všeobecně závazné předpisy, že se ve vzduchu nesmí kouřit v žádném případě. V době dnešní všeobecné protikuřácké hysterie bych se ani nedivil. To by Ti pak ani soukromý tryskáč nepomohl :smoke5: Ale je fakt, že člověku ten let rychleji utíkal, když si zapálil dýmku, dal si pivo nebo něco lepšího a začetl se do pěkné knížky. :puffy:
Uživatelský avatar
Mopic
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 56
Registrován: 14 úno. 2009, 22:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod midloch » 11 úno. 2010, 13:02

Někde jsem četl, že mezi německem a japonskem létá aerolinka na jejíž palubě je povoleno kouření - zakladatel aerolinky už nechtěl být omezovaný během letu. Bohužel pro nás létá jen tu jednu linku...
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Daruma » 11 úno. 2010, 13:04

midloch píše:Někde jsem četl, že mezi německem a japonskem létá aerolinka na jejíž palubě je povoleno kouření - zakladatel aerolinky už nechtěl být omezovaný během letu. Bohužel pro nás létá jen tu jednu linku...



Bohužel jak pro koho. Halt příště poletím z Německa... :mryellow:
Uživatelský avatar
Daruma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 107
Věk: 43
Registrován: 26 zář. 2009, 19:48
Bydliště: Praha

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod zilic » 29 dub. 2011, 12:42

Vyrazim zanedlouho na delsi cestovani a mozna jsem to prehlidnul, ale nevidel jsem kolik mnozstvi tabaku si muzu vzit do letadla (rad jezdim nalehko, kufr neberu). Tusim 50g, ale nejsem si jisty.
Help! :smoke3:

Tak po chvili hledani jsem se zatim dostal k cislu 250g. To by melo stacit. :)
Uživatelský avatar
zilic
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 136
Věk: 56
Registrován: 27 led. 2011, 21:11
Bydliště: galanta

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod basa333 » 29 dub. 2011, 13:06

hlavně bacha na nůž, kterým krájíš lana nebo plugy. nezapomeň si jej přendat do zavazadla, které si nebudeš brát na palubu. já na to zapomněl a na ruzyni mě málem zavřeli, ještě než jsem odletěl. okamžitě u mě byli čtyři celníci a ten nůž se jim fakt nelíbil...
od rentgenu jsem poslušně odklusal k checkovacím přepážkám, přebalil, přečekoval a zase k celníkům :lol:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod Rog » 29 dub. 2011, 14:16

zilic píše:Vyrazim zanedlouho na delsi cestovani a mozna jsem to prehlidnul, ale nevidel jsem kolik mnozstvi tabaku si muzu vzit do letadla (rad jezdim nalehko, kufr neberu). Tusim 50g, ale nejsem si jisty.
Help! :smoke3:

Tak po chvili hledani jsem se zatim dostal k cislu 250g. To by melo stacit. :)


V rámci EU je to 1kg a je im jedno či ho máš na palube alebo v podanej batožine. Hlavne si zisti ako je to s krajinou, kam cestuješ, aby sa ti nestalo, že cestou spať ti colníci zabavia tvoj vlastný tabak nakúpený tu, pretože prekročíš limit :palm:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Cestování s dýmkou

Příspěvekod zilic » 29 dub. 2011, 14:31

S nozem mam vybornou zkusenost pri ceste do Nemecka nekdy v 90 letech. Zabavili mi vyskakovaci nuz na chleba a pokuta 150 jeste tehda marek za drzeni zbrane :palm: . No jedu do Asie takze, kg si tedy radsi nevezmu :joy: spokojim se s dvema max trema pikslama a v hotelu povinne kuracky pokoj. :ok:
Uživatelský avatar
zilic
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 136
Věk: 56
Registrován: 27 led. 2011, 21:11
Bydliště: galanta

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků